Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proposal Daisakusen (プロポーズ大作戦) (2007)
Proposal Daisakusen (プロポーズ大作戦) (2007)

[Resim: proposaldaisakusen.jpg]

Dizinin Adı: Proposal Daisakusen/ プロポーズ大作戦/ Operation Love/ Bir Şans Daha/ Puropozu dai sakusen
Yönetmen: Takeshi Narita, Hiromasa Kato
Yazar: Shigeki Kaneko
Tür: Romantik komedi
Yayınlanan Kanal: Fuji TV
Bölüm Sayısı: 11 + SP
Yayınlanan Tarih: 16 Nisan - 25 Haziran 2007
Bölüm süresi: 21:00 - 21:54
Tema Şarkısı: Kuwata Keisuke - Ashita Hareru Kana

Oyuncular - Rolleri:

Tomohisa Yamashita - Ken Iwase
Masami Nagasawa - Rei Yoshida
Nana Eikura - Eri Oku
Yuta Hiraoka - Miko Enokido
Gaku Hamada - Tsurumi Hisashi
Naohito Fujiki - Tetsuya Tada
Hiroshi Mikami - Yousei
Yutaka Matsushige - Matsunori Ito
Gota Watabe - Shigeto Nezu
Kenichiro Kikuchi - Nishio Tamotsu
Leo Morimoto - Takanori Yoshida
Yoshiko Miyazaki - Rena Yoshida
Shigenori Yamazaki - Junzo Minorikawa

Konu: Ken ve Rei, 14 yıldır arkadaştırlar. İlkokulu, ortaokulu, liseyi ve üniversteyi aynı okullarda okumuşlardır. Ken aşkta dikkafalı ve yeteneksizdir, fakat neşeli ve hayat dolu Rei’ye aşıktır. Ancak Rei başkası bir adam ile evlenmek üzeredir. Ken ve arkadaşları düğünde lise fotoğraflarını izlerken bir anda bir peri belirir ve Ken’i zamanda geri yollar, sevdiği kızı kazanabilmesi için ikinci bir şans verir. Ancak ikinci bir şansı olmasına rağmen yine Rei'yi sevdiğini söyleyecek cesareti bulamaz ve geçmiş kendini tekrar eder. Ken, artık geçmişin geçmişte kaldığı ve gelecek için bu zamanda savaşması gerektiğini anlar. Ne kadar geç kaldığımızı düşünsekte hiçbir şey için asla geç kaldık sayılmaz. Geçmişi değiştiremeyebiliriz ama şu anda bir şeyler yaparsak geleceği değiştirebiliriz. İşte Ken'de bunu anlıyor, bakalım kahramanımız geleceği için ne yapacak?

Karakter İlişkileri:

*NOT: Bu dizinin bir de Kore versiyonu vardır.
[Resim: glNN23.gif]

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bul
Şans eseri buldum bu diziyi. Çok güzeldi. Bir an sonunun istediğim gibi bitmeyeceğini düşünmüştüm ama şükürler olsun ki hayal kırıklığı yaşamadım. Big Grin İzlemeyenlere tavsiye ederim. Cool
[Resim: 9bcbps.png]
Bul
Ah, çok güzeldi.~ "Artık her şey bitti, böyle bitmemeli.." deyip üzüldüğüm çok sahne vardı. Ama güzel bittiğine çooooook sevindim. Hem de ağlatan yapımları hep daha çok sevmişimdir. Bu diziyle Yamapi'yi daha da sevdim. Bence harika bir diziydi. İyi ki izlemişim! En sevdiğim dizi diyebilirim. Uzun uzun yazmak isterim ama hissetirdiklerini anlatamam. Belki bazılarına göre abartıyorum ama bu dizi bana farklı duygular hissetirdi. Bazı yerlerde ağladım, bazı yerlerde ise güldüm... Beğenmeyenler de vardır ama benim için harikaydı!

Itoh Sensei'yi daha önce Bloody Monday'de çok farklı bir karakter olarak izlemiştim ve bu halde görünce gülmeden edemedim.  Big Grin  Tada-san'ı da Ichi Ritoru no Namida'dan biliyorum, Aya'nın doktoruydu bu yüzden ondan asla nefret edemedim. Nefret edilesi bir karakter de değildi zaten, sonunda yaptığı şey çok iyiydi. Ken ve Rei'yin kavgaları beni hep güldürdü. Ken her zaman Rei çok sevdi, onun için hep koştu. Sadece duygularını belli etmiyordu, doğru yeri ve zamanı bekliyordu. O kadar kez geçmişe döndü oysa.. ve sonunda duygularını en olmaz yerde açıkladı.  Giggle Aşkın yanında arkadaşlığı da çok iyi anlatan bir dizi. Benim için gerçekten özel! Hallelujah.. chance!  Tongue

*Diziden en sevdiğim şarkı - Chiisana Koi no Uta (Mongol 800)
 [Resim: LyrgD0.png]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hanazakari no Kimitachi e (花ざかりの君たちへ) (2007) a.j. 36 17,520 06-22-2015, Saat:11:17 AM
Son Yorum: MrSinan
  Liar Game (ライアーゲーム) (2007 - 2010) obsesif 29 23,391 07-31-2014, Saat:03:04 PM
Son Yorum: Reversi
  Tantei Gakuen Q (探偵学園Q) (2007) a.j. 30 17,954 07-19-2013, Saat:04:09 PM
Son Yorum: a.j.
  Yamada Tarou Monogatari (山田太郎ものがたり) (2007) Lisora 3 3,243 04-11-2013, Saat:01:55 PM
Son Yorum: Toruga
  101st Marriage Proposal (101回目のプロポーズ) (1991) kiryuu 0 976 01-26-2013, Saat:07:52 PM
Son Yorum: kiryuu
  Hana Yori Dango 2 (花より男子2) (2007) Toruga 3 3,801 12-20-2012, Saat:01:18 AM
Son Yorum: HiKiKoMoRi
  Bambino (バンビーノ!) (2007) omocha 1 2,302 08-23-2012, Saat:03:31 PM
Son Yorum: ds_krtl
  Yukan Club (有閑倶楽部) (2007) Avatar mia 4 8,517 01-30-2012, Saat:01:17 AM
Son Yorum: Sehyun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi