Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonya'ya Gideceğim Yardım..
Manga kissa denilen internet kafelerde kalın. Geceliği 20-30 lira civarı olduğundan çok hesaplıdır. Herkesin kendine özel odası oluyor. Odada bilgisayar, televizyon ve yer şiltesi var. Sırt çantanızdan kurtulamazsınız belki ama paranız cebinize kalır. Çok yorulursanız çantanızı bir locker'a bırakırsınız ama pek tavsiye etmiyorum. Ayrıca denemediğim için fazla bilgim yok. İçecekler bedavadır ve ekstra ücret ödeyerek duş alabilirsiniz. Prosedür gereği kafelerden hizmet almak için üye olmanız gerekiyor. Üyelik kartınızı atmayın. Pasaport polisini atlatmak için ise booking.com'dan sahte bir otel rezervasyonu yaparsınız. Çıktı aldıktan sonra iptal edersiniz.

Bu benim geçen yaz çektiğim manga kissa ile ilgili bir video:

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bu da gayet bilgilendirici çekilmiş bir diğer video:

Not: Dönüş bileti şart Big Grin
Bul
(08-16-2016, Saat:11:39 PM)andacchi yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Manga kissa denilen internet kafelerde kalın. Geceliği 20-30 lira civarı olduğundan çok hesaplıdır. Herkesin kendine özel odası oluyor. Odada bilgisayar, televizyon ve yer şiltesi var. Sırt çantanızdan kurtulamazsınız belki ama paranız cebinize kalır. Çok yorulursanız çantanızı bir locker'a bırakırsınız ama pek tavsiye etmiyorum. Ayrıca denemediğim için fazla bilgim yok. İçecekler bedavadır ve ekstra ücret ödeyerek duş alabilirsiniz. Prosedür gereği kafelerden hizmet almak için üye olmanız gerekiyor. Üyelik kartınızı atmayın. Pasaport polisini atlatmak için ise booking.com'dan sahte bir otel rezervasyonu yaparsınız. Çıktı aldıktan sonra iptal edersiniz.

Bu benim geçen yaz çektiğim manga kissa ile ilgili bir video:

Bu da gayet bilgilendirici çekilmiş bir diğer video:

Not: Dönüş bileti şart Big Grin

Lockerlar baya guvenli oluyor bence guzel bir fikir smile
Yeah, 数え切れない papers & PAGES,

and I can write to u forever, it's ENDLESS
Bul
(08-15-2016, Saat:05:28 AM)ds_krtl yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Neden tek yon biletiniz oldugu konusunda sorgulama ihtimalleri olabilir sizi, ozellikle de Turkiye'de gectigimiz ay yasanan durumdan sonra. 1 hafta kalacaginizin "garantisini" vermeniz gerekebilir, Japonya bu konularda biraz hassastir.

(08-16-2016, Saat:03:32 AM)ds_krtl yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Soyle soyleyeyim, ablam bundan 5 sene kadar evvel dil okulu icin ogrenci vizesi aldi Japonya'dan, ve dogal olarak gidis-donus degil, tek yon aldi biletini. Buna ragmen sinirda baya sorgulandi neden tek yon diye. Tabiki aciklayinca duzgunce girdi. Ama siz turist vizesi ile gireceginiz durumunuz daha farkli.

Hangi iki ulke sizi iceriye almayan? Genelde sadece Turk pasaportunuz var diye oyle bir sey yapmazlar diye dusunuyorum o nedenle sasirdim acikcasi.

Avrupa ülkesinde sorun yaşamıştır Sırbistan ve Arnavutluk dan sinir dışı edilmişdim hersey tam olduğu halde
Bul
(08-15-2016, Saat:01:00 PM)Toruga yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(08-15-2016, Saat:12:39 PM)Joniki yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Daha önce 2 ülkeden sinir dışı edilmişdim herseyim tam olduğu halde sırf pasaportum Türk pasaportu olduğu icin japonyaya tayland üzerinden gitmeyi planlıyorum hong kong hava yolları ile gidiş donus 1400 tl ülkeye giremedim aldigim bilet yanar diye tek yöne almayi dusunuyorum hesabında ki para miktarının makbuzu nu alıp gidicem kanıt olsun diye yalnız cebimde nekadar bulundurmaliyim ?

Nereden gittiğinizin pek bir önemi yok. Sadece düzgün şekilde açıklamalar yapmanız gerekiyor. Zaten oradakiler insan sarrafı anlıyorlar ne amaçla orada olduğunuzu halinizden. Para konusuna bir şey diyemeyeceğim, üzerinizde ne kadar kalacaksanız o kadarına rahat yetecek kadar bulunsa iyi olur. Çok fazla olursa da sıkıntı çıkarabilirler çünkü dönüş biletiniz yok ve her tür durumu sorguluyorlar.

7 ile 10 gün arası kalmak istersem 5.6 bin TL yeterlidir yoksa 10 bin falan gotureyim
Bul
5-6 bin tabii ki yeterlidir ama fazla para göz çıkarmaz Big Grin
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Japonya'da Yabancılara Yasak Meslekler var mı? batuukys 0 235 12-17-2022, Saat:02:53 AM
Son Yorum: batuukys
Question Japonya'ya Gitsem İş Bulabilir Miyim? Tadakuni 4 10,036 08-29-2018, Saat:04:37 AM
Son Yorum: Tadakuni
  Japonya'da Müslümanlara Veya Türklere Karşı Irkçılık Var Mı? Tadakuni 1 1,471 08-23-2018, Saat:11:19 PM
Son Yorum: Toruga
  Japonya'yı Saran Kore Akımı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Toruga 12 8,516 02-03-2018, Saat:04:02 AM
Son Yorum: Torichan
  Japonya'da Tercümanlık Okumak amaciolmayanyazar 1 2,102 10-04-2016, Saat:09:05 PM
Son Yorum: hayat oyunu
Thumbs Up Japonya'ya Gitseydiniz Yapacağınız İlk Şey Ne Olurdu? Kim Nam Gil 47 28,173 08-15-2016, Saat:03:48 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Japonya Denince Aklınıza Ne Geliyor? Toruga 32 19,702 08-15-2016, Saat:02:04 PM
  Sizce Niye Japonya? aybüke* 15 10,077 08-15-2016, Saat:01:49 PM
  Japonya'da Öğretmenlik Miriel 2 2,475 08-10-2015, Saat:04:56 PM
Son Yorum: Miriel
  Eurovision'a Japonya Katılsaydı Yarışmaya Kimin Gitmesini İsterdiniz? PrinceHybrid 27 16,096 06-20-2013, Saat:03:16 PM
Son Yorum: Denizchan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi