Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sizce Niye Japonya?
Bu soruya vereceğiniz cevabı çok merak ediyorum gerçekten. Japonya'yı size ilginç kılan nedir? Başka ülkeler varken niye Japonya? Veya, niye Japonya'yı seviyorsunuz?
[Resim: QOJ7evi.png]
Bu soruya net bir cevap verebilmek zor benim için. Ben Japonya ile ilgili her şeyi seviyorum ama "işte bu yüzden" diyebileceğim bir sebep yok. Çekim meselesi midir nedir bilmiyorum, net bir cevabı yok benim için.
[Resim: 329784853-1229438487779912-1823916508194868442-n.jpg]
Aslında ben ülkeleri tanımadan farkına varmadan sevmiştim Japonya'yı nasıl diyecek olursanız... Hepiniz Sailoor Moon animesini bilirsiniz işte onunla başladı bu Japonya aşkım ^_^ Aşkım diyorum çünkü gerçekten Japonya'ya aşığım Heart Sailoor Moon izleyenler bilir oradaki dostluğu, sevgiyi, dayanışmayı, yardımlaşmayı herşeyi yürekten ve gerçekten isteyerek bencillik olmadan yapıyorlardı. İşte tam o zamanlar aşkımın ülkesini araştırmaya karar verdim!!
Öğretmenlerime sordum araştırdım ve buldum o muhteşem şeyin bir Anime olduğunu ve Japon halkına ait olduğunu öğrendim ve ondan sonra farkına varmadığım ülkenin Japonya olduğunu öğrendim...
Koyuldum araştırmaya bu ülke nasıl bir şey diye ve şuanki durumuma kadar geldim... Defalarca Japonya'ya gitmeyi denedim olmadı ama birgün, Allah izin verirse birgün mutlaka aşığı olduğum ülkeye gideceğim ^^

İşte niye Japonya sorusuna sadece başlangıç cevabım fazlasını söylemeye yüreğimin derinliklerindeki saklı aşkı açığa çıkarmaya hiçbir sözcük yetmez Heart
Oğlum Naruto gibi bi animeleri var daha ne olsun <3
Naruto 1 numara, ama güzel; izlediğim ve takip ettiğim bir sürü anime var.Benim için yeterli bunlar Big Grin

Sadece anime değil Japonya'daki insanların davranışları, tarzları beni gerçekten etkiledi.Bide çekikler ya çook tatlılar Big Grin Aslında ben İspanya'yı da çok severim onlarada ilgim vardır özellikle dillerine, ama Japonya'yı daha fazla seviyorum gibi Big Grin
[Resim: 12113318334e0dac332091a.gif]

[Resim: 13942365894e0dada11b7af.gif]

♥ NARUTO ♥

Aybüke* ♥
Bul
Cevaplar gayet güzel. Big Grin Ayrıca cevaplar için teşekkür ederim. smile

Ben de söyleyeyim bari niye Japonya diye...

Küçüklüğümden beri sürekli güneydoğu asya ülkeleri ile ilgilendim. Sebebini bilmiyorum, sanırım sempati sadece. Belki de kültürlerin benzemesindendir. Yaptığım her işi yılmadan, pes etmeden başarmayı çalıştım hep ve burda Japon insanını örnek almaya çalıştım. Her ne kadar Japon milleti çalışkan olmayı başaramasak ta onlar benim için bir model. Onlar benim gözümde azmin simgesi. Onlar gibi günün 16 saatini ders çalışıp, tek boş vaktimiz olan tuvalette bile ingilizce çalışamasak ta, iradelerini, azimlerini ve başardıklarını milletçe örnek almamız gerekir bence ve bunun için insanlara Japon Emperyalizmi yapmaktan çok Japon modelini benimsetmeye çalışıyorum. En azından çevremdekilere. Tabi, diğer ülkelere de zamanında sempatim oldu fakat tilkinin dönüp dolaşacağı yer misali, yine Japonya'yı seviyorum.
[Resim: QOJ7evi.png]
Smile 
Çok sempatik ve tatlı oldukları için Heart Ayrıca animelerinede bayılıyorum ;)
Bul
Nedenini bilmiyorum aslında. Bir asya hayranlığıyla başlamadı benim Japon sevdam. Direkt Japonya'ya daldım smile
Hala başka asya ülkelerine hayranlığım olmadığı gibi bir alıp veremediğimde yoktur..
Daha çocukken annemin başının etini yerdim,ben büyüyünce japonya'ya gideceğim bir japonla evleneceğim diye Cool herkes dalga geçerdi.
22 yaşındayım, çocuk gibi hala duyar bunları benden ve değişen hiç birşey yok, kimse anlamıyor beni ama sorun değil Big Grin

Nedenini gerçekten bilmiyorum ama,
gerçekten onlara karşı bambaşka bir şey var içimde..
Umarım bir gün gerçek olur..
Bul
Nedenini henüz bilmiyorum ama yaptıkları herşeyi o kadar çok seviyorum ki onları sevmek dışında hiçbirşeyi düşünmüyorum. Bende takıntı yaptı herşeyim Japonlarla ilgili olmalı diye düşünüyorum. Geleceğimi bile onlara göre ayarladım. Umarım kurduğum planlar birgün gerçek olur Big Grin Heart
[Resim: 7de692c62fbcda94de60e58ea37477d9.jpg]

''gift from God''
Bul
IZeki,saygılı ve çok sempatik bir millete sahip ve ülke olarak çok gelişmiş olduğu için ;)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bul
Bilmiyorum ama çocukken falan da çok ilgi duyardım, üstüne Kore ile başlayan Uzak Doğu fırtınası olunca dedim bir de Japonya'ya uğrayım. smile
Ayrıca sempatik insanlar ve soğuk değiller diye düşünmekteyim. smile
[Resim: QvR6mZ.gif]
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Japonya'da Yabancılara Yasak Meslekler var mı? batuukys 0 235 12-17-2022, Saat:02:53 AM
Son Yorum: batuukys
Question Japonya'ya Gitsem İş Bulabilir Miyim? Tadakuni 4 10,036 08-29-2018, Saat:04:37 AM
Son Yorum: Tadakuni
  Japonya'da Müslümanlara Veya Türklere Karşı Irkçılık Var Mı? Tadakuni 1 1,471 08-23-2018, Saat:11:19 PM
Son Yorum: Toruga
  Japonya'yı Saran Kore Akımı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Toruga 12 8,515 02-03-2018, Saat:04:02 AM
Son Yorum: Torichan
  Japonya'da Tercümanlık Okumak amaciolmayanyazar 1 2,102 10-04-2016, Saat:09:05 PM
Son Yorum: hayat oyunu
  Japonya'ya Gideceğim Yardım.. Joniki 14 5,506 08-21-2016, Saat:01:29 PM
Son Yorum: andacchi
Thumbs Up Japonya'ya Gitseydiniz Yapacağınız İlk Şey Ne Olurdu? Kim Nam Gil 47 28,173 08-15-2016, Saat:03:48 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Japonya Denince Aklınıza Ne Geliyor? Toruga 32 19,702 08-15-2016, Saat:02:04 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Japonya'da Öğretmenlik Miriel 2 2,475 08-10-2015, Saat:04:56 PM
Son Yorum: Miriel
  Eurovision'a Japonya Katılsaydı Yarışmaya Kimin Gitmesini İsterdiniz? PrinceHybrid 27 16,096 06-20-2013, Saat:03:16 PM
Son Yorum: Denizchan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi