Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanji (漢字 / かんじ)
Aslında bir kaç hece bana yabancı gelmedi çok azda olsa çince bilgim olduğu içinmidir nedir bir çok heceyi görünce anımsıyorum.
Bul
Kanji'ye baktım da, harflerini hep yazmak istemişimdir. Big Grin Çok sevimli...
Japonca küçük bir sözlüğüm var. Orada Kanji yok. Hiragana ve Katakana var.
Japonyada yaşarsak eğer -inşallah Big Grin - öğrenmek bizim için daha kolay olur. Big Grin hehe
Bul
Benim merak ettiğim kanji sesleri katakana yada hiragana ile yazabiliyormuyuz? yazalıyorsa anlamda değişiklikler oluyor mu acaba
[Resim: tumblr_m92m8vO6Nu1ruv2fno1_r2_250.gif][Resim: tumblr_m92m8vO6Nu1ruv2fno2_r3_250.gif]
Bul
(10-22-2012, Saat:08:31 PM)Mehin yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Benim merak ettiğim kanji sesleri katakana yada hiragana ile yazabiliyormuyuz? yazalıyorsa anlamda değişiklikler oluyor mu acaba

Evet yazabiliyoruz. Yok anlam aynı kalıyor fakat iki veya üç kanji bir araya gelince okunuş ve anlam değişiyor...

Kanji baya zorluyor ama sürekli tekrar edince ve günlük yaşamda kullanınca öğrenmesi kolaylaşıyor ^^
(10-22-2012, Saat:10:08 PM)mako_chan yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(10-22-2012, Saat:08:31 PM)Mehin yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Benim merak ettiğim kanji sesleri katakana yada hiragana ile yazabiliyormuyuz? yazalıyorsa anlamda değişiklikler oluyor mu acaba

Evet yazabiliyoruz. Yok anlam aynı kalıyor fakat iki veya üç kanji bir araya gelince okunuş ve anlam değişiyor...

Kanji baya zorluyor ama sürekli tekrar edince ve günlük yaşamda kullanınca öğrenmesi kolaylaşıyor ^^

Teşekkür ederim. Yani kanji bir sesi hiragana ile yazdığımda karşı taraf demek istediğimi anlayacak
[Resim: tumblr_m92m8vO6Nu1ruv2fno1_r2_250.gif][Resim: tumblr_m92m8vO6Nu1ruv2fno2_r3_250.gif]
Bul
(10-28-2012, Saat:04:41 PM)Mehin yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Teşekkür ederim. Yani kanji bir sesi hiragana ile yazdığımda karşı taraf demek istediğimi anlayacak

Evet anlayacak ama Kanji kullanımı çok önemli bu yüzden öğrenmeni tavsiye ederim ^^
(10-28-2012, Saat:05:23 PM)mako_chan yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(10-28-2012, Saat:04:41 PM)Mehin yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Teşekkür ederim. Yani kanji bir sesi hiragana ile yazdığımda karşı taraf demek istediğimi anlayacak

Evet anlayacak ama Kanji kullanımı çok önemli bu yüzden öğrenmeni tavsiye ederim ^^

Zaten amacım japoncayı mükemmel derecede konusmak. o yüzden kanji için çok çalışıcam. üniversitede japon dili bölümü düşünüyorum o zamana kadar kendimi en iyi şekilde geliştirmek amacım
Bul
(10-28-2012, Saat:05:39 PM)Mehin yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Zaten amacım japoncayı mükemmel derecede konusmak. o yüzden kanji için çok çalışıcam. üniversitede japon dili bölümü düşünüyorum o zamana kadar kendimi en iyi şekilde geliştirmek amacım

Bende şuan Japon dili ve edebiyatı okuyorum bir sıkıntın olursa çekinmeden sorabilirsin eğer fırsat bulursam hemen cevaplarım ^^
Sırf Kanji yüzünden bir ara Japonca'ya ara vermiştim ve sonra öğrendiklerimde gitti. Kanji, cidden zor ve hayatın her alanında olduğundan -ki gazete bile okunmuyor- böylelikle öğrenmek şart. Yine de eğlenceli hale getirmenin yollarını arıyorum diğer türlü geçenlerde bir Japon arkadaşım sorduğum "月ぬ美しゃ" kelimesini bilmiyorduda araştırarak öğrenmiş. Özellikle lehçeler çok zorluyor misal Okinawa lehçesi.
[Resim: 4LadWsY.gif]

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.|| Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. || Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(10-28-2012, Saat:05:49 PM)mako_chan yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(10-28-2012, Saat:05:39 PM)Mehin yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Zaten amacım japoncayı mükemmel derecede konusmak. o yüzden kanji için çok çalışıcam. üniversitede japon dili bölümü düşünüyorum o zamana kadar kendimi en iyi şekilde geliştirmek amacım

Bende şuan Japon dili ve edebiyatı okuyorum bir sıkıntın olursa çekinmeden sorabilirsin eğer fırsat bulursam hemen cevaplarım ^^

Çok sevinirim smile Çevremde Japonya ve Japonlarla ilgilenen pek arkadasım yok smile Burdan yapabildiğim kadar arkadaş istiyorum smile maksat bilgi aktarması olsun Big Grin
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Kanji'si Toruga 2 945 02-29-2020, Saat:11:30 PM
Son Yorum: Toruga
  Kanji Öğrenme ありがとうございます 1 1,894 11-10-2016, Saat:12:03 AM
Son Yorum: ちかこ
  Shougaku Ichinensei no Kanji (小学一年生の漢字) - İlkokul Birinci Sınıf Kanjileri syrota 1 2,035 09-17-2015, Saat:03:32 PM
Son Yorum: aynura

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi