Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grasshopper Manufacture (グラスホッパー・マニファクチュア)
#1
Grasshopper Manufacture (グラスホッパー・マニファクチュア)

[Resim: 150px-GrasshopperManufacture.png]

Tür: Şirket
Endüstri: Video Oyunları
Kuruluş Tarihi: 30 Mart 1998
Merkezi: Suginami, Tokyo, Japonya
Önemli Kişiler: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (CEO), Yasuhiro Wada (COO)
Ürünler: Çeşitli video oyunlar
Çalışan İşçi Sayısı: 140
Website: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Grasshopper Manufacture, Inc. (グラスホッパー・マニファクチュア, Gurasuhoppā Manifakuchua), Japon video oyun geliştirici şirketi. 30 Mart 1998'de Suginami'de kuruldu. Tanınması 2005 yılında Nintendo GameCube ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. için geliştirdikleri Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adlı oyunla olmuştur. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nin yanında Michigan: Report From Hell'i (Avrupa ve Japonya'da yayınlandı) ve daha bir çok sadece Japonya'da yayınlanan oyunu geliştirdiler. Grasshopper Manufacture'ün sorumlu olduğu diğer oyunlar arasında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. oyunu Contact, Wii oyunu No More Heroes ile devamı olan No More Heroes: Desperate Struggle ve Shadows of the Damned sayılabilir. Şirket Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. tarafından yönetilmektedir. O aynı zamanda Suda51 olarak da tanınıyor ki bu adını yaratıcı, özgün ve bir yandan finansal risk taşıyan işler yaptığında kullandığını belirtmiştir. Potansiyel kayıpları genellikle Samurai Champloo: Sidetracked, Blood+: One Night Kiss ve Rebuild of Evangelion: Sound Impact gibi anime serilerine dayalı yaptıkları oyunlarla olmuştur.

Mayıs 2007'de yapılan 2007 Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda konuşan Suda, Grasshopper'ın 3 tane Wii oyunu için çalıştığını söylemiştir. Bahsedilen oyunlardan ikisi günümüzde yayınlanmıştır, No More Heroes ve Fatal Frame IV. Fakat 3. oyunun ne durumda olduğuna dair bir açıklama yoktur.

Grasshopper daha sonra bir Xbox360 oyunu için çalıştıklarını açıkladı ve Kurayami adında bir PlayStation 3 oyunu için konsept sundu. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nın hayran olduğu Çek yazar Franz Kafka'nın işlerinden esinlenerek yaratılmış endişe verici ve karışık bir evrende geçen doğrusal olmayan bir aksiyon-macera oyunuydu. Sonradan adı Shadows of the Damned olarak değişti.

Bazı Oyunlarının Listesi (Alfabetik):
  • Blood+: One Night Kiss (2007) / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
  • Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (2005) / Nintendo GameCube & Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
  • No More Heroes (2008) / Wii
  • Samurai Champloo: Sidetracked (2006) / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Çeviri: Toruga
Kaynak: Wikipedia
[Resim: ybUVZM.jpg]
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi