Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seirei no Moribito (Moribito: Guardian of the Spirit / 精霊の守り人) / 2016 / Online İzle / Türkçe Altyazılı
Seirei no Moribito (Moribito: Guardian of the Spirit /  精霊の守り人) / 2016 / Online İzle / Türkçe Altyazılı

[Resim: bRC5b4F.jpg]

Seirei no Moribito / Moribito: Guardian of the Spirit 1.sezon Türkçe altyazılı izleme linklerinin bulunduğu bölümdür.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[Resim: qhlECOv.jpg]
[-] 7 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ezwi, kagami chan, LiLiuM, Susue, Toruga, wecihi, ~Haruna~
1. Bölüm
OKRU
MEGA

Açıklama: Dizinin giriş kısmında ve diğer kısımlarında olmak üzere kaynak çeviride tüm her şey çevirisi hazır şekilde gelmiş. Ancak ben bu yazıları her bölümde çevirmeyeceğim. Sadece ilk bölüme özel olarak hepsini çevirdim. Yeni karakter girdiğinde sadece onunki yazılacak. Bir de kaynak altyazıda her şey çok ince düşünülerek ayarlanmış, özellikle de yazı karakterleri ama benim bilgisayarımda tanımlı olmadığı için bazı yerlerde Türkçe karakter kullanamadım. Lütfen onu mazur görün. O estetik görüntüyü bozmak istemedim. 

Bir de çeviride dikkat ederseniz ''Fedai'' kelimesini kullandım. Bu konuda çok tereddüt ettim. Muhafız kullanmak istemedim çünkü krallık muhafızlarıyla karışmasını istemedim. Koruma kelimesi de böyle bir dizi için fazla hafif bir ifade gibi geldi. O yüzden fedai kelimesini kullandım. Bu kelime tam karşılayan bir kelime, para ile tutulan ve belli bir göreve kendini adamış kimselere deniyor. Yine de çeviride size tuhaf geliyorsa ve başka bir alternatifiniz varsa lütfen bana bildirmekten çekinmeyin. Tarihi diziler konusunda çok deneyimim olmadığı için biraz sıkıntı yaşayabilirim, şimdiden oluşabilecek sıkıntılar
için herkesten özür dilerim. Yine de umuyorum ki güzel bir çeviriyle diziyi sonlandırabilirim.
Dikkatiniz için teşekkür eder, iyi seyirler dilerim  Angel
[-] 6 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ezwi, kagami chan, LiLiuM, Toruga, wecihi, ~Haruna~
çok çok çok teşekkürler çeviri çok güzeldi. Ayase hayranım bu kadına <3
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • IDPeaceM
Bul
2. Bölüm:
OKRU
Dailymotion
MEGA

Çevirmen Notu: İkinci bölümde metafizik alemde varolan bir takım varlıklardan bahsedildiğini göreceksiniz. Normalde burada ruh diye anılan varlıklara biz, mitolojide ''peri'' de diyebiliyoruz. Yer yer ruh yer yer peri  dedim ben de. Konunun akışına göre böyle yapmaya karar verdim çünkü siz de izlerken anlayacaksınız ki saedce ruh veya sadece peri dediğimiz zaman pek olmuyor. Zaten görünmeyen de bir varlık, cismi olmadığı için böyle bir yola başvurdum. İzleyicilerimin bilgisine sunarım smile 
[-] 4 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ezwi, kagami chan, Toruga, ~Haruna~
3. Bölüm
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. // Google Drive
DAILYMOTION
~~
OKRU
~~
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ezwi, kagami chan, ~Haruna~
4. Bölüm (1. Sezon Final)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
OKRU

~~

*Dizinin ilk sezonu burada sonlanmış bulunuyor. Bundan sonraki iki sezonu da en kısa zamanda sizlerle buluşturmak dileğiyle. Kishibe Rohan dizimizle yola devam edeceğiz. Bizimle, Japan-Fans'le kalın! 
[-] 4 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ezwi, kagami chan, Toruga, ~Haruna~
Çeviri için teşekkürler IDPeaceM, emeğine sağlık Bravo Güzel bir dizi ile tanışmak ilaç gibi geldi aksiyon, fantastik türü için iyiydi eğlenerek keyifle izledim diziyi.  smile

Duygular şelale oldu bırakamadım,  Sad bu ne kardeşim son dakika ağlatmalar filan, ağlamanın eşiğinden gidip geldim, geldim ama sondaki şoku atlatamadım Big Grin  Kısa ama bir o kadarda sıcak dolusu güzel bir diziydi, çok severek takip edip yeni bitirebildim diziyi  Big Grin 
Balsa sen muhteşem bir detaysın  Rolleyes
[Resim: tumblr_pn48de0siK1rq1zn9o1_1280.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ezwi, IDPeaceM
Bul
(03-01-2021, Saat:09:05 PM)kagami chan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Çeviri için teşekkürler IDPeaceM, emeğine sağlık Bravo Güzel bir dizi ile tanışmak ilaç gibi geldi aksiyon, fantastik türü için iyiydi eğlenerek keyifle izledim diziyi.  smile

Duygular şelale oldu bırakamadım,  Sad bu ne kardeşim son dakika ağlatmalar filan, ağlamanın eşiğinden gidip geldim, geldim ama sondaki şoku atlatamadım Big Grin  Kısa ama bir o kadarda sıcak dolusu güzel bir diziydi, çok severek takip edip yeni bitirebildim diziyi  Big Grin 
Balsa sen muhteşem bir detaysın  Rolleyes

Benim de ilk tarihi Japon dizim oldu hem seyir hem çeviri açısından smile  Beğenmene çok sevindim bu arada. Daimi takipçim Ezgiwi sağ olsun o kadar güzel diziler istiyor ki, yeni yeni denizlere yelken açıyor gibi hissediyorum  Heart Daha dizinin ikinci üçüncü sezonları da var bu arada, bakalım o sezonlarda neler olacak, merakla bekliyorum ben asıl smile
  • ezwi, kagami chan
Bu nasıl finaldir ... Ben ölürüm meraktan ? çok çok çok teşekkür ederim çevirdiğin için sayende Ayase ye bir kez daha aşık oldum ?
  • IDPeaceM, kagami chan
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kimi to Sekai ga Owaru Hi ni (君と世界が終わる日に) / 2021 / Online İzle / Türkçe Altyazılı IDPeaceM 14 1,520 9 saat önce
Son Yorum: IDPeaceM
  Marry Me! (マリーミー!) / 2020 / Online İzle / Türkçe Altyazılı IDPeaceM 15 601 03-01-2021, Saat:04:04 PM
  M: Ai Subeki Hito ga Ite (M 愛すべき人がいて) / 2020 / Online İzle / Türkçe Altyazılı diadembaby 3 514 02-28-2021, Saat:06:02 PM
Son Yorum: diadembaby
  Tengoku to Jigoku: Psychona 2nin (天国と地獄 ~サイコな2人~) / 2021 / Online İzle / Türkçe Altyazılı IDPeaceM 3 449 02-28-2021, Saat:12:38 PM
  AKB Horror Night - Adrenalin no Yoru / 2015 / Online İzle kagami chan 44 15,407 02-28-2021, Saat:11:43 AM
Son Yorum: Toruga
  Hero (ヒーロー) / 2001 / Online İzle / Türkçe Altyazılı ~Haruna~ 5 1,735 02-27-2021, Saat:05:14 PM
Son Yorum: sunkyu
  Oh! My Girl!! (オー!マイ・ガール!!) / 2008 / Online İzle / Türkçe Altyazılı Toruga 3 354 02-26-2021, Saat:07:36 PM
Son Yorum: Toruga
  Kishibe Rohan wa Ugokanai (岸辺露伴は動かない) / 2020 / Online İzle / Türkçe Altyazılı IDPeaceM 1 371 02-25-2021, Saat:02:09 AM
  Red Eyes: Kanshi Sosahan (レッドアイズ 監視捜査班) / 2021 / Online İzle / Türkçe Altyazılı IDPeaceM 9 909 02-24-2021, Saat:05:33 PM
  Okane no Kireme ga Koi no Hajimari (おカネの切れ目が恋のはじまり) / 2020 / Online İzle / Türkçe Altyazılı IDPeaceM 1 193 02-24-2021, Saat:03:20 AM
Son Yorum: Susue

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi