Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Universal Studios Japan (ユニバーサル・スタジオ・ジャパン)
#1
Universal Studios Japan (ユニバーサル・スタジオ・ジャパン)

[Resim: Jwa6Z6.jpg]

[Resim: Jwa4Dx.jpg]

Bulunduğu Yer: Konohana-ku, Osaka, Japan
Koordinatları: 34°39′53″N 135°25′59″E
Teması: Eğlence dünyası, Universal
Sahibi: USJ LLC (Universal Parks & Resorts)
İşletmeci: USJ LLC (Universal Parks & Resorts)
Açılış Tarihi: 31 Mart 2001; 19 yıl önce
Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 14.9 milyon (2017)
Toplam Alanı: USJ 54 hektar

Hız Treni: 5
Durumu: Nisan 2020'ye kadar geçici olarak kapalı

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Universal Studios Japan (ユニバーサル・スタジオ・ジャパン, Yunibāsaru Sutajio Japan), Osaka'da yer alan, USJ LLC'nin işletmekte olduğu altı tema parkından biridir. Universal Orlando Resort ve Universal Studios Hollywood'dan seçilmiş olan üniteleri de içerdiği için Universal Orlando Resort'a oldukça benzemektedir.

[Resim: JwAYoh.jpg]

4D Sinema Salonu

Park 31 Mart 2001'de açılmıştır. Açılış yılında 11 milyondan fazla ziyaretçinin katılmasıyla, dünyanın en hızlı 10 milyonluk ziyaretçi sayısına sahip olan eğlence parkı olmuştur. Bundan sonra da, park her yıl yaklaşık olarak 8 milyon ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Ziyaretçilerin çoğu Japon olmakla beraber, Kore ve Çin gibi diğer Asya ülkelerinden de bir çok turist buraya gelmektedir. Park aynı zamanda batılı göçmenler ve turistler arasında da popülerdir. 2005 yılında Goldman Sachs, Universal Studios Japan'in en büyük hissedarı olmuştur.

[Resim: JwAL0j.jpg]

Eski E.T Ünitesi

2011 yılında parkın onuncu yaşını kutlamak için birçok etkinlik düzenlenmiş, ve bu tarihe kadar toplam ziyaretçi sayısı 88 milyona ulaşmıştır. 2013 yılında, Universal Studios Japan 10,5 milyon ziyaretçi almıştır. 2013 yılındaki bu artışın sebebi büyük ölçüde, "Hollywood Dream - The Ride: Backdrop" isimli terse giden hız treninin Mart'ta ve genç jenerasyon arasında popüler olan yeni 4KHD teknolojisinin kullanıldığı "New Amazing Adventure of Spider-Man - The Ride 4K3D"nın Temmuz'da açılmasıdır. Mart 2012'de açılan ailelere özel bölüm "Universal Wonderland" de birçok ailenin ilgisini çekmiştir.

[Resim: JwApLG.jpg]

Snoopy Studios

Son yapılan güncellemeler, "Biohazard - The Real" ve "Monster Hunter - The Real" gibi video oyunlarından esinlenilen üniteler ve bütün dünyada popüler olan anime serisi için yapılan "One Piece Premier Show" ünitesidir. 45 milyar yen yatırım ile, Harry Potter'ın Büyücü Dünyası ünitesinin eklenmesi sonucunda, önümüzdeki 10 yıl boyunca 5 trilyon 60 milyon yen kadar kar edilmesi beklenmekte ve Japonya ve denizaşırı ülkelerden birçok ziyaretçinin çekileceği düşünülmektedir.

[Resim: JwA4r6.jpg]

Universal Studios Japan simgesi

29 Ekim 2012'de, Universal Studios Japan 100 milyonuncu ziyaretçisini kabul etmiştir. Universal Studios Japan dünyanın en iyi 25 eğlence merkezinin içerisinde yer almaktadır. 27 Şubat 2020'de, korona virüsü nedeniyle parkın 22 Mart 2020'ye kadar kapanacağı duyurulmuştur. Bu tarih Nisan 2020'ye kadar uzatılmıştır.

Çeviri: Bessie.
Kaynak: Wikipedia
[Resim: ICZvsH.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~
Cevapla
#2
Osaka'ya gittiğimde gezme fırsatı bulduğum çok büyük bir tema park burası. Aslında o dönemki AKB48 etkinliklerine denk geldiği için ve grubu görebilmek için gitmiştim. Ve bayağı pahalıya patlamasına rağmen hem konsere katılabilmiş hem de parkı gezme fırsatı bulmuştum. Detaylıca incelemeye kalktığınızda ve içerideki atraksiyonlara katıldığınızda bir günde bitirilemeyecek kadar büyük bir yer. Ve çokça turist de görmeniz mümkün.

Teşekkürler tanıtım için Bessie. smile
[Resim: ybUVZM.jpg]
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi