Tüm dvd film fırsatları için tıklayın !

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

2908 defa görüntülendi

Estetik Operasyon Çılgınlığı!

Yazar Konu
kawaii
Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Yorum Sayısı: 88 Üyelik Tarihi: Jan 2012 Rep Puanı: 6 Durum: OFFLINE
Teşekkürler: 45
32 Mesajına, 63 Teşekkür edildi.
Yorum: #1
Estetik Operasyon Çılgınlığı!
Mutlaka hepiniz japon şarkıcılar ve oyuncuları arasındaki estetik merakını duymuşsunuzdur. her ne kadar buna ihtiyacı olmadıklarını düşünsem de tek çizgi şeklinde gözlerinden ve yanaklarının tombulluğundan şikayet eden hemen hemen her ünlüyü bu listede görüyorum Okashii
hem erkek hem de kadınlarda doğal karşılanan bu operasyonlar aslında dünya çapında en çok KORE'de görülüyormuş. özellikle düşük fiyatlarından ötürü estetik yaptırma merakı 15 yaşına kadar düşen bu ülkede orta okul bitince mezuniyet hediyesi olarak estetik operasyon gerçiriyorlarmış. Souka orta okul?!??
Korelileri bir kenara atacak olursak japonya da da miktar koreden aşağıda kalır değil Sad ancak sorunlar bununla bitmiyor çoğu operasyon şikayetlerle sona eriyor:
operasyon geçirenlerin %10'unda şişkinlik şikayeti var. özellikle gözlerinden çift çizgi (double eyelid) operasyonu olan kişiler şişkinlikten şikayet ediyor. kimisi ise göğüs estetiği geçirdikten sonra istediği ölçülere ulaşamadığını söylüyor. hatta burun estetiği yaptırdıktan sonra her hapşurduğunda burnunun yerinden oynadığını söyleyenler bile var Souka
bütün bunların yanlış politikadan dolayı olduğunu savunan otoriteler: "15 dakikada yeni bir sen", "yağ aldırma işlemi tamamen kolay ve sorunsuz bir işlem" gibi sloganların insanları yönlendirdiğine inanıyor.
ocak 2005'te 21 yaşındaki bir kadın intihar edince tepkiler iyice artmaya başladı. geride bıraktığı intihar mektubuna "ayumu hamasaki gibi gözlerim olsun istiyordum ama şimdi gözlerimi bile kapatamıyorum" yazmış olan kadın pek çok ameliyat geçirmiş olmasına rağmen gözlerini düzelttirememiş ve eski görünümüne bile kavuşamayacak olan gözleri yüzünden intihar etmiş Souka
ayumi hamasaki,amuro namie,takeshi kaneshiro, koda kumi gibi ünlülerin bulunduğu liste oldukça uzun neredeyse çift göz kapağı ameliyatı (double eyelid surgery) olmayan ünlü yok! Okashii

シあわせかい くるった まち でわ
(Bu konu en son: 02-12-2012 Tarihinde, Saat: 11:46 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: Toruga.)
02-12-2012 11:02 PM
Bul Alıntı
 Teşekkür Edenler: aybüke* , Shirushi , мiкα
kawaii
Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Yorum: #2
RE: Estetik Operasyon Çılgınlığı!
Linkleri görüntüleyebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz buraya tıklayıp üye olabilirsiniz.
Linkleri görüntüleyebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz buraya tıklayıp üye olabilirsiniz.
yukarıda yardım aldığım siteler mevcut resim eklemeyi beceremediğim için bu sitelere girip resimlere göz atabilirsiniz Gomen

シあわせかい くるった まち でわ
02-12-2012 11:06 PM
Bul Alıntı
 Teşekkür Edenler: niyon
niyon
...
Kayıtlı Kullanıcı

Yorum Sayısı: 1,523 Üyelik Tarihi: Apr 2011 Rep Puanı: 31 Durum: OFFLINE
Teşekkürler: 3993
819 Mesajına, 2013 Teşekkür edildi.
Yorum: #3
İnsanın tek derdi bu olmasın tabii, veya aslında dert edecek birşeyi yoksa takıntılılık etmesin. Ama onun dışında bu çok da eleştirilecek birşey değil. Estetik kaygısı herkeste var.

Gözler göz kapağı göründüğünde daha güzel görünüyor, doğru.
Bakınız; Kis-My-Ft2da en güzel gözler, göz kapağı görünen Senga'da. En çirkin gözler ise gördüğüm en göz kapaksız Japonlardan olan Taisuke'de. O, o gözlerle güzel. Aman dokunmasın. Ama olabilir, başkaları daha güzel olmak için böyle şeyler düşünebilir.

Ama kötü sonuçların olması çok acı tabii. Kandırıkçı, beceriksiz doktorların suçu bu Dodgy

Estetikli ünlüler bizde de çok. Beyaz bile gıdısını aldırmış misal.

Ki Japonlarda estetiksiz ünlü de çok. Çoğu dişlerini bile düzelttirmiyor.
02-12-2012 11:14 PM
Bul Alıntı
kawaii
Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Yorum: #4
elbette elbette bunların bende farkındayım ancak çekik gözlere sahip olmak benim küçükken hayal ettiğim bir şeydi ne yalan söyleyeyim ve japonların bizim gibi gözlere sahip olmak istediklerini duydukça sinirim zıpladı Big Grin ama dediğin gibi kimseyi bunun için suçlayamam sonuçta artık estetik doğal bir olgu haline geldi

シあわせかい くるった まち でわ
02-12-2012 11:24 PM
Bul Alıntı
Toruga
トルガ
Admin

Yorum Sayısı: 12,825 Üyelik Tarihi: Feb 2011 Rep Puanı: 71 Durum: OFFLINE
Teşekkürler: 18369
6738 Mesajına, 14869 Teşekkür edildi.
Yorum: #5
Çoğu Japonda estetik yok benim bildiğim, Kore'de ise her ünlüde var gibi bir şey.

[Resim: iSYkcXw.jpg]
02-12-2012 11:34 PM
WWW Bul Alıntı
 Teşekkür Edenler: niyon
niyon
...
Kayıtlı Kullanıcı

Yorum Sayısı: 1,523 Üyelik Tarihi: Apr 2011 Rep Puanı: 31 Durum: OFFLINE
Teşekkürler: 3993
819 Mesajına, 2013 Teşekkür edildi.
Yorum: #6
Çekiklerdeki göz estetiğini batıya özentiliğe yormuyorum ben. Sadece daha estetik diye yapıyorlar.
Sonuçta Japonlarda göz kapağı görünen de var, görünmeyen de. Bizdeki karadeniz burnunu düzeltmek gibi.

Ha bir de bir Japon ünlüsü abi görmüştüm, kimdi hatırlamıyorum, kocaman bir çenesi varmış törpületmiş. Korkunç bi abiden süper yakışıklıya dönmüşCool

Eski haliyle barışık olmayı da seçebilirdi, yakışıklı olmayı seçmiş. İkisi de anlaşılır şeyler. Tercih meselesi yani.

Gereksiz estetiği eleştiriyorum ben de. Ama bazısını da takdir bile ederimSmile
(Bu konu en son: 02-12-2012 Tarihinde, Saat: 11:45 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: niyon.)
02-12-2012 11:44 PM
Bul Alıntı
 Teşekkür Edenler: Toruga , glşh
kawaii
Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Yorum: #7
(02-12-2012 11:34 PM)Toruga Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görüntüleyebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz buraya tıklayıp üye olabilirsiniz. Çoğu Japonda estetik yok benim bildiğim, Kore'de ise her ünlüde var gibi bir şey.

evet koreliler için gerçekten "çılgınlık" lafı cuk oturur ama japonlarda göz ardı edilemez bence. ben eleştirmek için yazmadım zaten yazıyı. tekrar okuyunca biraz taraflı gözüktüğünün farkındayım ama hayalindeki görüntüye kavuşmak kimi mutlu etmez ki bunun için estetik yaptıran ünlüleri kınayamam.

シあわせかい くるった まち でわ
02-13-2012 01:02 AM
Bul Alıntı
reita
Süper Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Yorum Sayısı: 143 Üyelik Tarihi: Jan 2012 Rep Puanı: 9 Durum: İzinli
Teşekkürler: 36
40 Mesajına, 54 Teşekkür edildi.
Yorum: #8
Cvp: Estetik Operasyon Çılgınlığı!
Konu için teşekkürler. Smile

I will miss the ride train.

[Resim: tumblr_lct5qyMkMS1qax2xho1_500.gif]
06-01-2012 02:07 PM
Bul Alıntı
мiкα
Uzman Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Yorum Sayısı: 1,221 Üyelik Tarihi: Mar 2011 Rep Puanı: 38 Durum: OFFLINE
Teşekkürler: 59
227 Mesajına, 375 Teşekkür edildi.
Yorum: #9
Cvp: Estetik Operasyon Çılgınlığı!
"Takeshi Kaneshiro'nun gözleri yapma." demeyecektiniz bana... Gece gece efkarlandım şimdi ben. Sad
Ben bu yazıları okumadım varsayıyorum tamam mı hayallerim yıkıldı güzel gözlü yarimin gözleri doğal değilmiş of...Sad
07-25-2014 12:11 AM
WWW Bul Alıntı

Hızlı Menü: