Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comikon İstanbul - MangaFest (7-8 Ekim 2017)
Comikon İstanbul - MangaFest (7-8 Ekim 2017)

[Resim: 1G2Mg1.jpg]

--- ComiKon İstanbul ekibi tarafından sitemize gönderilen duyuru maili şu şekildedir. ---

Bu yılın onur konuğu: Japon Horror Manga alanının öncü ismi, “Deathco”nun yaratıcısı, ünlü Mangaka Kaneko Atsushi!

JAPON SANAT MERKEZİ tarafından 7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında “COMİKON-İstanbul / Manga Fest” festivali düzenlenecektir. Ülkemizde gerçekleşen ilk Comic Con etkinliği olacak bu festivalde Comic/Manga/Çizgiroman başta olmak üzere anime, çizgi film, karakter tasarımı, Cosplay konularıyla ilgilenen tüm taraflar bir araya gelecektir.

“Eğlenceye Hazır mısın?” sloganıyla yola çıkan festivalde sergiler, manga-anime üretimi, senaryo yazımı, çizgi roman yayıncılığı, karakter-mekân tasarımı gibi konferanslar, gün boyu kısa anime gösterimleri; ünlü çizerlerle söyleşiler, profesyonellere yönelik cosplay ve manga atölyeleri düzenlenecek, genç çizerleri teşvik etmek amacıyla çizer stantları açılacaktır. Festival dahilinde ayrıca “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Ödülleri” ve “Anisong Grand Prix” yarışmaları yapılacak, “CosPOWER – CosPlay Defilesi” düzenlenecektir.

Japonya’dan getirtilen sergilerin yanında sadece festivale özel hazırlanmış sergiler de bulunmaktadır:
- Modern Manga Tarihi Sergisi  (Kyoto International Manga Museum)
- Manga is Art! Sergisi (Monthly COMIC-BEAM Dergisi)
- Süperkahramanlar Sergisi (Fransız Kültür Merkezi)
- One Piece Sergisi (Gerekli Şeyler)
- Naruto Sergisi (Gerekli Şeyler)
- CosPlay Devriâlem Kostüm Sergisi (SENSEE CosPlay)  

Ayrıca, manga ve çizgiroman karakterleri ile anıtsal Torii kapısı gibi çok sayıda fotoğraf çekim noktaları olacaktır. Yayınevi stantları, ürün stantları, tilki makyajı standı, Japonca kaligrafi standı, Fransız Kültür Merkezi tanıtım standı, figür sergisi, video gösterim ekranları ve daha niceleri bu festivalde...

COMİKON-Istanbul,
KADIKÖY BELEDİYESİ’nin desteği ve
KYOTO INTERNATIONAL MANGA MUSEUM,
Japonya’nın en önemli aylık dergilerinden COMIC-BEAM ve
FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir.
Festivalin maskotu “Kitsune” (Tilki) olarak belirlenmiştir.  
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en büyük gençlik etkinliği olmaya aday COMİKON festivaline tüm gençleri bekliyoruz.
Festivale giriş ücretlidir. Detaylı bilgi ve bilet almak için: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Tüm Japon severlerin katılımını bekliyoruz, ayrıca Japon kız grubu Electric Ribbon (e-ribon) da festivalde bir konser verecek.
[Resim: 329784853-1229438487779912-1823916508194868442-n.jpg]
[-] 6 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., Hilda, kagami chan, mako_chan, Reikon, xxkbrxx
Etkinlikle ilgili bize iletilen diğer görseller...

[Resim: qJ33v3.jpg]

[Resim: MaXXD6.jpg]

[Resim: QpJJ2A.jpg]

[Resim: bLjj6Y.jpg]

[Resim: d7ooBZ.jpg]

[Resim: 5G44yM.jpg]

[Resim: AyEEz7.jpg]

[Resim: 0G88zD.jpg]

[Resim: 4GDDz0.jpg]

[Resim: 9DRRN9.jpg]
  • Bessie., Hilda, kagami chan, mako_chan, Reikon, ~Haruna~
Tam da ev tasima arefesinde oluyor bu etkinlik, neyse kismet degilmis. Baska ertkinliklere insallah gidebilmek dilegiyle smile
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Ünlü seslendirme sanatçısı Chiaki Omigawa da Comikon İstanbul'a katılacak. Ve o da bize mesaj gönderdi. Bravo

• Bessie., Hilda, kagami chan, mako_chan, Reikon, ~Haruna~
Umarız bu haftasonu keyifli bir etkinlik olur. Japan-Fans adına ben ve Bessie. etkinlikte basın olarak yer alacağız ve tüm detayları sizinle paylaşmaya çalışacağız. Bu imkanı veren Comikon İstanbul yetkililerine çok teşekkürler. Böylece gidemeyenlere de bir nebze ortamı yaşatabiliriz umarım. Program oldukça kalabalık, tüm etkinliklere katılma şansımız olamayabilir belki ama elimizden geleni yapacağız.

Tüm anlık gelişmeleri Twitter ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Ve Comikon'un resmi hesaplarını da takip etmeyi unutmayın.

[-] 4 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., Hilda, mako_chan, ~Haruna~
İlk gün izlenimlerimi paylaşayım dedim.

Etkinlik alanına ilk girdiğimizde bilekliğimizi taktık ve salonlara doğru yöneldik. Bir çok stand açılmıştı. Biraz onlarla vakit geçirdikten sonra ilk olarak B Salonu'ndaki kısa anime gösterimlerine girdik. Oradan çıktığımızda 11'de Electric Ribbon ve Chiaki Omigawa'nın basın toplantısı için A Salonu'na gittik. Kızlar da Chii-chan da çok tatlıydılar. Kızlara bir soru sordum, sevdiğiniz / örnek aldığınız idol grubu var mı gibi bir soruydu ve AKB48 yanıtını aldım. Buradaki toplantı sonra erdiğinde Electric Ribbon kızlarını dışarıda yakalayabildim ve kendisiyle fotoğraf çektirdik. Zaten o kadar samimiydiler ki sanırım her katılan kendileriyle rahat iletişime geçip fotoğraf çektirebilmiştir.

Ardından Iku Nagashima'nın konuşmasına girdik ve o da bize Osmanlı kültürüne nasıl ilgi duymaya başladığını anlattı. Sonra Büyük Salon'da CosPower Cosplay defilesini izledik. Cosplay'ciler çok sayıdaydılar ve etkinliğe renk kattılar.

İçeride açılan standdtan sushi ve ramen yedikten sonra Dilara Aybar'ın Manga Eğitimi konulu konuşmasına katıldık ve ardından Büyük Salon'daki anime şarkı yarışmasını beklemeye başladık. Fakat maalesef 16:00'da başlayacağı söylenen etkinlik bir türlü başlayamadı. Yaklaşık 45-50 dakika sonralık gecikme sonrası başlayabildi ve şarkılar sırasında da bolca teknik hata yaşandı. Electric Ribbon üyeleri ve Chiaki Omigawa da bu sırada jüri koltuğundaydılar. Yarışma sonrası Electric Ribbon ve Chiaki Omigawa performansları başladı. Bir çok bilindik anime şarkısını seslendirdiler. Performanslar çok keyifliydi. Öyle ki yerinde duramayan bazı seyirciler de bir kaç şarkıda sahneye atladılar. Bir ara Chiaki-san zor durumda kalır gibi oldu ama Allah'dan bir sıkıntı yaşanmadı.

Onların performansları bitince Dilara Aybar çıkarak 5 şarkılık güzel bir küçük konser seslendirdi. Repertuarı anime şarkıları üzerineydi. En son olarak da anime şarkı yarışmasının galiplerine ve özel ödül kazananlara ödülleri verilerek etkinlik bugünlük sona erdi.

Çıkışta Electric Ribbon üyeleri hala aktifti ve gelenlere küçük hediyeler dağıtıyorlardı. Hediyeleri de aldıktan sonra bugünü noktaladık.

Her ne kadar aksaklıklar olsa da bugün oldukça keyifliydi, Electric Ribbon'un Asuka ve Erika'sı inanılmaz şekerler ve çok samimiler. Chiaki-san'a bugün dışarıda rastlayamadım ama yarın da konser olacak ve sonrasında CD satışı ile imza vereceğini söyledi. Yarın onu da görmeyi umuyorum. Yarın da Electric Ribbon ve Chiaki Omigawa performansları olacak. Bu yüzden imkanınız varsa gelmeniz tavsiyedir.

Resim ve videolar için sizi biraz bekleteceğim zira inanılmaz yoğun bir gündü ve yorgunuz. smile Ama elinde video ve resim olup paylaşmak isteyenlerin paylaşımlarını bekliyoruz.
[-] 7 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., Hilda, kagami chan, LiSA, mako_chan, miyakohirasawa, ~Haruna~
İkinci günü de geride bıraktık ve festival sona erdi.

Bugün 11:00'deki anime gösterimlerini izledikten sonra 12:00'de Burak Bey'in anime nasıl üretilir konulu konuşmasına katıldık. Shirobako animesi örneği üzerinden açıkçaıs harika bir anlatımdı. Çok keyif aldım. Ardından Merve Çay'ın Büyük Anime Yaratıcıları söyleşisi ile devam ettik. 14:00'de ise Gerekli Şeyler'den Alişan Cengiz Türkiye'deki manga yayıncılığı hakkında çok keyifli bir konuşma yaptı. Ayrıca yeni serilerin geldiğini, İstanbul Kitap Fuarı'nda satışa sunulacaklarını öğrendik.

Söyleşi sonunda Büyük Salon'a geçerek burada Comic Beam dergisinden editör Aoki Kaori ve onu konuğu mangaka Kaneko Atsushi'nin söyleşilerini izledik. Söyleşilerin sonunda Eribon ve Chiaki Omigawa konserler verdiler. Özellikle Eribon konseri oldukça coşkuluydu. Konserler sonrasında dışarıda açılan standlarda grup ve seiyuu CD satışı yaptı. Chiaki-san'ın CD'si 50 TL idi ve çok az getirmişti. Fiyatına rağmen çabucak tükendi. Eribon'un da 10 TL'lik CD'leri çabucak tükendi fakat grup cheki fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi ve fanlarına imzalar attı. Ben de cheki fotoğraf çekimini gerçekleştirmeyi başardım ama CD'lere yetişemedim. Chiaki-san hemen ortalıktan kaybolunca onunla fotoğraf çektirme şansını da kaybettim. Halbuki gündüz görmüştüm ama akşam daha uygun ortam olacağını düşündüğümden pas geçmiştim. Şans bir daha gelmedi.

Golden Tamago ödüllerinin verilmesinden sonra da etkinlik ve festival kapanış konuşmasıyla sona erdi. Açıkçası Japan-Fans kurulduğundan beri hep bekleyip istediğimiz gibi bir organizasyondu bu. İlk olduğu için tüm hatalarını görmezden gelebiliriz. Bundan sonraki yıllarda daha da gelişeceğini, daha büyük bir festival olacağını düşünüyorum. Ben de hem şahsım hem de Japan-Fans adına her türlü desteği vermeye her zaman hazırım. Emek veren herkese, gelen tüm misafirlere çok teşekkürler.

Resimler ve videoları toparladıktan sonra yarından itibaren göndermeye başlayacağız. Elinde resim, video olan ve paylaşmak isteyen tüm üyelerimizin paylaşımlarını bekleriz.
[-] 4 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., mako_chan, miyakohirasawa, ~Haruna~
Gerçekten çok bahtsız bi' insanım. Şu etkinlikten, etkinlik gittikten sonra haberim oldu. T_T
~

Etkinliğin ikinci gününe gitme fırsatım oldu. Söyleşilere ve konserlere katıldım. Konserden sonra CD almak için veya fotoğraf çektirmek için kalmadım ama bir ara şans eseri Ciaki Omigawa'nın menajeriyle konuştum. Tabi kendisi söyledikten sonra öğrendim. Türkiye'nin Japonya'dan daha eğlenceli olduğunu söyledi. Birazda başka konulardan konuştuktan sonra gitti. Etkinlikte özellikle söyleşiler çok güzeldi.
Bul
Cosplay kıyafetleri sergisinden çektiklerimiz.

[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • mako_chan, miyakohirasawa, ~Haruna~

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Scandal Türkiye'ye Geliyor! (28 Ekim 2015) / Scandal Coming To Turkey! (28 October 2015) Toruga 180 77,421 06-23-2023, Saat:11:54 PM
Son Yorum: Nashin
  İstanbul Japan Week (13-20 Ekim 2022) Toruga 0 287 09-28-2022, Saat:10:33 PM
Son Yorum: Toruga
  İstanbul Japon Kültür Günleri (20-23 Ocak 2022 / İptal Edildi) Toruga 1 360 01-12-2022, Saat:07:45 PM
  Comikon 2019 (19-20 Ekim 2019) Toruga 11 2,488 06-15-2020, Saat:06:27 PM
  Istanbul Japan Week 2019 Winter (13-15 Aralık 2019) Toruga 0 832 12-06-2019, Saat:09:21 PM
  Japonya Festivali 2019 (25 Ekim - 20 Kasım 2019) Toruga 1 1,033 11-07-2019, Saat:08:47 PM
  Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Piyano ve Saksafon Caz Konseri (23 Ekim 2019) Toruga 0 665 10-14-2019, Saat:07:52 PM
  Comikon 2018 (28-30 Eylül 2018) Toruga 4 3,309 05-11-2019, Saat:05:52 PM
  İstanbul Japan Week 2019 (1-3 Mart 2019) Toruga 0 2,171 02-18-2019, Saat:08:34 PM
  Judo Federasyonu Tesisi Açılışı ve Japonya Büyükelçisi Judo Turnuvası (26-27 Ekim 2018) Toruga 0 1,458 10-22-2018, Saat:08:17 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi