Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hey! Say! JUMP Röportajları
2013 Temmuz Wink Up - Inoo Kei

[Resim: DkwOSbv.jpg]

Dürüst bir itiraf. Hoşuma giden bir izlenim! Kalbimi gerçekten kapar.

Yemek yapan bir kız hoş olur. Çok normal bir cevap ama sohbet esnasında bir kızın karakterini bir bakışta anlarsam kalbim daha hızlı atar. Eğer bana bir bento hazırlarsa ve iyiyse, olumlu izlenimim artar! Eh, Inoo Ailesi'nin damak tadı? Belki omlet rulosu biraz şirin olur, kişisel olarak graten daikonlu dashiyi (Japon usulü balık çorbası) severim. Ayrıca kızarmış tofulu miso çorbasını ve tofuyu da! Karaktere gelirsek, zoru denemeyen kızlardan hoşlanırım. Eğer hilekar biriyse sonunda ikimiz de yıpranırız.

İtiraf ediyorum! Geçenlerde üyelerle ____ yaptım.

Bir süre önce, uzun zamandan sonra Yabu beni aradı. "Ne oluyor?" diye meraklandım ve cevap verdim, Yabu "Gerçekten eğlenceliydi, bu hafta çok eğlenceliydi! Iya~ her şeye rağmen inanılmazdı!" demeye başladı, konuşurken çok tutkulu ve heyecanlıydı. Sanırım her hafta izlediğimiz anime ile ilgili konuşuyordu (gülüyor). Ben kaydetmiş ama henüz izleyememiştim, bu yüzden "Anladım, şimdi izlemeye gidiyorum." dedim ve telefonu kapattım. İzledikten sonra eğer onu ararsam uzun bir konuşma olacağını düşündüm bu yüzden onun yerine kendisine izlenimlerimi anlatan "Eğlenceliydi." diye bir mail gönderdim. (gülüyor) Yabu bir şeyden bahsederken tutkuyla konuşur, bu bir animeyle ilgili duyguları olsa bile muhteşem (gülüyor).

Karşı cinste hoşuma giden izlenimim aksine berbatlaştı. Başka erkekler bilmiyor ama ___ da gerçekten kötüyüm!

Eminim eğer bir kızın tırnakları çok gösterişliyse herkesin dikkatini çeker. Önceki yiyecek bahsiyle ilgili değil ama böyle tırnaklarla sanırım pirinçleri yıkayamaz bu da sorun olur (gülüyor). Makyajda da kendini çok zorlamasın. Doğal, ağır makyaj yapmazsa mutlu olurum. Tavuskuşu kirpiği takmazsa iyi olur (gülüyor). Eh, ben mi? Ben saç tarzına ya da öyle şeylere dikkat eden biri değilim. Sadelik en iyisi!

Kendini tanımlayan bir itiraf.

Günümüz eskisinden farklı, bu günlerde mail ve telefon sayesinde başkalarıyla kolaylıkla iletişime geçebiliyorsun, değil mi? Bu kolaylığa karşın bir şekilde duygular yok oldu. Yaşadığımız bu çağda ben, buluşmak ve önemli şeyleri doğrudan söylemek istiyorum. O zaman elbette sersemce etrata dolanmayacağım. Olduğumdan farklı bir yönümü göstereceğim! (gülüyor)

Çeviri: Landis
[Resim: 82017455768479709242.gif]
Bul
2013 Temmmuz Potato - Inoo Kei

[Resim: GVnxZfM.jpg]

Dürüstçe, bize yağmurla ilgili bir şeylerden bahset.

İlkokulda bahçede oyun oynarken sağanak yağmur yağdı ve eve gidemedim. Olağan bir sağanak yağış değildi, şelâle gibi görünüyordu. Etrafta durulacak gibi değildi! Durmayınca annem gelir beni alır diye bir süre sundurmanın altında bekledim. Olağandışı bir durumdu, hatırlıyorum da çok heyecanlanmıştım. Çocukken yağmuru severdim ama yetişkin olduğum zaman giderek yağmurdan nefret ettim. Eskiden yağmurun sesini dinlediğim zaman uyurdum, çalışma sırasında geliştirme kaydettireceğini duydum ve yağmurun sesini CD'ye kaydettim ve dinledim. Ayrıca, dinlemeye devam ettiğin zaman hüzünlü hissetmeye başlıyorsun... Sonuçta bende pek işe yaramış görünmüyor (gülüyor).

Lütfen bize yağmurlu bir günde, randevu planını anlatır mısın?

Mümkünse içeride, evde vakit geçirmemizi isterim. İkimizden birinin evine gitmek sorun olacağı için birlikte yaşayabilir miyiz? (gülüyor) Başlangıç olarak sabah dışarı çıkmaya karar veririz ama sağanak bastırır “Hadi bugün evde kalalım.” der, evde kalıp yemek pişiririz. Buzdolabında ne varsa onu yaparız çünkü yiyecek almak için markete gitmek sıkıcı görünüyor. Yemek pişiremesemde deneyimimiz olur, eğer internetten bir tarif bakarsak bir şekilde hallederiz (gülüyor).

Grubun yağmur adamı kim?

Böyle biri olduğunu düşünmüyorum. Çekim günü önemlidir, hiç yağmurlu günümüz vb. olmadı. Açıkçası "yağmur adama" inanmıyorum, öyle şeylerin pek farkında değilim (gülüyor).

Hava durumuna bağlı olarak bugünkü ruh haline göre bir yere gitseydin?

Bugünler de hava “açık”.

Son günlerde hava çok iyiydi, dahası sıcaktı. Kiraz modunda işe gittim ve o zaman "İşte böyle bir anda parka gideyim." diye düşündüm (gülüyor). Ayrıca geçenlerde Tokyo Dome performansımız sırasında seyircilerin ışık kalemleri çok güzeldi, sanki yıldızlı gökyüzüne bakıyormuş gibiydim. Bu sahne tam Tokyo Dome'den beklendiği gibiydi, seyircilerin yanında olduğu hissi, bunu gördüğüm zaman gerçekten mutlu oluyorum!

Bul
2009 Ekim Duet - Arioka Daiki Big Chance Talk

Tema: Aile

Arioka ailesi; Tô-chan (babam), Kâ-chan (annem), Nii-chan (ağabeyim) ve ben.
Tô-chan (babam) zeki, her zaman şakalar yapan ve oldukça muzip biridir. Evde, yerde bir çorap bulduğu zaman alır ve "Bu çorap hanginizin? Bachinooooo!!!" diye bağırır, genellikle "Bachii"yi kirli bir şey olduğu zaman söylersin, değil mi? O böyle söylüyor çünkü kulağa daha İtalyanca geldiğini sanıyor (gülüyor).
Kâ-chan (annem) ise; ay yürüşü yaparken aniden "Biliyor musun? Ay yürüşüyü böyle yapılır." diyen biri. Yaptığının ay yürüyüşüyle bir alakası yoktu... Birde "Biliyor musun?" diyordu... Dans etmeyi bilen biriyim, değil mi?!! (gülüyor)
Nii-chan (ağabeyim) da; benden beş yaş büyük ve aynı hobileri paylaşıyoruz. Elbiselerini ödünç alırım, birlikte sinemaya gideriz ve iyi de geçiniyoruz.
Johnny's Jimusho'ya girdiğimden beri ailece dışarı çıkamıyoruz ama geçen gün birlikte mobilya almaya gittik, yapacak işlerim olduğu için çok fazla kalamadım... Ama yine de çok güzeldi.~

Bul
01 2011 Myojo - Hey! Say! 7

Tema: Muhteşem erkek ve kız kardeşim

[Resim: 8ZDZGJe.jpg]

Chinen Yuri: Benden iki yaş büyük bir ablam var. Daima birbirimizle kibarca konuşuruz, kavga etmeyiz. Bence yüzlerimiz birbirine o kadar benzemiyor. Ablam çocukluğundan beri jimnastik yapar, yaz tatilinde bile pratik yapardı. Bu yüzden luna parka tek başıma gitmiştim, o zaman atış oyunundan kazandığım peluş oyuncağı ablama vermiştim, o hala saklıyor!

Yamada Ryosuke: Benim kadar neşeli bir ablam ve kız kardeşim var! Kız kardeşim çok proaktif biri, kötü bir şey olsa bile üzülmez. Ben ona nazaran karamsarım. Bu yüzden onun pozitif yanını gözlemleyerek öğreniyorum. Ablamla ise; hiçbir şey yapmam sadece şakaydı. Neyse, bu günlerde konuşması samimi hissettiriyor. Onlar en iyi kız kardeşler!

Nakajima Yuto: 6. sınıfa giden çarpıcı zekâsı gurur kaynağı olan bir erkek kardeşim var. Hala teddy ayısına sarılarak uyuyor. Bir abi olarak onunla konuşmak, onun masumluğu beni mutlu ediyor. Son günlerde kızların farkına varmaya başladı, kendisiyle aşk hakkında konuştuğum zaman hemen utandım. Bunlar gençlik hisleri. Tabii ki ona rehberlik edeceğim.

NOT:

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Ryosuke'nin kızkardeşi Misaki kendisinden bir yaş küçük. Ablası Chihiro ise; kendisinden iki yaş büyük ve modellik yapıyor.

Chinen'in ablası Saya, akrobatik dans ajansı olan G-Rockets'e bağlı akrobasi dans sanatçısıdır.

Ablasının Ameblo blog hesabı; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Nakajima'nın erkek kardeşi Raiya; AVEX Ajansı'nın Tokyo Aktörlük Şirketi'ne bağlı.

Kardeşinin Ameblo blog hesabı; Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bul
2008 Ekim Seventeen Yamada Ryosuke - Havalı ve Şirin [A'dan Z'ye]

[Resim: ex05Z5l.jpg]
[Resim: a4GRu6D.jpg]

[A] Aisatsu / Selamlama

Lütfen seninle tanışalım! Ben Yamada Ryosuke. Ablam satın aldığı için evde bir tane Seventeen var. Daima bir göz atınca “bu olgun.~” diye düşünürüm.

[B] Bam

Doğum günümde Arioka Daiki-kun'dan oynamak için maket silah aldım! Büyük ve küçük olmak üzere 6 silahım var, odamın bir köşesinde onları sergilemeyi seviyorum .

[C] Cute / Şirin

Kendimi biraz geri itilmiş hissediyorum... “Şirin” dendiğim zaman artık şirin olmadığımı düşünüyorum (gülüyor). Diğer bir deyişle övüldüğümde çok utangacım!

[D] Dizi

Furuhata Chuugausei zor olmasına rağmen eğlenceliydi. Tamamıyla Tanimura-san'ı taklit etmenin bir anlamı yoktu bu yüzden onun rehberliğinde en iyi doğal oyunculuğumu sergiledim. Bir gün yankee rolünü denemek istiyorum.

[E] Eco / Çevreci

Uyumadan önce televizyonu kapayarak çevre dostu olmaya çalışıyorum. Ama otel ya da konakladığım bir yerde televizyonu kapatmaya korkuyorum (gülüyor).

[F] Family / Aile

Ebeveynlerim ve kız kardeşlerim olmak üzere beş kişilik bir aileyiz. Ailemle iyi geçiniyorum bazen de küçük kız kardeşimle oyun oynuyorum.

[G] Gakkou / Okul

Sanat sınıfını seviyorum. Bu tarz şeyler yapmak eğlenceli. Kilden tavşan yaptım, burnunun ucu domuz gibi ama tengu burnu gibi de uzundu, melek gibi kanatları, şeytan gibi elleri olan bu şeye "Canavar Tavşan" adını verdim (gülüyor).

(Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.: Uzun boylu, kanatları olan şintoizmin cinlerine verilen ad.)

[H] Hey! Say! JUMP

Hey! Say! JUMP'la yapmak istediğim birçok şey var. İlk önce herkesle denize gitmek istiyorum (gülüyor)! Sonra da ulusal tura çıkmak. Jr. olduğumdan beri hedefim bu.

[I] I / Ben

Nasıl biri olduğumu merak ediyorum. Tuhaf mıyım? Çizdiğim acayip bir resme bakıp gülmekten yarıldığım için Arioka-kun ve Chinen-kun bana "tuhafsın" dedi.

[J] Japonya

Yakında Olimpiyatlar başlıyor. Tabii ki voleybol için heyecanlanıyorum. Özellikle bayan takımı oyuncusu Takeshita'yı takip ediyorum. Ön eleme sırasında, oyuna başlamadan önce birçok kez kendisini görmüş, atmosferin gerilim dolu olduğunu düşünmüştüm.

[K] Karadano Size/ Beden Ölçüm

Boyum 160.5cm. Hep 161cm olduğumu söyledim ama iki gün önce boyumu ölçtüğümde 5mm kısalmışım! Kilom da 46kg, ayak boyutum 26cm ve görüş mesafeme gelirsek en son 1.0'dı.

[L] Like / Sevdiklerim

Favori yiyeceklerim çilek, patlıcan ve et!

[M] Member / Üyeler

Üyeler artık ailem gibi. Doğum günlerimizi kutluyor ve birbirimize hediyeler veriyoruz. 10 kişi olduğumuz için doğum günlerimiz çabuk gelip geçer, bu biraz can sıkıcı (gülüyor).

[N] Nayami/ Endişelerim

Evimden uzakta olmak!! Gerçekten çok zor (gülüyor).

[O] Onnanoko/ Kızlar

Özellikle hoşlandığım bir kız tipi yok, neden-sonuç ilişkisinde iyiyim. Doğal olması ve mini etekten ziyade kot pantolon giymesini ve çok ağır makyaj yapmamasını istiyorum. Eğer bir kız arkadaşım olursa benim için yemek pişirmesini isterim, nikujagas pişiren bir kızın inanılmaz olduğunu düşünüyorum.

(Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.: Patates, soğan, et ve şekerli soya sosu bazen de ito konnyaku ve sebzelerle yapılan bir Japon yemeği.)

[P] Pet / Evcil Hayvan

Bir toy poodlem var. 4 ay önce pet shopta babam ona aşık oldu. Adı Kuu (gökyüzü). Ona bu adı verdim çünkü doğa ile alakalı bir ad olsun istedim.

[Q] Question / Sorun

Bugünlerdeki sorunum elbiselerin pahalı olması. Shibuya'daki mağazada 100,000 yenlik [ $1,000.00] bir parka gördüm ve "Olamaz!" diye düşündüm. (gülüyor)

[R] Room / Oda

Odama dikkat ediyorum. Mavi jaluzim ve müzik setim var, her şeyi beyazla kombine ediyorum!! Huzurlu bir oda istediğim için her şeyi kendim seçtim. Arkası geniş kanapeme yaslanmayı çok seviyorum.

[S] Summary

Şimdilik iki konser verdik. 2 Ağustos'ta Odaiba'de Summary başlıyor, yeni bir şeyler yapmak istiyorum. Ayrıca su kullanarak bir performans sergilemek de!

[T] Third Single / 3. Single

Yeni şarkımız “Your Seed” havalı ama JUMP'ın imajını alt üst edebilir. Bu şarkıyı çok seviyorum, zamanınız olursa lütfen dinleyin!

[U] Uuum.. / Sevmediklerim

Yüksek, karanlık ve kapalı yerler, domates ve yapışkan yiyecekler. Özellikle nattoya dayanamam, yapış yapış ve çok fazla kokuyor!

[V] Vacation / Tatil

Bu yaz tatilinde deniz ya da göl gibi sulak bir yere gitmek istiyorum. Egahara Hiroyuki [spritüel danışman]'ye göre okyanustan güç alabilirsin, bende Egahara'ya inanıyorum (gülüyor).

[W] Weak point / Zayıf Yönüm

Hayaletlerden korkuyorum. O zamanlar anasınıfındaydım, küçük kız kardeşimden şapkamı istemiştim, orada hiç kimse yokken şapkam uçarak bana geldi. Sonra, orada bir hayalet olduğunu düşündüm! Benim için iyi bir şey yaptıklarını biliyorum ama çok korkmuştum~.

[X] XXX/ Öpücük

İdeal öpüşme yerim mi? Her yer bana uyar. Benim için daha erken (gülüyor).

[Y] Yume/ Rüya

Dün rüyamda Nessei'yi (Loch Ness Canavarı) gördüm! Göldeki hazineyi aramam söylendi bende onlar için gölü araştırmaya gittim. Yüzerken neredeyse bir canavar tarafından yenilmek üzereydim daha sonra canavar Nessei'ye dönüştü! Sonunda hazineyi buldum. Sık sık rüya görürüm.

[Z] Zutto… / Ebediyen...

Uzun süredir yaptığım şeyler... dişlerimi fırçalamak (gülüyor). Çok çabuk bir şeylerden sıkıldığım için tek yaptığım bu. Ama eğlenceli olduğu için dans ediyorum ve gelecekte daha iyi olmak istiyorum.

Bul
2013 Myojo - Yamada Ryosuke

[ 真紅の音 -Düşünce Notları- ] Seri 5: Aile

[Resim: 4Z4JksY.png]

20. yaş günü. Annem'den: “Özür dilerim.”

9 Mayıs 1993 yılında saat 23:13'de Yamada ailesinin ortanca oğlu doğdu. Sevgi dolu ailesi tarafından büyütülen delikanlıya “Ryosuke” adı verildi. Her şeyden daha fazla ailesi hazinesi olan, iyi kalpli bir delikanlı oldu.

Babam bizimle çok vakit geçirirdi, çocuklarıyla bu kadar çok vakit geçiren başka bir baba daha var mı merak ediyorum. Zengin değildik ama ben ve kız kardeşlerim doğduktan sonra her yıl luna parka giderdik, bizi yüzlerce kez götürdü. Eskiden, babamın tren kondüktörü olarak çalıştığı zamanlarda, babamın “Sonraki istasyon —” anonsunu duyduktan sonra son otobüs ile tüm yolu onu görebilmek için gittim. İzin gününde benimle vakit geçiren babadan tamamıyla farklıydı, işteki baba gerçekten havalıydı.

Annem ailesi için yaşayan biri, bu yüzden kendisi için bir şey almıyor. Bazen Bali'ye gitme hayalinden bahsetsede sevdiği Asya tarzı dükkana da gitmek istiyor. Annem uçak ya da Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. hiç binmemiş. Bu yüzden koltuklar arasında boşluk olduğunu bile bilmiyor, ona bunu söylediğim zaman “Kimsenin geçmemesi iyi yoksa oturamazdın!” dedi (gülüyor). Bir gün onunla shinkansene binmek ve onu Bali'ye götürmek istiyorum.

Ablam ise; inatçı ve asabidir. Bazen benimle dalga geçer ve kötü dillidir. Ama aslında gerçekten beni düşünür. Yaklaşık 1 yıl önce arkadaşlarıyla akşam yemeğine çıktığı zaman arkadaşları aniden benden bahsetmeye başlamış. Onun kardeşi olduğumu bilmiyorlardı, beni yerden yere vurmaya başladıkları zaman aniden sinirlenip “O öyle biri değil!” diye bağırmış. Bunu annemden duyduğum zaman çok mutlu oldum çünkü küçük erkek kardeşini böyle koruduğunu bilmiyordum.

Son olarak kız kardeşim. Röportajlarda sık sık ondan bahsederim ya da iş için deniz aşırı bir yere gittiğim zaman ona hediye getirmemezlik etmem. Bu yüzden bende kız kardeş kompleksi olduğu söylenilebilir (gülüyor). Ne kadar da şirin biri. Daima beni destekler, maille konuşurken her zaman en son cümlesi “İşinde en iyisini yap!” olur. Eğer performansım iyi değilse direkt söyler. Ben ailenin moral vericisiyim bu yüzden iş için uzakta, evde olmadığım zamanlar beni özler. Daima cüzdanımda üçümüzün olduğu fotoğrafı taşırım. Fotoğrafa baktığım zaman ailem için en iyisini yapmam gerektiğini düşünürüm.

20. yaş günü gecemde ailemden bir hediye aldım. Kendin olarak yaşamanın önemli olduğuna dair bir fotoğraf albümü. En son sayfayı çevirdiğim zaman orada ailem tarafından yazılmış mesajlar vardı. Kız kardeşimden: “Ryosuke, ağabeyim olmadan gerçekten gurur duyuyorum.”, ablamdan: “Aileni desteklediğin için teşekkür ederim.” ve annemden: “Bu kadar harika büyüdüğün için mutluyum. Zor zamanlar geçirdiğin için üzgünüm.” Eğlence sektörüne annem yüzünden girdim, işle ilgili zor zamanlar geçirdiğim zaman kendini suçluyor ve sık sık benden özür diliyor. Yine de, bu işi yapma fırsatım olduğu için minnettarım. Bu nedenle bu işe devam eden vefalı bir oğulum. Annem bana rehberlik ediyor, bende ilerlemek ve ona karşılığını vermek istiyorum.

Eğer tanrı varsa ne dileyebilirim? Bir sorunun olduğu zaman yalnızca tanrıya güvenme düşüncesinden hoşlanmıyorum. Ama her gün dilediğim bir şey var, dünyanın en muhteşem ailesi olan ailem için her şeyin en iyisinin olması.

“Ailem için her şeyin en iyisi.” - Ryosuke

Not:

Ryosuke'nin ablası Chihiro; kendisinden iki yaş büyük ve modellik yapıyor.

[Resim: CwVuLwJ.png]
Bul
NYC’nin 1. Photobook'u “RENKLER”

[Resim: WToMTgs.jpg]

[Resim: zWLAM1H.jpg]

Ryosuke’nin Aşk Soruları

Hayatında en fazla popüler olduğun dönem?

Bence ilkokul yıllarım. Sevgililer Günü'nde birçok şey aldım. (Personel: Chinen'in 20'den fazla çikolata aldığını duyduk.) Eh? Gerçekten mi?! O zaman ben popüler değilim, popüler dönemimde olmamış. Aldığım çikolatalar? 3 tane.

Sence çocukken 3'ünüzden hangisi popülerdi?

Chinen! Her şeyden önce 20'den fazla çikolata almış, değil mi? Hayatımın popüler bir dönemi yok~ Muhtemelen bundan sonra da olmayacak (gülüyor).

Sence üyelere ne tarz kızlar uyar?

Chinen için yetişkin bir kadın hayal ediyorum, onun dertlerinin üstesinden gelerek koruyacak biri. Yuma'ya gelince... evettt... daha çok itaatkar bir kız. Misal; aile meselelerini seven ve onun için temizlik yapan biri. Her şeyden önce umarsız olmayan biri~

İlk aşkın?

Benimle aynı anasınıfından bir kızdı. Beni çeken neydi? Şimdi hatırlamıyorum~. Belki gülümseyen yüzü? Sınıfın en şirin gülümseyen kızıydı!

[Resim: 1lL4PEK.jpg]

(11 yaşında)

Wink Up'ta ki ilk fotoğraf çekiminde (Mayıs 2005) ne kadar popülerdin?

Sıfır, değil mi? Hiç popüler değildim. Hazır sözü açılmışken, benim popüler dönemim hiç olmadı! (gülüyor)

Artık, hoşlandığın kızda aradığın şartlar neler?

Acaba ne~ Belki bana dikkat eden bir kız? (Wink Up'taki) İlk fotoğraf çekimimde gülümseyen şirin bir çocuktum ama şimdi bir yetişkinim! Arkadaşlarımda bile, bana itina edenlerden hoşlanırım.

Hangisinin erkek arkadaşın olmasını isterdin? Chinen'in mi yoksa Yuma'nın mı?

Erkek arkadaş olarak belki Chinen?~ O kibar biri~ Yuma ise korkunç (gülüyor). Normalde kibar biri olduğunu düşünüyorum ama korkunç bir imajı da var.

İçlerinden hangisinin kız arkadaşın olmasını istersin?

Öyle olsaydı, Yuma olabilir! Nedeni mi? Çünkü ona takılmak istiyorum (gülüyor).

[Resim: kv6OXiB.jpg]

Doğum tarihi: 9 Mayıs 1993
Doğum yeri: Tokyo
Boyu: 164cm
Kilosu: 53.5kg
Güçlü yanı: Neşeli olması.
Zayıf yanı: Çabuk parlaması.
Hobileri: Saksafon çalmak, hayaletlerle ilgili araştırma yapmak.
Hoşlandığı kız tipi: Kendisini seven bir kız.
Kendinde sevmediği yanı: Şaka yapmakta iyi olmaması.

Bul
Mayıs 2012 Duet - Arioka Daiki 50 Soru

[Resim: a6GCZtD.jpg]

Adı: Arioka Daiki
Doğum Tarihi: 15 Nisan 1991
Doğum Yeri: Chiba Bölgesi
Boyu: 165cm Kilosu: 51kg
Ayakkabı Numarası: 24.5cm Kan Grubu: A

Sevdiğin yiyecekler?

Pilavlı omlet.

Sevmediğin yiyecekler?

Erik katkılı gıdalar ve domates.

Sevdiğin içecek?

%100 portakallı meyve suyu.

Bugün kahvaltıda ne yedin?

Domuz pirzolalı sandviç.

Sevdiğin spor?

Yakartop.

Aldığın dersler?

Yüzme, dershane, futbol, jimnastik ve voleybol.

Sevdiğin renk?

Kırmızı.

Favori numaran?

1.

Sevdiğin koku?

Bergamot ve vanilya.

Hoşlandığın kız tipi?

Sağlıklı bir kız.

İlk öpücüğün?

İlkokuldayken, hoşlandığım kızın evinin antresinde (gülüyor).

Hoşlandığın kıza nasıl itirafta bulunursun?

Direkt “Senden hoşlanıyorum.” derim.

Ne zaman evlenmek istiyorsun?

30'um da.

Kaç saat uyursun?

6 saat.

Yıkanmaya nerden başlarsın?

Başımdan!

Ne lisansı almak istiyorsun?

Motosiklet ehliyeti. Hangisi daha iyi olur orta mı büyük boy mu? Ayaklarımı güvenle basabileceğim bir yer seçeneği olmalı!

300 milyon yenin olsa ne yaparsın?

Biriktiririm. Şu anda yapmak istediğim bir şey yok.

Tek başına ıssız bir adaya düşsen yanına ne alırdın?

Gece kalma ve yaşam seti!

Bir zaman makinesi olsaydı hangi zamana gitmek isterdin?

Öldükten sonra dünyayı görmek istiyorum.

Moda anlayışın?

Genelde gömlek ve parkalardan hoşlanırım.

Bir günlüğüne kız olsaydın ne yapardın?

Alışverişe çıkar, fotoğraf çektirir ve tatlı şeyler yerim.

Son günlerde yanında bulundurduğun eşyalar?

Portatif müzik çalarım ve kulaklık.

En son izin gününde ne yaptın?

Stüdyoya gittim ve arkadaşlarımla dans ettim.

Son günlerde seni mutlu eden bir olay?

Bu güne kadar bana sürekli “Hiç değişmemişsin.” diyen personelin artık “Daha erkeksisin.” ve “Olgunsun.” demesi.

Bugünlerde sinirlendiğin bir olay?

Çok açtım ve yemek kutumda Yukarili pilav vardı. Yukari'yi sevmiyorum...

Son günlerde aldığın bir şey?

Kot pantolon.

Kahramanın?

Kaku Ranger (Ninja Sentai Kakuranger), Amakusa Shirou.

Bir hayvan olsaydın ne olurdu?

Sık sık maymuna ya da penguene benzediğimi söylüyorlar.

Bir hayvan beslemek isteseydin ne olurdu?

Yavru maymun. Ama Yamada (Ryosuke) “Maymun maymundur, besleyemezsin.” dedi.

En çok yaptığın şey?

Sitz bath. (Su seviyesi bele kadar gelecek şekilde küvet içinde oturarak yapılan banyo.)

Japonya içinde nereye seyahat etmek istersin?

Yakushima.

Japonya dışında nereye seyahat etmek istersin?

Avrupa.

Johnny’lerden kiminle yakınsın?

JUMP üyeleriyle.

Alışkanlığın?

Burnuma dokunmam.

İçe kapanık mısın yoksa dışa dönük mü?

Dışa dönüğüm!

Ekmek mi pilav mı?

Pilav ama kahvaltıda ekmek daha iyi.

Udon mu ramen mi?

Ramen. Ie-kei'yi seviyorum.

Yatak mı futon mu?

Yatak.

Uyurken ne giyersin?

Tişört ve eşofman.

Sevdiğin Johnny şarkıları?

Hepsini seviyorum!!!

Özellikle karaokede söylediğin bir şarkı?

Bu konuda iyi değilim ama KinKi Kids şarkıları söylerim.

Favori filmin?

“GO”.

Favori kitabın?

"Who Moved My Cheese?" (yazarı: Spencer Johnson) İçeriğini hatırlamıyorum bu yüzden tekrar okumak istiyorum.

Lakabın?

Dai-chan.

Bize zayıf yanını söyler misin?

Göbek deliğime dokunulması.

Peki o zaman güçlü yanın ne?

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (Japon çocuklarının yaptığı bir şaka, dizinle başka birinin dizine arkadan vurmak.) Tamamen bütün izleri silerim.

Senpain?

Katori Shingo-kun (SMAP).

Çekici yanın?

Yanaklarım ve büyük siyah gözlerim.

Vücudunla ilgili bir sır!

20lik dişim dışarıya doğru büyüdü. İç taraftaki sağ dişim tuhaf bir biçimde yana doğru büyüdüğü için uzamasından korktum.

Bize şu andaki amacını söyler misin?

Time Dergisi'nin “Dünyanın en etkili 100 kişi”! listesine girmek isterdim. (gülüyor)

Çeviri: a.j.
[Resim: CwVuLwJ.png]
Bul
2013 Myojo - Yamada Ryosuke

[ 真紅の音 -Düşünce Notları- ] Seri 6: Gülümseme

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

"Adlarını bilmediğim insanların sesleri yüzümü gülümsetiyor."

Bir idol daima gülümsemeli ve her daim bu klişeyi benimsemeli. Ayrıca, endişelerini bir kenara bırakıp olanları görmeli de. Bu gülümseme de yalnızca başkalarının gülümsemelerinden doğar.

Benim için önemli olan insanlarla vakit geçirmek beni gülümsetiyor. Mesela, Dai-chan (Arioka). Dai-chan'la olduğum zaman daima kahkahalara boğuluruz. Bir süre önce birlikte oyun merkezine gittik, içinde hayalet askılığı olan bir oyun makinesi buldum. Tesadüfen görmüştüm, orada "Gashadokuro" adlı bir hayalet askılığı vardı ve gerçekten onu almak istedim. İçinde 30 farklı şey vardı bu yüzden kolu döndürürken asla alamayacağımı düşündüm, beklendiği gibi tuhaf bir at suratı kazandım. Heyecanım bir anda geçti. O zaman Dai-chan “Ben de deneyeceğim!" dedi ve ilk seferde Gashadokuro'yu almayı başardı! İkimizde çok mutlu olmştuk ve bende eve iki askılıkla döndüm. Dai-chan'ın böyle önemsiz şeyler için heyecanlanması, beni parıldayan bir güneş gibi gülümsetiyor.

Küçükken de çok gülerdim. Jr.'ken sık sık dergilerde gülümserdim. Kamera önünde ve fanlara her zaman gülümsemeliyim. Biliyorum, idol olmanın en önemli şeylerinden biri bu. Ama kamera önünde gülümsediğimi söylediğim zamanlar olsa da, o zamanlar kalpten gülümsemiyorum. Bu iş iyi ve kötü yönde birçok insanı etkiliyor. Beni havalı bulan insanlar olduğu kadar bulmayanlar da var. Böyle insanlardan hakaretler duydum ve gördüm. İnsanların gözü önünde bulunan bir iş yaptığım için bu kaçınılmaz. Bu yüzden farklı görüşte olan insanlar var. Bunu bilsemde, ben bir insanım bu yüzden inciniyorum ve gülümsememi göstermekten korktuğum anlar da var. Ayrıca, mükemmelden uzak göründüğümü, harika bir aktör ya da şarkıcı olmadığımı biliyorum ama sadece bu işi tüm gücümle yaptığımı insanların bilmesini istiyorum. Kötü oyunculuğun sorun olmadığını düşünüyorum, olmaması içinde sıkı çalışıyorum. Sıkı çalışarak en iyisini yapanlara karşı olumsuz şeyler söyleyen insanlardan nefret ediyorum. Bir kişi ne kadar gayret ederse etsin sorumsuzca konuşulmamalı. Bir hayatı değiştirmeyi düşünmeksizin bazen umarsızca sözler söyleniyor. Bilakis, en iyilerini yapanlara karşı “En iyini yap!" diyen insanlardan hoşlanmıyorum. Muhtemelen sıkı çalışan bu insanları, gülümsemesiyle gözeten birine sahip olmak, onlara güç verir ve daha mutlu olmalarını sağlar.

Geçenlerde kendi şarkı videolarını nete yükleyen insanların olduğu bir sitedeydim. Bir süre önce JUMP üyeleri arasında popülerdiler bu yüzden bende onları izlemeye başladım. Bu insanları dinlemek beni mutlu etti. Yalnızca iyi şarkı söyledikleri için değil. Onlara baktığım zaman şevkle şarkı söylerken odalarında hepsi mutlu görünüyordu, bu da gerçekten hayattan zevk aldıklarını gösteriyor. Ne kadar önemsiz olursa olsun yüreklerinden eğlenerek bir şeyler yapan insanlara gülümseyerek bakıyorum. Ayrıca birçok insanı eğlendirebilecek bir konumdayım, bu yüzden ben de böyle olmalıyım.

Konser sırasında sahneden görülen sayısız ışık kaleminin parıltısı bize bakan herkes gibi gülümsüyor. Bu eşsiz “gülümseyen çiçek" açmaya devam ediyor, ne olursa olsun gülümsemeye devam edeceğim.

"Bir gülümseme başka bir gülümsemeyi doğurur. Hazır mısın? Hana egao!" - Ryosuke

Bul
Temmuz 2011 Popolo - Yamada Ryosuke x Chinen Yuri x Arioka Daiki

[Resim: WrRT69C.jpg]

Soru: Aldatma konusunda sınırın nedir?

Başka bir erkekle öpüşürse bunun adı "aldatma".

Yamada: Aldatma bağışlayamayacağım bir şey!
Arioka: Ben ve Yamada böyle bir şey yapmayız.
Chinen: Genelde aldatmayı affetmem ama kız arkadaşım tarafından aldatılırsam, sanırım bu çok kötü şeyler yaptığım içindir.
Yamada: Gerçekten mi? İnanılmaz.
Chinen: Belki bu yüzden affederim, toleranslı biri olmak istiyorum.
Arioka: Böyle bir şey söyledin!
Yamada: Chinen'in aşk felsefesi artık değişti. Şüphesiz, beynin çok düz (gülüyor).
Arioka: Hangi noktada "aldatma" olarak adlandırıyoruz? Bence benden sır saklarsa.
Yamada: Aynen. Buluştuğumuz zaman birbirimize karşı sessiz kalmamız hoş değil.
Chinen: Bende size katılıyorum. Ama kız arkadaşım başka bir erkekle öpüşürse bunun adı kesinlikle "aldatma".
Yamada: Eğer Chinen'in kız arkadaşıyla ben öpüşürsek bu aldatmadır, değil mi?
Chinen: Yama-chan ve ben dolaylı yoldan öpüşmüş olacağımız için belki eğlenceli olur! (gülüyor)
Yamada: Çok toleranslısın! (gülüyor)

Herkesle iyi ilişkiler kurmak istiyorum.

Arioka: Yani sizce "kız ve erkek" arasında böyle bir ilişki gerçekten var olabilir mi? Benim için aşk olmadan da dostluk iyi.
Chinen: Benim için de. Kız ve erkek ilişkisinden ziyade, bunu “insani dostluk” olarak adlandırmak istiyorum.
Arioka: Ah, bende.
Chinen: Kız ya da erkek ayırt etmeden, herkesle iyi ilişkiler kurmak istiyorum. Eğer böyle olursam, herkes gibi olabilirim.
Yamada: Ben ikinizden farklı düşünüyorum. Tüm kızları karşı cins olarak gördüğüm için onlarla dost olabileceğimi sanmıyorum.
Chinen: Ama bir insan olarak onları sevmezsen, dost olamazsın.
Yamada: Ama, eğer sohbet edeceksem Dai-chan ya da diğer erkeklerle ederim. Kız ve erkekler arasında hem görüş hem de düşünce tarzı açısından farklılıklar vardır, değil mi? Bu yüzden dostça başlayan ilişkilerin aşka dönüşeceğine inanmıyorum. Bir anda birisinden hoşlandığın zaman bu aşktır.

Kız arkadaşımızdan ayrılırsak onunla normal ilişki kuramayız.

Arioka: Kız arkadaşımdan ayrıldığım zaman belki arkadaş kalmamız zor olur.
Chinen: Benim için sorun yok.
Yamada: Çünkü Chinen'in hiçbir şeyle sorunu yok (gülüyor). Sende hala adresi olduğu için belki onunla arkadaş olmak istersin.
Arioka: Eğer yeni bir kız arkadaşım olursa o ve ben kendimizi iyi hissetmeyiz. Bu yüzden arkadaş olamam.
Chinen: Bence sorun yok.
Yamada: Peki ya yeni kız arkadaşın "Bu kız kim?" diye sorarsa ne yapacaksın!
Chinen: Eh? Dürüstçe "Bu eski kız arkadaşım." dersin (gülüyor).
Yamada: Böyle etkileyici bir cevap verirsin, çok erkeksi~.

Bugünlerde ki özel hayatım:

Arioka Daiki:

20'me bastım
20 yaşına bastığım zaman herkesin kutlama nezaketiyle karşılaştım. Ama bense, zihnim karma karışık, kendimi denizde kontrolümü kaybetmiş gibi hissettim. Olgunca sohbetler yapmak istiyorum. Bir şeyle eğlenirken bile heyecanla işten konuşuyorum.

Chinen Yuri:

Arkadaşlarla birlikte yemeğe çıktık!
Yeni dönem başladığı için arkadaşlarımla birlikte shabushabu yemeğe gittik. Bahar tatilinde olan olaylar hakkında hararetle sohbet ettik.

Yamada Ryosuke:

Saçım omzuma kadar uzadı
Saçım omzuma kadar epey uzadı, o zaman “choroke (genellikle saç kulağa yakın ya da başın orta kesiminde olduğu için havaya dikmek ya da saç çok kısa olduğu için otomatikman saçın havaya kalkması.)” yapıp kâkullerimi yok edeyim. Şimdiye dek choroke'siz yaşayamasam bile (gülüyor). Gözlerimi daha fazla göstereceğim.

Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hey! Say! JUMP - Haberler a.j. 249 113,420 04-03-2024, Saat:08:54 PM
Son Yorum: Toruga
  Hey! Say! JUMP - Sohbet Bessie. 139 54,408 12-08-2023, Saat:09:31 PM
Son Yorum: Toruga
  Şu Anda Hangi Hey! Say! JUMP Şarkısını Dinliyorsunuz? ~Haruna~ 11 4,735 04-09-2023, Saat:12:19 AM
Son Yorum: ~Haruna~
  Hey! Say! JUMP İle İlgili Diğer Çeviriler a.j. 79 32,921 01-31-2018, Saat:12:43 PM
  Hey! Say! JUMP - Diskografi kagami chan 3 2,188 03-18-2017, Saat:10:54 PM
Son Yorum: kagami chan
  ♥ Hey! Say! JUMP Enleri ♥ Kaminari 20 11,998 09-12-2016, Saat:09:08 PM
Son Yorum: lamia01
  Hey! Say! JUMP Ürünleri Miyavi 5 4,815 11-23-2015, Saat:08:42 PM
  Hey! Say! JUMP Üyeleri Hayvan Olsaydı ~Haruna~ 0 1,227 11-02-2015, Saat:08:47 PM
  Hey! Say! JUMP Hakkındaki Düşünceleriniz Bessie. 6 4,765 10-01-2015, Saat:10:12 PM
  Favori Hey! Say! JUMP Çiftin a.j. 5 4,730 10-01-2015, Saat:10:04 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi