Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shougaku Ichinensei no Kanji (小学一年生の漢字) - İlkokul Birinci Sınıf Kanjileri
Japonya'da kanji eğitimine ilkokul birinci sınıftan başlanır. İlkokul birinci sınıfta 80 tane kanji öğretilir ve bu kanjiler çok önemlidir çünkü bu kanjilerin büyük çoğunluğu aynı zamanda radikaldir yani birleşerek ileri seviye kanjileri oluşturur. Ben bu kanjileri öğrenmek için bir iki hafta önce kanji alıştırmaları buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Ben hepsini indirip çıktı aldım ve bugün yarın başlayacağım. Renkli çıktı alamıyorsanız merak etmeyin siyah beyaz çıktı alsanız da her şey belli oluyor. Aşağıdaki linkten kanji alıştırmalarını gruplar halinde ve PDF formatında bulabilirsiniz.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Not: Site ve alıştırmalar TAMAMEN Japonca'dır. Bu yüzden hem etkinlikleri hem de alıştırmalarda verilen kelimeleri anlayabilmek için biraz Japonca ve Hiragana bilmelisiniz. Özellikle ilk karşınıza çıkacak kanjiler sayılar olduğu için sayaçlar konusunu bilmeniz gerekir. Ayrıca etkinliklerde karşınıza çıkan bilmediğiniz kelimeleri öğrenmenizi tavsiye ederim, işinize yarayacaktır.

Angel
[Resim: tumblr_mjofkgG74j1rk6af3o1_500.gif]
Bul
bu konuyu açtığınız için teşekkürler
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Kanji'si Toruga 2 949 02-29-2020, Saat:11:30 PM
Son Yorum: Toruga
  Kanji Öğrenme ありがとうございます 1 1,901 11-10-2016, Saat:12:03 AM
Son Yorum: ちかこ
  Kanji (漢字 / かんじ) Toruga 58 38,151 08-16-2016, Saat:03:48 AM