Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japan-Fans 9 Yaşında!
[Resim: 3xIzPd.gif]

Türkiye'nin en büyük Japonya platformu Japan-Fans 9 yaşında!

28 Şubat 2011'de yolculuğuna başlayan Japan-Fans bugün 9. yaşgününü kutluyor!

Yolculuğa başladığında sitemizin birincil amacı Japonya hakkında en büyük Türkçe kaynak olmaktı. Japonya konusunda hiç bir şey bilmeyenlerden, bir şeyler bilip de yeni bir şeyler öğrenmek isteyenlere kadar, herkese küçük de olsa bir şeyler katabilmek, Japon pop kültürünü tanıtabilmek ve bu kültüre aşina olanlara birlikte bir şeyler paylaşabilecekleri ve eğlenebilecekleri bir ortam vermek istedik. Kurucusu olarak ben kendimin de keyif alabileceğim bir ortam yaratmayı umdum hep.

Radyomuz başta olmak üzere, çevirilerimizle de birlikte Japan-Fans'ı daha da güçlendirdik. Çok uzun sürmeden sitemizi popüler hale getirmeyi başardık ve amaçladığımız güzel ortamı oluşturabildik.

Bugün dönüp geriye baktığımızda sitemizin sayfaları arasında bir çok üyemizin 2011'den bugüne dek atmış olduğu mesajlar, yazdıkları konular, haberler, resimler, çeviriler var. Onlar hep forumumuzun bir parçası olarak kalmaya devam ediyorlar. Her yeni gelen üye onların üzerine gelen bir eklenti. O paylaşımları da yeniden anımsamamızı sağlayarak Japan-Fans'ın geçmişini de bize devamlı hatırlatıyor, geleceğini de aydınlatıyorlar.

Gelecek yıl 10. yaşgünümüzü kutlayacak olmak ne kadar sevindiriciyse bir o kadar da korkunç geliyor. Geçen 10 yılda Japan-Fans olmak istediği yere gelebildi mi ve yolun neresinde? Bunu çokça sorgulayacağımız bir yıl olacak. Ve gelmek istediğimiz yere yaklaşabilmek için elimizde artık son bir yıl var.

Projelerimize devam edeceğiz ve yeni bir şeyler üretme çabamızdan vazgeçmeyeceğiz. Sosyal medya giderek Instagram, Twitter, Facebook gibi ortamlara kaymış olsa da, forumlar eskisi kadar rağbet göremiyor olsa da burada sadece bir forum olarak bulunmuyoruz. Alt yapımız bir forum sitesi olsa da Japan-Fans 9 yılda kendisine has bir çok sistem geliştirdi ve basit bir forum sitesi olarak görülmesi mümkün değil. Bana göre "Japonya'nın her şeyini" ele almayı düşünen bir sitenin yapısı bu şekilde bir forum dışında olamaz zaten. Ve sosyal medyanın forumumuzda aktif olarak kullanılmasını sağlayabildiğimiz için teknolojiden herhangi bir şekilde geri kalmadan yolumuza devam edebiliyoruz. Bu eklentilerle daha da güçlenebiliyoruz.

Dolayısıyla daha da fazla fikir ve projeyle Japan-Fans'ı 10. yılına götürecek son düzlüğe gireceğiz. Bize bugüne kadar destek veren tüm yöneticilerimize, üyelerimize, kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkürler. Hepiniz en başından beri veya bir dönem de olsa bu 9 yıllık yolculuğun bir parçasıydınız. Ve siz olmadan bugün bu yazıyı yazabilmek mümkün değildi. Bugünden sonra da bize aynı desteği vereceğinize eminiz.

Şimdi gelin birlikte Japan-Fans'ın 10. yılına giden bu son düzlüğü onun en iyi senesi yapalım! Gelecek yıl daha da güçlü bir Japan-Fans'ı görebilmek için birlikte çalışalım! Yeni projeler üretelim, çeviriler yapalım ve daha da popüler bir site haline gelelim! Başaramayacağımıza dair bir endişem yok çünkü buradaki Japonya sevgisi her şeyi başarabilecek güçte!

9. yaşgünün kutlu olsun Japan-Fans, nice senelere!
[Resim: rJuQYh.jpg]
[-] 5 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., diadembaby, Jun_Kazama, livzyliz, ~Haruna~
Böyle bir forum olduğu için ve ben de bir üyesi olduğum için mutluyum. Nice yıllara Japan-Fans smile Daha da yükseleceğine inanıyorum
[Resim: maxresdefault.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga
9. Yılın kutlu oldun Japan-Fans! Burada birçok yeni şey öğrendim ve eğlenceli vakit geçiyorum. Japan-Fans ile olmaktan çok mutluyum. Nice Yıllara  smile
[Resim: tumblr_pm106870T21y5locao1_400.jpg]
  • Toruga
Bul
Nice yıllara Japan-Fans!! Balloon
[Resim: rlvNzM.jpg]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 E.G Family <3 48/46 Family
  • Toruga
Bul
9 senedir burada olduğum için çok mutluyum. Nice senelere Japan-Fans! Heart
[Resim: Qxpk4x.jpg]
  • Toruga

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Japan-Fans Blog Yayında! Toruga 26 11,685 05-19-2020, Saat:02:41 PM
Son Yorum: Toruga
  Japan-Fans'ı Destekleyen ve Desteklediğimiz Blog Siteleri / Sosyal Medya Hesapları Toruga 6 3,478 04-02-2020, Saat:12:08 PM
  Japan-Turkey Dialogue in Times of Global Transitions Sempozyumu (2 Mart 2020) Toruga 0 195 02-28-2020, Saat:07:53 PM
  Istanbul Japan Week 2019 Winter (13-15 Aralık 2019) Toruga 0 489 12-06-2019, Saat:09:21 PM
  Japan-Turkey Dialogue In Times Of Global Transitions (20 Kasım 2019) Toruga 0 518 11-15-2019, Saat:08:55 PM
  Japan-Fans 8 Yaşında! Toruga 5 4,291 03-01-2019, Saat:09:12 PM
Son Yorum: ~Haruna~
  İstanbul Japan Week 2019 (1-3 Mart 2019) Toruga 0 1,858 02-18-2019, Saat:08:34 PM
  Radio Japan-Fans Yeniden Yayında! Toruga 0 1,709 08-05-2018, Saat:02:34 PM
  Japan-Fans Moderatör Alımları Başlamıştır Toruga 1 3,591 05-03-2018, Saat:09:08 PM
  Japan-Fans & CDJapan Ortaklığı Başladı! Toruga 5 4,331 05-03-2018, Saat:08:55 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi