Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanji Öğrenme
Arkdaşlar 2 günde hiragana ve katakana ezberledim ancak Kanji uzun süre ara vermem de dahil henüz 30-40 tane ezberleyebildim. Kanjilerin birden fazla anlamları oluyor. Bir ismi okurken hangisini kullanacağımı bilmiyorum. Death Note dizisinde Yagami Light'ın isminin son karakteri tsuki idi. Onu ilk okuyanlar tsuki diye okuyordu. Ancak Light'ı tanıyanlar, tsuki diye yazılır light diye okunur demişti. Ben bu farkın nasıl olduğunu bilmiyorum mesela. Ayrıca Learnihongo da sadece 103 kanji var. Bize gerekli olan 2000 kanjinin tamamını öğrenebileceğim bir kaynak var mı acaba? Şimdiden arigatou gozaimasu smile
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ちかこ
Bul
(04-12-2016, Saat:10:39 PM)ありがとうございます yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Arkdaşlar 2 günde hiragana ve katakana ezberledim ancak Kanji uzun süre ara vermem de dahil henüz 30-40 tane ezberleyebildim. Kanjilerin birden fazla anlamları oluyor. Bir ismi okurken hangisini kullanacağımı bilmiyorum. Death Note dizisinde Yagami Light'ın isminin son karakteri tsuki idi. Onu ilk okuyanlar tsuki diye okuyordu. Ancak Light'ı tanıyanlar, tsuki diye yazılır light diye okunur demişti. Ben bu farkın nasıl olduğunu bilmiyorum mesela. Ayrıca Learnihongo da sadece 103 kanji var. Bize gerekli olan 2000 kanjinin tamamını öğrenebileceğim bir kaynak var mı acaba? Şimdiden arigatou gozaimasu smile

2000 kanjinin tamamını öğrenmek zaten zor ve uzun bir süreç benim tavsiyem JLPT(Japonca Yeterlik Sınavı) seviyelerine göre başlamandır.Mesela N5 seviyesindeki kanjilerden başlamalısın (yanılmıyorsam 100 kadar kanji) Onları tamamladıktan sonra N4(300 kadar kanji),N3(650 kadar),N2(1000 kadar),N1(2000 kadar) şeklinde devam edebilirsin.
[Resim: tumblr_na794biBhN1rivzqeo1_500.gif]

宮岡の'妻 
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Kanji'si Toruga 2 945 02-29-2020, Saat:11:30 PM
Son Yorum: Toruga
  Japonca Öğrenme Programı Astral 6 10,246 04-04-2019, Saat:09:38 PM
Son Yorum: Astral
  Kanji (漢字 / かんじ) Toruga 58 37,992 08-16-2016, Saat:03:48 AM
Son Yorum: ds_krtl
  Shougaku Ichinensei no Kanji (小学一年生の漢字) - İlkokul Birinci Sınıf Kanjileri syrota 1 2,035 09-17-2015, Saat:03:32 PM
Son Yorum: aynura

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi