Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: İçinde Japonca Geçen veya Japonya İle Alakalı Yabancı Şarkılar
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
İçinde Japonca Geçen veya Japonya İle Alakalı Yabancı Şarkılar

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. konusuna benzer olarak bu başlıkta içinde Japonca kelimelerin duyulabileceği veya Japonya hakkında yazılmış şarkıları paylaşalım.

Alphaville - Big In JapanEfsane şarkı ile açılışımızı yapalım.

Culture Club - Don't Go Down That StreetŞarkı sözlerinin Japonca söylendiği bir kısımla birlikte tüm şarkı Japonca sözler içeriyor.

Sandra - HiroshimaHiroshima ile alakalı bir şarkı. Orijinali Wishful Thinking'e ait.

Gina T. - Tokyo By NightTokyo geceleri hakkında bir şarkı.

İlk liste '80'ler ağırlıklı oldu ama, Culture Club'un şarkısını dinlerken aklıma ilk bunlar geldi. Daha sonra aklıma yenileri geldikçe yazacağım. Siz de bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.
O zaman benden de zamanında severek izlediğim bir diziden şarkı.

Bella Thorne & Zendaya - Made In Japan


Tongue
doumo arigatou Mr. Robotto XD
love letter to japan ^0^

Gina T - SayonaraŞarkıda Japonca kelimeler mevcut (Sayonara), ayrıca sözleri bir Japon kızla alakalı. Müzik Japonya temalı.

Danny - TokyoTokyo temalı bir şarkı.

Jesse McCartney, T-Pain - Body LanguageŞarkıda "Konnichiwa" sözü duyulabilir.

BWO - GomenasaiŞarkı ismi "Gomennasai"ye gönderme. Şarkı sözlerinde de bu söz özür dileme manasında Japonca anlamıyla kullanılıyor.

Optimal - Kimi Gasuki"Kimi ga Suki"ye direk gönderme veya küçük bir ihtimal şarkı ismi orijinalinde yanlış yazılmış da olabilir. Müzik Japonya temalı.
Eurobeat İtalyanlar tarafından direk Japonya için üretilen bir müzik türü olduğundan Japonya ile ilgili bir çok şarkıya rastlamak mümkün. Bazılarına Initial D animesinden aşina olabilirsiniz. Zira o anime Eurobeat müzikleriyle oluşturulmuş soundtrack'lere sahiptir.

Aklıma gelen bir kaç örnek, yenileri aklıma geldikçe konuya eklerim.

Dave Rodgers - Boom Boom JapanDave Rodgers - Made In Japan (V6 grubu da cover'lamıştır bu şarkıyı Japonca olarak.)Edo Boys - No One Sleep In TokyoRomeo - Tokio NightFranz Tornado & Bazooka Girl - Motto-Motto Inamoto

Smile - Butterfly

G.I. Orange - Psychic Magic = サイキック・マジックRemix VersionJaponya'da '80'lerde tutulmuş bir İngiliz grup. Şarkının Japonca adını da orijinal isim içinde kullanmışlar.
White Lies - Tokyo