Japan-Fans 7 Yaşında!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japan-Fans 7 Yaşında!
G9ZLd2.gif

Türkiye'nin en büyük Japonya forumu Japan-Fans 7 yaşında!

28 Şubat 2011'de Japan-Fans açıldığında sitenin yegane amacı Japonya'yı sevenlere bir ortam oluşturmak ve Japonya ile ilgili geniş bir bilgi kaynağı haline gelebilmekti. Zaman geçtikçe büyüdük ve üyelerin katılımları doğrultusunda Japan-Fans genişledi. Forumda belli bölümler ön plana çıktı. Bugün özellikle de Japon müziği konusunda en büyük ve güncel Türkçe kaynak olduğunu görmek mutluluk verici. Bunun yanı sıra gün geçtikçe genişleyen Japonya temalı her yeni konumuzla Japonya'yı tanımaya ve tanıtmaya devam ediyor, en geniş Türkçe kaynak olabilme hayalimizi canlı tutuyoruz.

Tabii ki forum ilk açıldığı günle bugün arasında büyük farklar var. 2011'de Japonya temalı web sitesi sayısı yok denecek kadar azdı. Ve Japan-Fans ilk kurulduğunda geniş içeriğiyle tüm kitlelere hitap etmeye başardı ve çabuk bir yükseliş gösterdi. Çeviri, dergi ve radyo projeleri dolu dizgin devam ederken tüm bu etkinlikler sitemizin de adının daha çok duyulmasına yardımcı oldu.

İlerleyen zamanlarda gerek sosyal medyanın bir anda inanılmaz yükselişi ve forumların genel olarak eski popülerliklerini yitirmeye başlaması, gerek bir çok moderatör arkadaşın çeşitli sebeplerle forumdan ayrılması veya projelerine ara vermesi, benim askere gitmem ve döndüğümde iş-güç arasında foruma eskisi kadar vakit ayıramamam Japan-Fans'ın o ilk zamanlardaki aktifliğini koruyamamasına neden oldu. Fakat yine de Japan-Fans projesini durdurmayı, yani siteyi kapatmayı, bir an olsun düşünmedim. Burada hala çok takipçi alan bir site olduğunu biliyorum, lütfen sizler de bilin. Arama motorları, sosyal medya hesapları, çeviri projeleri vs. sayesinde hala her gün bir çok insan Japan-Fans'ı ilk kez ziyaret ediyor ve her gün hala burada Japonya'ya dair yeni bir şeyler öğrenebiliyor. Bunun yanında bir çok üyemiz de forumu ilk üye oldukları günden bu yana devamlı takip etmeye devam ediyorlar. Hala ben de, diğer moderatör arkadaşlarım da özveriyle çalışmaya ve Japonya'ya duyduğumuz tarifsiz sevgiyi paylaşımlarımızla göstermeye devam ediyoruz. Dolayısıyla Japan-Fans olarak belki sosyal medyaya karşı kaybedebiliriz veya insanlar farklı web sitelerini tercih etmeye, kendi websitelerini kurmaya yönelebilirler. Fakat biz hala buradayız. İlk günkü gibi olmasına özen gösteriyoruz. Amatör ruhun bozulmaması için hala direniyoruz. Bir çok şekilde bunun karşılığını aldık ve böyle çalıştıkça hala karşılığını alacağımıza eminiz.

Forumu olabildiğince kullanışlı hale getirmeye özen gösteriyoruz. Teşekkür modunun yanında Twitter eklentisi ile sosyal medyaya daha çok yakınlaşma çabası içerisindeyiz. Forumdaki tüm Japon severlerin olabildiğince sevdiği, rahat kullanabileceği, keyif alabileceği bir forum oluşturmak istiyoruz. Hala bir çok yeni projeye ihtiyacımız var, bu yüzden siz üyelerimiz de bize her türlü fikir ve önerilerinizle destek olabilirsiniz. Birlikte daha güzel bir site oluşturacağımıza hiç şüphe yok. Çalışmalarımız sizin de önerilerinizle birlikte yine devam edecek.

Japan-Fans'ı destekleyen ve desteklediğimiz tüm oluşumlara ayrıca teşekkür ediyorum. Oluşturduğumuz birliktelikler bize her zaman daha iyi sonuçlar vermeye devam etsin. Japan-Fans olarak her türlü kurumun ve oluşumun Japonya hakkındaki çalışmalarını duyurmak ve onlara olabildiğince yardımcı olmak bizim en büyük mutluluklarımızdan birisi oldu ve olmaya da devam edecek.

Bugün 7 yaşına basan sitemizde bizimle ilk günden beri birlikte olan herkese, tüm üyelerimize, destekçilerimize; bize inanandığınız ve güvendiğiniz için, bizimle bir şeyler paylaştığınız için, Japan-Fans'ı sahiplendiğiniz ve onun gelişmesi için sürekli çalıştığınız için sonsuz teşekkürler.

Japan-Fans yoluna hayaller, umutlar ve en önemlisi Japonya sevgisi ile başladı. Bunlar yeni gelen her üyeyle yeniden tazelenen, bitmeyecek duygular. Ve onlar oldukça umut ediyorum Japan-Fans da yaşamaya devam edecek. İyi ki doğdun Japan-Fans!
Qa8We6.jpg
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., Hilda, ~Haruna~
Zamanın bu kadar çabuk geçmesi şaşırtıcı... 7 yıl olmuş bile...
Forum ilk açıldığından bu yana burda olduğum için çok mutluyum. Tanıştığımız onca insan ve edindiğimiz onca tecrübe için minnettarım. Angel
Nice yılları daha da büyüyerek göreceğiz umarım, iyi ki doğdun Japan-Fans! Heart
aYLBPz.jpg
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga
Japan-Fans'le tanıştığımdan beri 3 yıl geçti ve birçok şey öğrendim, birçok tecrübe edindim...
Her şey için teşekkürler Japan-Fans, nice senelere...  Blush
 LyrgD0.png

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH

"Don't treat me like a fool just because I'm girl. I'm just killing time with you, you better thank me."
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga
Ara
Gerçekten zaman çok hızlı geçiyor, nice yaşlara Japan-Fans iyi ki doğdun! smile
~

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Radio Japan-Fans Yeniden Yayında! Toruga 0 206 08-05-2018, Saat:02:34 PM
Son Yorum: Toruga
  Japan-Fans Moderatör Alımları Başlamıştır Toruga 1 2,193 05-03-2018, Saat:09:08 PM
  Japan-Fans & CDJapan Ortaklığı Başladı! Toruga 5 2,189 05-03-2018, Saat:08:55 PM
  Japan-Fans Blog Yayında! Toruga 20 6,136 05-01-2018, Saat:12:32 PM
  Japan Foundation “Winter Garden” Resim Sergisi (19 Nisan - 9 Mayıs 2018) Toruga 0 189 04-20-2018, Saat:10:23 PM
  Japan-Fans Twitter Sayfası! Toruga 10 5,803 03-17-2017, Saat:06:56 PM
  Japan-Fans Facebook Sayfası! Toruga 12 6,471 03-08-2017, Saat:05:54 PM
  Japan-Fans 6 Yaşında! Toruga 8 2,352 03-01-2017, Saat:09:53 PM
Son Yorum: andacchi
  Japan-Fans & Asialogy İşbirliği Toruga 10 4,727 02-26-2017, Saat:05:49 PM
  İstanbul Japan Week 2017 (25-26 Şubat / 3-5 Mart 2017) Toruga 2 1,359 02-22-2017, Saat:07:56 AM
Son Yorum: Hilda

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi