Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Japonca Öğrenmeye Başlayacaklara Tavsiyeler
Sık sık not tutun not tutarken yaratıcı olun her gün 2 kelime bilirsiniz konu belirleyip hayvanlar yada yemekler gibi... Sizi bilmem ama İngilizce dersinde mutlaka deftere kelime yazdırıyor öğretmenler size Türkçe karşılıkları ile o Türkçe karşılıklar yerine Japonca karşılıklarını yazın benim gibi çaktırmadan Lol Bildiklerinizi hep pratiğe dökün mutlaka bir Japon yada çok iyi Japonca bilen birisi bulunsun yanınızda smile Bol bol kaynak alın smile
Dance
İlk başta çok zor göründü fakat o kadar zor olmadığını anladım.LearNihongo'nun alfabe kitabını almayı düşünüyorum.Yararı çok olacaktır.LearNihongo sitesinden öğrendim bu zamana kadar bir sürü şey,bari kitabı alayımda katkım olsun smile
[Resim: tumblr_npe0mkjXZy1uvg3s7o1_400.gif]
Bul
tüm mesajları okudum herkesin bir düşüncesi var bende öğrenmeye yeni başlıcam ama kafam çok karıştı nasıl yapıcağım konusunda
Bul
Merhabalar Japoncaya başlayalı 2 ay oldu bende yeni sayılırım ama birkaç kaynak önerebilirim. Maalesef ki Türkçe kaynak neredeyse yok gibi bir şey. İyi derecede İngilizce bilen arkadaşlara önerim: "James Heisig Remembering the Kana" kitabını ilk önce kavrayarak öğrenmeniz çok iyi olur. Heisig metodu size gerçekten ama gerçekten öğretiyor. Kana'yı çözdükten sonra sıra Genki 2nd Edition kitaplarına geliyor. Genki üniversite seviyesinde ve ana dili İngilizce olan bireyler için, Japan Times corp. tarafından üretilmiş bir seri, Genki ile kendi kendinize N5 seviye olabilirsiniz. Ayrıca James Heigis'in remembering the kanji 1-2-3 kitapları da tüm kanjileri öğretiyor. Sonuç olarak bu kitaplar maalesef ülkemizde yok Sad ya yurt dışından getirtecek siniz ya da google üzerinden bir iki ingilizce kelime ile bu kitaplara erişebilirsiniz. Ayrıca japanesepod101.com gibi siteler çok işinize yarayacaktır. Ama sadece ingilizce bilenlere :/

Şu anda durum olarak: hiragana'yı tamamen öğrendim. katakana'dan 9 tane hece işareti kaldı. daha sonra Genki'ye geçeceğim.

Herkese başarılar arakadaşlar smile
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Japonca'ya Başlıyorum ! Tadakuni 6 2,358 12-29-2017, Saat:01:08 AM
Son Yorum: Subaru STi
  Trabzonda Japonca JusTiMe 0 1,700 07-22-2016, Saat:03:25 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Japonca'da Kanji-Kana Sözlük JusTiMe 0 1,704 07-21-2016, Saat:08:39 PM
  Kanji Öğrenmeye Ne Zaman Başlamalıyım Godzilla 1 1,927 07-21-2016, Saat:08:34 PM
  Japonca Öğrenmek İstiyorum Aizawa 8 5,579 10-23-2015, Saat:05:51 PM
Son Yorum: Aizawa
  Japonca / İspanyolca? Kurs / Üniversite? Chiyuki 7 3,597 10-23-2015, Saat:10:16 AM
Son Yorum: ds_krtl
  Ankara da japonca öğrenebileceğim yer Kudo_Snichi 1 2,233 04-03-2015, Saat:10:43 PM
Son Yorum: furendoriina
  İzmir'de Japonca Kursu Var mı? ebruss 0 2,003 06-10-2014, Saat:03:36 PM
Son Yorum: ebruss
  İstanbul'da Japonca Kursu Var Mı? SnowyUsagi 1 2,438 06-09-2014, Saat:07:28 PM
Son Yorum: Toruga
  Japonca Öğrenmeye Yeni Başladım Bir Sorum Var otaku-san 7 5,269 09-01-2013, Saat:10:27 PM
Son Yorum: otaku-san

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi