Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Anket Başlığı: Japonya ya taşınmak ister misiniz
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet
88.52%
54 88.52%
Hayır
11.48%
7 11.48%
Katılımcı sayısı: 61 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonya'ya Taşınmak İster Misiniz?
Gezmeyi tabi ki hatta bir iki hafta kalmayı da tabi ki isterim ama, yaşamayı zannetmiyorum. smile
Boğazıma düşkün biri olarak Japonya'da doyabileceğimi zannetmiyorum. smile Türk mutfağı bir başka. smile
[Resim: QvR6mZ.gif]
Bu konuyu araştırdım ve evet kesinlikle istiyorum.
Sosyal devlet adının arkasını dolduran bir ülke japonya.
Sağlık problemlerinizi komik rakamlarla giderebiliyorsunuz.
Memurları suratsız ve hayattan bezmiş değiller,olsalar bile yardımcı olmak adına ellerinden geleni yapıyorlar.
Zaten bunların hepsi okuma oranı ve kültürel farklılıkla ilgili
Hep güler yüzlüler,çiçekler açıyor her daim her yerde zaten bu ülke pembe bulutların hemen üstünde demiyorum
Sadece işlerini ilgiyle ve ellerinden geldiği kadar iyi yapıyorlar.
Haksızlık mı yapıldı size? hemen şikayet ediyorsunuz.Bu işin de sonuna kadar gidiliyor..
Ayrıca japonyanın dünyanın en güvenli birkaç ülkesinden biri olduğunu biliyorsunuzdur.
Suç oranı Türkiye'ye oranla çok düşük.
Maddi durumunuz yoksa (japon vatandaşısanız) devlet size yardım ediyor,kıt kanaat değil ''rahat yaşamanızı'' sağlayacak miktarlarda.
Türklere genel anlamda bir sempati var,çoğu avrupalının yaptığı terörist muamelesi yok onlarda..
Sabırlı (Türklerdeki pratik zekayı aramayın boşuna,tek tek tane tane yavaş yavaş 2-3 defa anlatamanız gerekebilir bir olayı) ve iyi bir japoncaya sahipseniz yaşanılabilir bir ülke...
Bunların hepsini bir japonya ile iş yapan bir büyüğümden öğrendim ^^ onun yalancısıyım,yoksa gittiğim gördüğüm yok =)
Bul
evet taşınmayı oldukça isterdim hem yeni kültürler tanıyıp biraz aralarında bulunmak eğlenceli olurdu bence taşınmak güzel olurdu sanırım smile
[Resim: _3859320_orig.jpg]
Bul
Valla taşınmak olmasa da birkaç yıl yaşamayı isterdim. ^^
Bul
evet bunu çok isterim.sorun yemekse eğer türk mutfağını onlara tanıtmayı çok isterim.
zaten dışarıda yeme taraftarı hiç değilim.evimde türk mutfağından yemekler yaparım.hem zor
olacağını sanmıyorum orada zaten bir sürü türk yok mu?
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcQrGgCfIVH5vvW9-_ePwkL...jaV7Hv6H_Q]
Bul
Hayatımda en çok istediğim şey oraya taşınmak buna imkanım olsa hemen giderim

Heart My love JUN MATSUMOTO Heart
Bul
asla.
Bul
Ben de gidip bir süre kalmak isterdim fakat temelli olmaz. Ülkemden ve ailemden kopamazdım herhalde.
[Resim: kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkki.jpg]
Bul
Kesinlikle taşınmak istiyorum hele bir okulum bitsin orada yaşamayı bile düşünüyorum .
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

benim en büyük hayalim bu.. smile kesinlikle gidicem ve orda yaşıycam ... acımdan ölsem bile orda kalırdım heralde Big Grin
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Tongue Japon Biriyle Evli Olmak İster miydiniz? MUCİZE 60 39,845 06-15-2018, Saat:06:14 PM
Son Yorum: ekmll
  Japonya'da Ne Kadar Süre Kalmak İsterdiniz? la felicita 13 6,968 09-16-2015, Saat:04:46 PM
Son Yorum: aynura

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi