Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı
[Resim: resim.jpg]

Kuruluşum
Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 07-15 Kasım 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı ve imza günleri açıklandı. 

Bu yıl teması “Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak”, Onur Çizeri ise Sayın Tan Oral olan 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na 750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri gibi 300 kültür etkinliği düzenlenecek. Etkinlikler ve imza günlerinde yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce yazar, kurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Geçen yılda bunun konusunu ben açmışım fakat bu seneki konuyu biraz daha süslemek istiyorum Big Grin  Bu konuda Japonya, Japonlar hakkında satılan kitapların hangi yayınevine ait olduğu ve o yayınevinin bu fuarda kaç numaralı stantta yer alacağını yazacağım. Gidecek olursa bu konudan bakar kolaylık sağlamış oluruz smile Tabi sizlerde bildiğiniz kitaplar varsa onları yazarsınız yoruma en başa ekleriz onları da.

Kitaplara geçmeden önce etkinlik programında ilgimizi çekebilecek iki etkinlik var. 15 Kasım Pazar Günü Heybeliada Salonu'nda saat 14.15-15.15 arasında bir panel olacak. Panelin konusu "Çizgi Romanda Savaş Teması ve II. Dünya Savaşı'nın 70. Yıldönümünde Yalınayak Gen" Desen Yayınlarının düzenliyor. Konuşmacılar arasında Gerekli Şeyler'in Genel Yayın Yönetmeni Alişan Cengiz'de var.  

Yine 15 Kasım Pazar Günü Büyükada Salonunda saat 13.00-14.00 arasında Tudem'in düzenlediği Origami Atölyesi var. Bunları da imkanı olan arkadaşlar varsa kaçırmasın diye yazayım dedim.

30 Günde Japonca CD'li Kutulu - O. Haluk Akbay - Fono Yayınları - 3506B
Arkadaş Yayınevi - 3412A
Cepte Japonca Konuşma Kılavuzu - Kolektif - Delta Kültür Yayınevi - 6601B 
Gerekli Şeyler Yayıncılık - 2313A
Japon Dış Politikası - Kolektif - Nobel Akademik Yayıncılık - 10210
Japon Edebiyatı Tarihi - Suichi Kato - Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi - 3312
Japon Kültürü - Bozkurt Güvenç - Boyut Yayın Gurubu - 2302, 3302
Japon Kültürü Japonlar ve Bireycilik - Masakazu Yamazaki - Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi - 3312
Japon Modernleşmesi ve Osmanlı - Selçuk Esenbel - İletişim Yayınları - 2301A, 3401A
Japon Mutfak Sanatı Sushi & Sashi - Rosalba Gioffere - Boyut Yayın Gurubu - 2302, 3302
Japonlar ve Davranış Biçimleri - Takie Sugiyama Lebra - Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi - 3312
Japonuma Laf Söyletmem Arkadaş - Erdal Güven - Bilgi Yayınevi - 3303
Japon Gelin Makie - Mustafa Üftadeoğlu - Kaynak Yayınları - 3504B
Japon Yapmış - Onur Ataoğlu - Çınar Yayınları - 3407A
Japon Ne Yapmış - Onur Ataoğlu - Çınar Yayınları - 3407A
Japon Yapmış Türk Gezmiş - Onur Ataoğlu - Çınar Yayınları - 3407A
Japon Savaş Sanatı - Thomas Cleary - Anahtar Kitaplar - 3502D 
Japon Tarzı Yönetim - Hasan Günaydın - Milenyum Yayıncılık - 2503A
Japonca Konuşma Rehberi & Pratik Sözlük - Boyut Yayın Gurubu - 2302, 3302
Japonca Türkçe, Türkçe Japonca Cep Sözlüğü - Birsen Çankaya - Fono Yayınları - 3506B
Japonca Dil Kartları - Kübra Temel - Delta Kültür Yayınevi - 6601B 
Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul'da 2010 - Kolektif - Pera Müzesi - 3211A
Japonya Tarihi - Milton W. Meyer - İnkılap Yayınları - 3403
Japonya'da Budizm - Vedat Şafak Yamı - Doğu Batı Yayınları - 2501B
Japonya'dan Öyküler - Kenji Miyazawa - Nesin Yayınevi - 3413
Marmara Çizgi - 2605A
Partik Dil Kılavuzları 15 Dakikada Japonca - Kolektif - Alfa Yayınları - 3307
Pratik Japonca El Kitabı - Junri Masuda - Fono Yayınları - 3506B
Temel Japonca Türkçe Sözlük - Japon Vakfı - Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi - 3312
Yuvarlak Dünyanın Köşeleri Japonya - Bülent Demirdurak - Gita Yayıncılık - 2602B

Bu kitapların çoğunu D&R'ın sitesinden buldum. Bunların hepsini fuarda göremeyebiliriz yayınevi getirmez baskısı bitmiştir o yüzden şansımıza artık Big Grin

Daha da ayrıntılı bilgiler ve imza günleri için: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: jIfBZTog.jpeg]
Anime Listem
:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bul
Kitap fuarlarının tek artısı ayraçlar. En azından benim için. Fuarlara gitmeyi bıraktım çünkü artık ucuza bırakmıyorlar kitapları orada da. İnternetten alsam ya aynı ya da daha iyiye geliyor. O yüzden de artık en fazla kankilerle turlayıp ayraç toplama dışında anlamını yitirdi bizim için.
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kitap. la felicita 11 4,018 10-05-2016, Saat:08:21 PM
Son Yorum: hayat oyunu
  33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Salamander 0 731 11-08-2014, Saat:08:19 AM
Son Yorum: Salamander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi