Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.25/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nickinizin Anlamı
Snowy = Kar Beyazı
Usagi = Tavşan ^_^
Bul
Bendeki bu Japonya merakı Koizora'yla başlamıştı. Ordaki kızı da çok sevmiştim. Adı Mika'ydı. O sıralar hoşlandığım çocuk da aynı Hiro gibi serseri tipli, açık sarı saçlıydı. Filmi seyrettikten sonra o çocuğu herkese gösterip "Bak, bak benimkine benzemiyor mu ya?" diyordum. Birkaç arkadaş Mika Mika diye peşimde dolanmaya başlamıştı. Sene bilmemkaç dermişim şimdi yaşlılığımı vurgulamak için. Big Grin
Herneyse işte Mika kaldı. Big Grin

(01-27-2012, Saat:02:17 PM)aybüke* yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.İsmim işte. Big Grin

Hahaha kanka doğallığın beni öldürüyor. asdfghjklş

(01-27-2012, Saat:02:18 PM)ReN yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.İsmimin Kısa yazılışı hemde Japonca bir isim smile

Ren hecesiyle başlayan isim var mı dilimizde ya? Merak ettim ismin ne yavrum? Big Grin
Bul
ilk başlarda bleach animesine bayılırdım Big Grin en sevdiğim kaptanda zaraki kenpachi ydi zarakini zar hece sini aldım ismimin ortasına yerleştirdim güzel bi kelime ortaya çıktı hem bana özgü ve sadece bende var smile Lol
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bul
Akihiro japonca bir isim anlamı parlak prens smile
ismim+Kim hyun Joong smile
şöyle de yorumlanabilir:
Hilal= ay
Kim hyun joong= yıldız ===> ay yıldız Big Grin
[Resim: tumblr_nanl1txDUV1sgzdkco2_500.gif]
Bul
ezgi2002= ezgi kendi ismim, 2002 ise doğduğum yıl....

Diğer kullandığım nickler.
ezgiebru2002
= ezgi kendi ismim, ebru ablamın ismi, 2002 doğduğum yıl.

JunEzSe
= Jun Lee Jun Gi'nin Jun'u, Ez Ezgi'nin Ez'i, Se Shin Se Gi'nin Se'si.

Animeci Ezgi= Anime bildiğimiz anime, Ezgi kendi ismim.
[Resim: 12yDU2LJYtEh7W.webp]

Bul
Nick'im basit görünsede aslında biraz karmaşık,hem telafuzu olsun hem anlamı olsun bir çok etki barındırıyor
Reversi nam-ı diğer othello Çok sevdiğim bir oyundur,Kaybetmeye bile katlanamam o derece psikolojik etkisi var bende Sad ayrıca en sevdiğim 2 renk olan siyah ve beyaz demenin daha kolay ve güzel yolu... telafuzuna gelirsek yazıldığı gibi okunabilir,ama rivaş ,rivaşi aksanlarıyla da söyleniyor şahsen rivaşi diye okunmasını tercih ederim Big Grin
Bul
Mirai;
İsmim "Miray"ın Japonca yazılışı, aynı zamanda Japonca!daki kelime anlamı "gelecek" demek.*-*

Bunun dışında Miyano Mamoru'nun sevdiğim bir şarkısının adı,
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bu yüzden çok seviyorum kullanıcı adımı.^_^
[Resim: 9qAl2o.jpg]
Bul
~Haruna~
Şöyle bir açıklama yapayım; Uzakdoğu ile ilgili bir siteye üye olmadan önce High School Debut filmini izlemiştim. Oradaki Haruna'yı çok beğendim ve ayrıca   "haruna" japoncada bahar demek (gerçek ismimle uzaktan yakından alakası yok ^^) Bende bahar mevsimini severim. Aslında şimdi aklıma daha iyi nickler gelse de bunu beğeniyorum. Basit ve hoş ^ Yandaki işaretlerin bir anlamı yok sadece görsellik için koymuştum.

Düzeltme: Ayrıca bu nicki kullanamadığımda, kullandığım başka nickler de var;

Minorin24
Toradora animesindeki bir karakter. Asıl ismi Minori ama seride takma ad olarak Minorin diyorlardı. '24' ise Toradora'nın bölüm sayısı.^^

chizuee
Bu nicki bildiğim kadarıyla tek bir sitede kullandım. Ama çok da severim. Japocada 'Ch' harfiyle başlayan isimleri çok severim. Bu ismi de Japonca isimleri araştırırken görmüştüm ve sevmiştim. (iki 'e' harfi koydum çünkü diğer türlü kabul edilmiyordu)

Erunii / erunii
Bu da Hyouka animesinde Chitanda Eru'nun ismi aklıma gelerek oluşturduğum bir nick. 'nii' kısmı hoşuma gittiği için ekledim. Genelde oyunlarda falan kullanırım.

Yurushite Nyan~
Country Girls'tan Momochi'yi sevenler bilir. Daha çok onun sözü gibi. Anlamı "Affet nyan"  Rolleyes
[Resim: tPbzUYp.jpg]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 E.G Family <3 48/46 Family
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi