Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
J-Melo Araştırma Projesi'ne Katılalım (Sonuçlar Açıklandı!)
J-Melo Araştırma Projesi'ne Katılalım

[Resim: 250px-J-Melo_titlecard.jpg]

Bugün hesabıma gelen bir mail'e göre J-Melo dünya üzerindeki Japon müzik severler için bir anket hazırlamış. Ankete bizim de katılmamızı istiyorlar. Ankette Japon müzikleri hakkında düşüncelerimiz ve Japonca şarkılara ne şekilde ulaştığımız soruluyor. Anket İngilizce fakat ağır bir İngilizcesi yok, istenirse Türkçe çevirebiliriz. Sizden istediğimiz ankete katılmanız, bu şekilde J-Melo'nun araştırmasına destek verebilir, Türkiye'deki Japon müzik severlerin düşüncelerini ve beklentilerini kendilerine iletebiliriz.

Anket Adresi:

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Anket sonuçları geldi. Türkiye'den 44 katılımcının yer aldığı görülüyor. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'den bu kadar katılımcı yoktu, ilk defa Top 10'dayız. Sanırım forumumuzun da bunda bir payı var. Güzel bir gelişme. Cool

Sonuçları incelemek için: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: xPdeGf.jpg]
Türkçeye çevirmeniz mümkün mü acaba?Ben google çeviriyi kullandım ama tam çeviri olmuyor.Yardım ederseniz sevinirim.
Bul
Sorular genel olarak şöyle:

1. İlk ne zaman bir Japonca şarkı dinlediniz hatırlıyor musunuz?
2. Japon popüler müziği hakkında en çok kimlerle konuşuyorsunuz?
3. Japon müziği dinlemenin dışında bu müziklerle kendini başka eğlendirme yolların da var mı? (Karaoke, cosplay gibi.)
4. Favori Japon sanatçınız ülkenizde konser verseydi nasıl bir bilet fiyatı sizce uygun olurdu (Amerikan doları üzerinden).
5. Japon müziğinin Japonya dışında da bilinmesi için neler yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz?
6. Japon müziğiyle alakalı bilgileri nerelerden alıyorsunuz? (TV, radyo, web sitesi giriliyor.)
7. En çok nasıl ve nerede Japon müziği dinliyorsunuz?
8. Youtube ve diğer video sitelerinde bulunan Japon pop müziğiyle alakalı videoları nasıl değerlendiriyorsunuz?
9. Hangi tür Japonca şarkıları beğeniyorsunuz?
10. Müzikten başka Japon kültüründe neler ilginizi çekiyor?
11. Yaşadığınız yerde hiç Japon kültürüyle alakalı bir etkinliğe ya da bir buluşmaya katıldınız mı?
12. J-Melo'yu çoğunlukla nereden izliyorsunuz?
13. J-Melo ismiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?
14. Sizce Japon müziğinin çekiciliği nedir?

Bunun dışında şıklar genelde açık ama şu sorunun şıkkını çevirin derseniz ilgilenirim.
[Resim: xPdeGf.jpg]
(07-26-2013, Saat:10:45 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
6. Japon müziğiyle alakalı bilgileri nerelerden alıyorsunuz? (TV, radyo, web sitesi giriliyor.)

Bu soru için en uygun cevabım bizim formu vermek oldu smile
(07-26-2013, Saat:11:59 PM)mako_chan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(07-26-2013, Saat:10:45 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bu soru için en uygun cevabım bizim formu vermek oldu smile

Bencede en uygun cevap bu
benim ingilizcem berbat ama soruları tek tek inceliyorum aslında çok zor değiller
Bul
Güzel bir proje katıldım bende smile

Bende katıldım hemencecik smile
[Resim: 31omDqUs.jpg][Resim: 2q5fmREs.png]

Katıldım. ^^

-A-
Bul
J-Melo da sadece pop ve alternatif Rock görmemek umuduyla ben de katıldım. Japonların iş anlayışını profesyonelden öte samimi buluyorum ve bu samimiyete güveniyorum. ^^
"What does it mean to be strong?"
Bul
bende katıldım.ama ingilizcem olmadığı için klasik soruları atladım. Google çeviride bir yere kadar doğru çeviri yapıyorSad
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  J-Melo Duyuruları / J-Melo Announcements Toruga 43 14,915 02-19-2018, Saat:08:22 PM
Son Yorum: Toruga
  J-Melo Araştırma Projesi 2017'ye Katılalım! Toruga 1 658 12-05-2017, Saat:02:00 AM
Son Yorum: mako_chan
  J-Melo Araştırma Projesi 2016'ya Katılalım! Toruga 0 1,304 10-25-2016, Saat:08:36 PM
  J-Melo Araştırma Projesi 2014'e Katılalım! (Sonuçlar Açıklandı!) Toruga 6 4,486 06-11-2015, Saat:05:26 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi