Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanji (漢字 / かんじ)
(03-31-2013, Saat:12:15 AM)Toruga yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(03-31-2013, Saat:12:07 AM)ElijahDark yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.benim anlamadığım neden üçüncü bir şeye gerek duyulduğu. Çok büyük bir hevesle öğrenmeye başladım ama illede kanji öğrenmek gerekiyormuş ve çok karışık. Neden kanjiye ihtiyaç duyulmuş?

Kanji aslında aralarında üçüncü değil asıl alfabedir. Diğerleri Hiragana ve Katakana, Kanji'yi desteklemek için varlar. Evet çok zor, bu konuda ben de size katılıyorum. Japonya dışında öğrenmesi daha da zor emin olun.

Anladım. Bir yıl sonra japonca öğrenmek için bir seneliğine gitmek istiyorum, gitmeden iki üç kelime bileyim istemiştim ama bir arkadaşım onlar zaten kanji yi 9 yılda öğreniyorlar demişti. Gözüm korkmadı değil.Wave
Bul
İlk Japonca öğrenirken bu kanjiler hem çok zor hem de ne gerek var işi zorlaştırıyorlar diye düşünmüştüm fakat öyle değil malesef... Aksine kanji bildikten sonra bu sefer sadece hiragana/katakanadan oluşan yazıları okuyamayacak hale gelecek kadar fazla alışıyorsunuz. En iyi ve bence etkili kanji öğrenme yöntemi kanjileri kelimelerle, dilde en çok nerede kullanılıyorsa o kullanımla beraber öğrenmek. Yoksa on okunuş kun okunuş, şeklini ezberleyim şeklinde malesef imkansız, hele ki Japonların kendilerinin bile liseye kadar gazete okuyabilecek seviyede kanji öğrenemediğini düşünürsek
Bul
peki, el yazısında Kanji nekadar kullanılır? çok zaman almıyor mu kanji ile yazı yazmak? yoksa yazıda esasen Kana'lar mı kullanılır??
Souka
Bul
Kanji öğreten bir kitabım olmasına rağmen öğrenemiyorum.
Ne zor, ne karışık, ne sinir bir iştir öğrenmesi.
I'm falling down to the dark, but I can't say good-bye to you.
Searching for own pieces...
Bul
(10-05-2011, Saat:10:29 PM)Mehmet yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.japonyayı feth edip latin harflerini dikte etmek, kanjiye çabalamaktan daha kolay sanırım. bence içerden yandaş bile bulabiliriz Big Grin

Hayır Latin alfabesini bile geçtim direk Hiragana ve Katana kullansınlar. Hiragana'yı öğrene kadar canım çıktı.Hiragana'yı yaptıysam Katakana'yı da yaparım. Kanji'ye Allah kerim Angel

(06-16-2013, Saat:04:06 PM)Cho-san yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.peki, el yazısında Kanji nekadar kullanılır? çok zaman almıyor mu kanji ile yazı yazmak? yoksa yazıda esasen Kana'lar mı kullanılır??

Ama taaa bilmem kaç hakuyla yazılan heceleri tık tık bi Kanji'yle hallediveriyorsun. Zaten yazım şeklini öğrendikten sonra çok kolay yazılıyor.
Bul
Yalnız bence full hiragana bir yazıyı okumak daha zor, anlaşılmıyor, kanjiyi kullanmaya devam etmelerinin nedenlerinden biri anlaşma kolaylığı sağlaması zaten.
Yeah, 数え切れない papers & PAGES,

and I can write to u forever, it's ENDLESS
Bul
Bilgi için teşekkürler. :3
Biraz olsun Japonca öğrenmeyi çok istiyorum ama muhtemelen kanji tepemde patlar diye cesaret edemiyorum.  Souka
[Resim: QvR6mZ.gif]
Bul
Kanjiyi onyomi ve kunyomiye bakmadan anki ile öğreniyorum. Onyomi ve kunyomiyi de ezberlemek gerekli mi ?
Bul
(08-28-2015, Saat:12:57 PM)atarashii yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Kanjiyi onyomi ve kunyomiye bakmadan anki ile öğreniyorum. Onyomi ve kunyomiyi de ezberlemek gerekli mi ?

Ezberlemen tabiki de yararına olur ama
ben onları ezberlemeden de kanji öğrenirim diyorsan bildiğin gibi devam edebilirsin ^^

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Kanji'si Toruga 2 945 02-29-2020, Saat:11:30 PM
Son Yorum: Toruga
  Kanji Öğrenme ありがとうございます 1 1,894 11-10-2016, Saat:12:03 AM
Son Yorum: ちかこ
  Shougaku Ichinensei no Kanji (小学一年生の漢字) - İlkokul Birinci Sınıf Kanjileri syrota 1 2,035 09-17-2015, Saat:03:32 PM
Son Yorum: aynura

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi