Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.8/5 - 5 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diğer Haberler
Japonya'da Deprem Oldu

Japonya'nın güneybatısında 7,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi

[Resim: 1447452163699.jpg]

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, depremin Japonya'nın Makurazaki kentinin 144 kilometre batısında, 10 kilometre derinlikte kaydedildiğini açıkladı.

Japon Meteroloji Ajansı, ülkenin güneyindeki Kyushu adası ve küçük adaları kapsayan Kagoshima eyaletinin güney kıyılarında 1 metre yüksekliğinde tsunami dalgaları oluşabileceğini bildirdi.

"Pasifik Ateş Çemberi" deprem ve volkan kuşağında yer alan Japonya, 11 Mart 2011'de tarihinin en büyük deprem felaketlerinden birini yaşamıştı. 9 büyüklüğündeki deprem ve sonrasındaki tsunami, 19 bin kişinin yaşamını yitirmesine, binlercesinin yaralanmasına ve ülkenin kuzeydoğu kıyılarında büyük hasara yol açmıştı.
Deprem ve tsunami, Fukuşima nükleer santralinde radyoaktif sızıntıya yol açarak Çernobil'den 25 yıl sonra dünyanın en büyük ikinci nükleer felaketine neden olmuştu. Üç reaktörün erimesi sonucu ortaya çıkan radyasyon sızıntısının ardından bölgede yaşayan 160 bin kişi tahliye edilmişti.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.,Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir./14.11.2015
[Resim: jIfBZTog.jpeg]
Anime Listem
:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga
Bul
Cevapla
Motosikletle Trabzon'dan Japonya'ya Gitti

Motosikletle Trabzon’dan Tokya’ya giden Alp Zekeriya Saraç, tecrübelerini Bursalı motosiklet tutkunlarıyla paylaştı.

[Resim: motosikletle-trabzon-dan-japonya-ya-gitt...44_x_o.jpg]

Enduro Kulübü'nün daveti üzerine gelen Bursa'ya gelen İngilizce öğretmeni Alp Zekeriya Saraç, 125 cc'lik motoruyla 15 bin 573 kilometrelik yolculuk yaptığını söyledi. Uzun yol tecrübesini kazanmak için öncelikle hafta sonları Türkiye'de farklı şehirlere gittiğini anlatan Saraç, sonunda hayalini gerçekleştirmek için yola çıktığını kaydetti. Resmi işlemlerin ardından yola çıkan 26 yaşındaki Gezgin Saraç, Trabzon'dan Tokyo'ya 15 bin 500 kilometre yaptığını, geçtiği ülkelerde öncelikle ucuz hostellerde kalmayı tercih ettiğini, güvenli olduğunu düşündüğü yerlerdeyse kamp yaptığını söyledi. İngilizce öğretmeni olmasına rağmen bu dili çok az kullandığını belirten Saraç, yaşadıklarını sosyal medya üzerinden de paylaştığını belirtti.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir./11.12.2015
[Resim: jIfBZTog.jpeg]
Anime Listem
:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga
Bul
Cevapla
Japon Doçent, Akıllı Telefonla Aracı Hackledi

Japonya'nın Hiroshima City Graduate School of Information Sciences Üniversitesi'nde doçent olarak görev yapan İnoue Hiroyuki, akıllı telefonuyla bir aracı hacklemeyi başardı.


Japonya'nın Hiroshima City Graduate School of Information Sciences Üniversitesi'nde doçent olarak görev yapan İnoue Hiroyuki, akıllı telefonuyla bir aracı hacklemesi otomobillerin güvenlik açığını bir kez daha ortaya çıkardı.

NELER YAPTI NELER

Japonya'nın Kyodo Haber Ajansı'nda çıkan habere göre İnoue'nin, kablosuz ağ bağlantısını (Wi-Fi) ile akıllı telefonda kendisinin geliştirdiği uygulamayı kullanarak bir aracı kontrol altına alabildiği belirtildi. Test amacıyla İnoue'nin, 2013 model Toyota Corolla Fielder aracını kullandığı aktarıldı. İnoue'nin, geliştirdiği bir akıllı telefon uygulamasıyla aracın pencerelerini açmayı, hareket etmesine izin vermemeyi, hızını saatte 180 kilometreye çıkarmayı ve otomobilin akseleratörünü bloke etmeyi de başardığı bildirildi.


Testin, son zamanlarda internete bağlı insansız araçların geliştirilmesine hız veren Japon araç üreticilerine bir uyarı olabileceği de vurgulanıyor.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir./15.12.2015
[Resim: jIfBZTog.jpeg]
Anime Listem
:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • kagami chan, Kojiyuu, Toruga
Bul
Cevapla
Japonya'da Deprem!

Japonya’da bir gün arayla 7.3 büyüklüğünde ikinci deprem

Japonya’nın güney batısında bir gün arayla meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki ikinci depremde,
şu ana kadar en az 23 kişinin öldüğü belirtiliyor.

Depremden hemen sonra Japon yetkililer, tsunami alarmı vermişti.
Depremin kıyı bölgelerde bir metre yüksekliğinde dalgalar oluşturabileceği açıklanmıştı.
Özellikle halktan Ariake ve Yatsushiro denizlerinde kıyı bölgelerde yaşayanların
evlerini terk edilmeleri istenmişti. Tsunami alarmı daha sonra kaldırıldı.
Depremin merkez üssünün Kumamoto şehrine yakın yerin 7 kilometre altında olduğu belirtildi.
Önceki gün aynı bölgede meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremde ise, 9 kişi hayatını kaybetmiş,
50’den fazla ağır olmak üzere 400 kişi yaralanmıştı.

[Resim: 2016-04-16t012120z_853068579_gf100003840...custom.jpg]

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (15 Nisan 2016)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~
Cevapla
Japonya Depreminden Sonra:

Japonya'da depremden sonra her yer bembeyaz oldu

Japonya'da meydana gelen depremlerden sonra sokaklar bilinmeyen beyaz bir köpükle kaplandı
Japonya’nın Fukuoka şehrinde Perşembe ve Cuma (14-15 Nisan) günü
meydana gelen 6,5 ve 7,3 büyüklüğündeki iki depremden sonra sokaklar beyaz köpüklerle kaplandı

[Resim: 1226135_396e872c73397d8db5c0d57913fa373d_640x640.jpg]

Köpüklerin depremden sonra ortaya çıkması kafalarda soru işareti yarattı.

[Resim: 1226135_d11d5e5d0f7fb01fb54a35522cf5a55f_640x640.jpg]

Depremden sonra ortaya çıkan beyaz köpüklerin yerin altında açıklan bir oluktan geldiği ve
kaynayan suyun yerin üzerine köpük olarak ulaştığı öne sürülüyor.
Henüz net sebebi belli olmasa da köpükleri görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

[Resim: 1226135_e03575d75e24ae33e60d89c0d3552ac0_640x640.jpg]
[Resim: 1226135_5dbbc33249d35e361f446f3b1743385a_640x640.jpg]

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (19 Nisan 2016)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • kagami chan, Toruga, ~Haruna~
Cevapla
Japonya’da VW Vakası!

[Resim: ozur.jpg]

Şirketin yöneticileri yakıt konusunda yetkilileri 1991 yılından bu yana ‘kandırdıklarını’ itiraf etti.

İlk defa geçen hafta ürettiği araçların yakıt tüketim değerlerinde usulsüzlük yaptığını açıklayan Japon otomobil üreticisi Mitsubishi Motors bugün de araçların yakıt tüketimini 25 yıldır Japonya’daki düzenlemelere uygun olmayan yöntemlerle ölçtüğünü açıkladı.

[Resim: mitsubishi1.jpg]

Bu durum geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve dünya çapında büyük ses getiren Volswagen’in emisyon skandalını akıllara getirdi.

Japon pazarında sattığı dört mini aracın yakıt tüketim değerlerini gerçek seviyelerin altında gösterdiğini geçen hafta açıklayan şirketin piyasa değeri bugüne kadar 3.9 milyar dolar düşerek yarı yarıya azalırken, hisselerde bugünkü kayıp yüzde 10′u buldu.

Üretilen diğer araçların da yakıt tüketiminin yanlış raporlanmış olabileceği açıklaması şirketin yüksek tutarda tazminat ve para cezası ödemek zorunda kalacağı kaygılarını da beraberinde getirdi.

[Resim: mitsubishi-mirage-2014-1280-01.jpg]

Japonya’nın ardından ABD’li düzenleyici kurum da şirketten yakıt ekonomisi ölçümleri hakkında bilgi isterken, Japon yetkililer şirkete ait bir araştırma geliştirme tesisine baskın düzenledi.

Mitsubishi bugünkü açıklamasında Japonya Ulaştırma Bakanlığı’na 1991′den bu yana ilettiği yakıt tüketim verilerinin düzenlemelere uygun olmayan şekilde tespit edildiğini belirtti. Şirket daha önce bu sürenin 2002′ye kadar gittiğini belirtmişti.

Açıklamaya göre Mitsubishi araçların yakıt tüketimini otoyol kullanımının esas alındığı ABD düzenlemelerine göre ölçüyor. Japon yakıt tüketimi ölçüm yöntemine göre ise tüketiminin daha yüksek olduğu şehir içi dur-kalklı kullanıma daha fazla ağırlık verilmesi gerekiyor. Mitsubishi usulsüzlüğü incelemesi için şirket bünyesi dışında bir kurul oluşturma kararı da aldı.

Mitsubishi’nin yakıt tüketim rakamlarında yaptığı usulsüzlük, şirketin müşteri şikayetlerini sistematik olarak örtbas ettiği bundan yaklaşık 15 sene önceki başka bir skandalı akıllara getirdi.

Bu skandal nedeniyle iflasın eşiğine gelen Mitsubishi 15 yıl önce Mitsubishi Grubu’nun diğer şirketlerinin yardımlarıyla ayakta kalabilmişti. Grup şirketlerinin üst düzey yöneticileri ise zaten mali zorluk yaşayan şirketlerin bu sefer otomobil üreticisine yardım etmesinin zor olduğunu belirtiyorlar.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 26.04.2016
[Resim: ybUVZM.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., ~Haruna~
Cevapla
Japonya'da ABD Askerlerine Alkol Yasağı

[Resim: 57559c42e50aa90218b0e73b.jpg]

ABD Donanması, askerlerin karıştığı olaylar üzerine Japonya'da görevli 18 binden fazla denizcinin tamamına alkol yasağı getirdi.

Donanmadan yapılan açıklamada, alkol yasağının Okinawa adasında alkollü bir Amerikalı denizcinin karıştığı ve iki kişinin yaralanmasına yol açan trafik kazasından sonra alındığı belirtildi.

ABD Donanmasının Japonya'daki güçlerinin komutanı Amiral Matthew Carter yaptığı açıklamada, "Japon halkıyla onlarca yıldır güçlü ilişki içindeyiz. Davranışlarımızın bu ilişkiyi ve ABD-Japonya ittifakını nasıl etkilediğini her denizcinin anlaması gerekir." ifadesini kullandı.

Carter, Japonya'da görevli tüm denizcilerin "iki ülke arasındaki ittifakın önemini anlayana kadar" üslerinden çıkmasını da yasakladı. Yasaklar denizcilerin ailelerini ve sivil çalışanları kapsamıyor.

Okinawa'daki bir üste görevli Amerikalı denizci Aimee Mejia, hafta sonunda aracıyla ters yöne girerek iki araca çarpmış, olayda iki kişi yaralanmıştı. Meija, alkollü araç kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınmış, olay bölge halkının tepkisine yol açmıştı.

Okinawa adasında geçen ay da 20 yaşındaki bir Japon kadının cesedi bulunmuş, Amerikan ordusunda görevli bir sivil cinayet şüphesiyle tutuklanmıştı.

ABD'nin Japonya'da toplam 18 bin 600 denizci askeri bulunuyor. Ülke genelinde ise yaklaşık 50 bin Amerikalı asker görev yapıyor.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 06.06.2016
[Resim: ybUVZM.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., ~Haruna~
Cevapla
Ceza İçin Ormana Bırakılan Japon Çocuk Babasını Affetti

[Resim: 160603025030_sp_japan_boy_yamato_tanooka...51_afp.jpg]

Japonya'da, ailesinin ceza olarak ormana bırakmasının ardından kaybolan ve 6 gün sonra bulunan 7 yaşındaki Yamato Tanooka, babasını affettiğini söyledi.

Yamato Tanooka, ülkenin kuzeyindeki Hokkaido Adası'nda orduya ait bir eğitim üssünde bulunmasının ardından ailesine teslim edilmişti.

Babası Takayuki Tanooka çocuğu, çevreye taşlar atarak yaramazlık yaptığı gerekçesiyle cezalandırmış ve ormanda bırakmıştı.

Olay Japonya'da ebeveynlik konusunda tartışma başlatmıştı.

Yamato Tanooka'nın bulunduğu üssün, bırakıldığı yoldan yaklaşık 4 kilometre uzakta olduğu açıklandı.

Kayıp olduğu günler boyunca üşüdüğünü ve aç olduğunu söyleyen Tanooka'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilmişti.

Oğlundan özür dilediğini söyleyen Tanooka, oğlunun da kendisine, "Sen iyi bir babasın seni affediyorum" dediğini aktardı.

'Üsteki bir barakaya sığındım'

Yamato Tanooka, üsteki barakayı bulana kadar ormanda yürüdüğünü, daha sonra da barakaya sığındığını söylemişti.

[Resim: 160603035301_japanese_missing_boy_yamato...351_ap.jpg]

Baba Sankei Tanooka ise sağ bulunduğu için çok mutlu olduğunu söylediği oğlundan özür diledi.

Çocuğu arama çalışmalarına, polis ve okul yetkililerinin de bulunduğu 130 kişilik bir ekip katılmıştı.

Hokkaido Adası'nda çok sayıda ayının yaşadığı biliniyor.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 07.06.2016
[Resim: ybUVZM.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., ~Haruna~
Cevapla
Japonya’daki Bu Restorana Fazla Kiloluların Girmesi Yasak

[Resim: kilo-1.jpg]

Japonya'da gelecek ay açılacak bir restoran fazla kilolu müşterileri kabul etmeyecek.

Restoranın Japonya’daki ilk şubesi “The Amrita” yani ölümsüzlük anlamına gelen ismiyle Temmuz ayında Tokyo’da açılacak. ‘Çıplak restoran’ konseptli mekanın İngiltere’nin başkenti Londra ve Avustralya’nın Melbourne kentlerinde de şubesi bulunuyor.

Şimdiden internet üzerinden rezervasyonları kabul eden restoranda kişi başı yemek 400 ila 800 TL arasında değişirken, tanga giyen erkek modellerin yemek sunumunun yanında yapılacak şovları da izlemek isteyenler oturacakları yere göre 2 bin 175 TL’ye varan ücret ödemek zorunda.

‘The Amrita’ adlı restorandın belli bir program akışı da var. Restorana gelen misafirler önce tüm kıyafetlerini çıkarıyor ve restoran tarafından verilen özel iç çamaşırlarını giyiyorlar. Kilolu oldukları göze çarpan misafirlerin vücut ölçüleri alınıyor ve boy-kilo ortalamasına göre 15 kilogram fazlası olanlar restorana alınmıyor.

Ayrıca restorana sadece 18 ile 60 yaş arası olanlar girebiliyor. Kameralı cep telefonları da özel hayata saygı çerçevesinde masalarda bulunan özel bir kutuda tutuluyor.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 11.06.2016
[Resim: ybUVZM.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Cevapla
Japonya'da Ayılar Şehre İnip Katliam Yaptı

[Resim: 1465889203983.jpg]

Japonya'nın kuzeyindeki Kazuno şehrinde yabani hayvanlar şehre inmesi sonucu 4 kişi öldü.

Japonya'nın kuzeyinde yer alan Kazuno kentinde son üç haftada yabani hayvan saldırısına uğrayan 4 kişi hayatını kaybetti.

Kazuno Emniyet Birimi sözcüsü Noboru Abukava yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin vücutlarındaki ısırık ve yara izlerine bakılarak yapılan inceleme sonucunda bu kişilerin ayı olduğu tahmin edilen büyük bir yabani hayvan saldırısı sonucu öldüğünün belirlendiğini söyledi.

Abukava, son üç haftada yaşları 65 ila 79 olan biri kadın dört kişinin yabani hayvan saldırısı sonucu Kazuno'nun dağlık bölgesinde ölü bulunduğunu bildirdi.

Öte yandan cesetlerin bulunduğu bölge yakınlarında bir ayının avcılar tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 14.06.2016
[Resim: ybUVZM.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Semihpasa, ~Haruna~
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi