Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ülkemizde Bir J-Pop / J-Rock Konseri Olsaydı Gider miydiniz?
Amatör bir grup gelse bile fiyat farketmeksizin giderdim büyük ihtimal. Tercihen BISH.. Sayımız j-pop dinleyen kitle olarak büyük ihtimal çok çok az olurdu ama belki anime izleyen bazı kişiler merak edip de gelir diye tahmin ediyorum.

Şimdi bir düşündüm de türkiyede 48/46 gruplarını bilen ve arada sırada dinleyen kaç kişi vardır acaba ...
[Resim: kasumi-arimura-kasumi.gif]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • sp1ca, ~Haruna~
Bul
Benim fikrim;
En çok fanı olan (yani bilet satabilen, böylece konseri iptal etmeyecek olan) müzisyen gelsin. Diğer Japon müziği fanlarını da, "lütfen gelin destek olun" diye çağıralım. =)  Bir konser, diğer konserlerin de önünü açar. Türkiye'de kitlemiz varmış derler. (Bknz: SCANDAL grubu Türkiye'ye geldiğinde burada pek fanları olduğunu bilmiyorlardı. Artık biliyorlar.)

Bunun dışında, anime-manga-cosplay etkinliklerine (hazır seyirci olacağı için) bilinen bilinmeyen, hangi sanatçı kabul edecekse gelsin.

Yine dinleyicilerin şikayet ettiği bir şey; ülkemizde Japonca albüm-vs satılmıyor. İnternetten çeşitli sitelerden almak mümkün, o da şu an zorlaşmış durumda.
Zamanında Amerika+Avrupa ülkelerinde Japon müzik dergileri bile varmış mesela. Çünkü kitle var(dı). Avrupa'ya Japonca albüm dağıtımı yapan bazı firmalar var, Türkiye'de şube açmaya kalksalar çok başarılı olamayabilir. Diyelim ki 100 albüm satıldı, bunun 5'i A grubu, 10'u B grubu olacak ve toplu dağıtım mantıklı olmayacak. 100 kişi aynı sanatçıyı dinlemiyor. 

----
Diyorum ki, kimi dürtsek en mantıklı olur??

Ben SCANDAL, BAND-MAID gibi grupları seviyorum. 
Ayrıca Türkiye'de bilinen L'arc En Ciel, SID, MUCC gibi grupların aynı şirkete bağlı olduklarını fark ettim, ve bu şirkete email attım.
Bu gruplar "major" şirketlerle anlaşmaları varken turne kapsamında ülke ülke gezmişler, şu an "indie" şirkete geri dönmüş durumdalar.
Laruku'nun Asya turnesini genişletmeyi düşündüğünü de duydum. (Bizi ya Avrupa ya Orta Doğu olarak görüyorlar gerçi... XD)

Hatta daha da açık olayım. L'arc, SID, MUCC ya da aynı şirkete bağlı olan gruplara ilginiz varsa; şirketin CEO'su Oishi-san'ın fanlara açık bir çok internet hesabı var. Buralara "Türkiye'ye sanatçılarınızı gönderin." tarzı yorumlar bırakabilirsiniz. (SID ve MUCC'un en kolay gelebileceğine inanıyorum.)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (Dezert adlı grubu bu ara öne çıkarmaya çalışıyorlar.)

Oishi Masahiro-san
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

---
Hello Project grupları için hep beraber Tsunku-san'ı darlamayı öneriyorum.
48 ve kardeş grupları + BiSH (dağıldı sanırım) için de onların şirketlerinin sosyal medya hesaplarını
Kibarca yazarsak, ve kalabalık olursak belki geri dönüş alabiliriz.
  • IDPeaceM, ~Haruna~
(01-17-2023, Saat:05:36 AM)sp1ca yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Benim fikrim;
En çok fanı olan (yani bilet satabilen, böylece konseri iptal etmeyecek olan) müzisyen gelsin. Diğer Japon müziği fanlarını da, "lütfen gelin destek olun" diye çağıralım. =)  Bir konser, diğer konserlerin de önünü açar. Türkiye'de kitlemiz varmış derler. (Bknz: SCANDAL grubu Türkiye'ye geldiğinde burada pek fanları olduğunu bilmiyorlardı. Artık biliyorlar.)

Bunun dışında, anime-manga-cosplay etkinliklerine (hazır seyirci olacağı için) bilinen bilinmeyen, hangi sanatçı kabul edecekse gelsin.

Yine dinleyicilerin şikayet ettiği bir şey; ülkemizde Japonca albüm-vs satılmıyor. İnternetten çeşitli sitelerden almak mümkün, o da şu an zorlaşmış durumda.
Zamanında Amerika+Avrupa ülkelerinde Japon müzik dergileri bile varmış mesela. Çünkü kitle var(dı). Avrupa'ya Japonca albüm dağıtımı yapan bazı firmalar var, Türkiye'de şube açmaya kalksalar çok başarılı olamayabilir. Diyelim ki 100 albüm satıldı, bunun 5'i A grubu, 10'u B grubu olacak ve toplu dağıtım mantıklı olmayacak. 100 kişi aynı sanatçıyı dinlemiyor. 

----
Diyorum ki, kimi dürtsek en mantıklı olur??

Ben SCANDAL, BAND-MAID gibi grupları seviyorum. 
Ayrıca Türkiye'de bilinen L'arc En Ciel, SID, MUCC gibi grupların aynı şirkete bağlı olduklarını fark ettim, ve bu şirkete email attım.
Bu gruplar "major" şirketlerle anlaşmaları varken turne kapsamında ülke ülke gezmişler, şu an "indie" şirkete geri dönmüş durumdalar.
Laruku'nun Asya turnesini genişletmeyi düşündüğünü de duydum. (Bizi ya Avrupa ya Orta Doğu olarak görüyorlar gerçi... XD)

Hatta daha da açık olayım. L'arc, SID, MUCC ya da aynı şirkete bağlı olan gruplara ilginiz varsa; şirketin CEO'su Oishi-san'ın fanlara açık bir çok internet hesabı var. Buralara "Türkiye'ye sanatçılarınızı gönderin." tarzı yorumlar bırakabilirsiniz. (SID ve MUCC'un en kolay gelebileceğine inanıyorum.)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (Dezert adlı grubu bu ara öne çıkarmaya çalışıyorlar.)

Oishi Masahiro-san

---
Hello Project grupları için hep beraber Tsunku-san'ı darlamayı öneriyorum.
48 ve kardeş grupları + BiSH (dağıldı sanırım) için de onların şirketlerinin sosyal medya hesaplarını
Kibarca yazarsak, ve kalabalık olursak belki geri dönüş alabiliriz.

Hello! Project için ne yazık ki Tsunku-san'dan pek beklentimiz olmamalı çünkü Morning Musume'ye şarkı vermek dışında Up-Front'la büyük bir bağı kalmadı. En fazla kitlenin varlığına sevinip bir Tweet atar. Onun yerine UpFrontLink gibi hesapları etiketleyip bir kitle olduğunu göstermeye çalışmak, hatta grupların resmi kliplerine Youtube üzerinden yorumlar yazmak daha mantıklı. Bu yol Youtube'u aktif olarak kullanan tüm grup ve sanatçılar için geçerli olabilir ayrıca.
[Resim: 329784853-1229438487779912-1823916508194868442-n.jpg]
  • sp1ca, ~Haruna~
Kim gelirse gelsin müsait olduğum sürece gitmeye çalışırdım. Açıkçası tanınmayan/sevmediğim bir sanatçı konser veriyorsa şartları fazla zorlamazdım, müsait değil isem katılmazdım. Ama konseri verenler sevdiğim bir sanatçı/grup ise gitmek için elimden geleni yapardım. Müsaitliğimi ona göre ayarlamaya çalışırdım.

Konu ile direkt alakası yok ama SCANDAL yeniden gelse keşke. Ben o konsere gitme fırsatını kaçırdım ne yazık ki.
[Resim: d9576cb2da25d749f8d416a14b14b5427a2df75c.gif]
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Son Aldığınız J-Pop ve J-Rock CD'leri, DVD'leri, Eşyaları Toruga 11 6,781 04-01-2017, Saat:09:20 PM
Son Yorum: Kojiyuu
  Hangi Japon Sanatçının Ülkemizde Konser Vermesini İsterdiniz? Toruga 62 33,912 08-15-2016, Saat:03:51 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Miyavi - Live In London Albümü Ülkemizde Satışta! Toruga 32 17,964 11-16-2011, Saat:01:23 AM
Son Yorum: Toruga

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi