Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Mother" Uyarlanıyor!
vZaVGz.png

Bir Japon yapımı olan "Mother" dizisinden uyarlanacak yeni dizi "Anne" 2016 - 2017 sezonunda Star Tv ekranlarında olacak. MF Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği yeni projenin oyuncuları ve detayları belli olmaya başladı. Senaryosu yazılan ve masaüstü çalışmaları tamamlanan dizinin oyuncu ve cast çalışmaları devam ediyor. MF Yapım dizinin kadın başrolü için Ezel ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde rol almış olan Cansu Dere ve Vahide Perçin ile imzalar atıldı. Çocuk karakter için ise Beren Gökyıldız ile anlaşmaya varıldı. Yönetmenliğini Merve Girgin'in yapacağı yeni diziden 2017 sezonunda beklenti büyük olacak. 

-alıntı-
QvR6mZ.gif
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ezgi2002, kagami chan
Mother dizisinin büyük bir hayranıydım. Gerçekten derinden etkilendiğim J-dramalardan biriydi. Kim ne derse dersin Japon dizilerinin Kore dizilerini beşe, ona katlayacağını iddia ederim. Realizmle birlikte yansıttıkları duygularla ne bizim dizilerimize ne Kore dizilerine benzemediği kanaatindeyim.
Bu uyarlamadan fazla bir beklentim yok açıkçası, hatta keşke J-dramaları uyarlamasak. Öncelikle Suzuhara gibi bir karakteri Cansu Dere’nin canlandırması? Hadi canım diyorum. Cansu Dere, belki kafamızda Eyşan olarak kaldığından, fazla kadınsı, fazla seksi değil mi? Hadi benimki önyargı olsun, afişteki kıyafetlerden bile belli yani. İlgi çeksin diye Suzuhara karakteri de Cansu Dere gibi birine canlandırılmaz ki.
Beren Gökyıldız’ı da baya isabetsiz buldum. Aşırı bilmiş bir çocuk olarak tanınmadı mı bu çocuk, Mother’daki o masum çocuğu oynayacak? Memlekette çocuk oyuncu kalmadı herhalde.
Vahide Gördüm yine bir nebze isabetli olmuş.
11 bölümlük dizi muhtemelen 40-50 bölümü bulur, on bir bölüme sığdırılan duygunun yanından yakınından geçilir mi bilmiyorum. Keşke uyarlamasak.
QvR6mZ.gif
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Hep Kore dizileri mi uyarlayacağız, biraz da Japon dizisi uyarlayalım. İyi tarafından bakarsak umarım Japon dizilerine dair bir farkındalık yaratabilir.
g2NW42.jpg
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ezgi2002, sp1ca, ~Haruna~
Dizi yayınlanmaya başladı, merak ediyorum da Japan-Fans üyelerinin düşünceleri neler? Japon versiyonunu izlemedim ama "Anne" dizisini izliyorum ve şimdilik gayet başarılı buldum. Orijinalini izleyenler ne diyor?
 r33ED7.png

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH

"Don't treat me like a fool just because I'm girl. I'm just killing time with you, you better thank me."
Ara
Orjinalini ben de izlemedim fakat dizi fena değil. Bir kaç kez rastladım ve kendisini izlettirdi. Tabii orjinalini izleyenler daha iyi kıyas yapabilirler. Ben de orjinal versiyonu listeme aldım izlemeyi düşünüyorum.
g2NW42.jpg
Orhan Bursalı'nın güzel bir yazısı var bugün Cumhuriyet'te. Bu diziye de bir miktar değinmiş, sağlam noktalara temas etmiş, güzel bir köşe yazısı. Ufak bir kesit:

"Tabii ki savunacaklar: Topluma ayna tutuyor, bu ilişkiler yaşanmıyor mu yaşanıyor, eee nesine karşı çıkıyorsun
Tümüne! Bu ilişkilere de ve bu ilişkilerin ekrana böylesine gaddarca ve alçakça yansıtılmasına da!"

Aslında dizisi Japon uyarlaması olmaktan çıktı, herkes özgün olarak değerlendiriyor tabiatıyla. Bursalı orijinalini izlese bu şekilde düşünmezdi. Orijinalinde bu kadar yoğun değil çünkü şiddet alt metni. Ama burası Türkiye, şaşırmıyoruz.
QvR6mZ.gif
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • kagami chan, Toruga

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi