Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keizō Obuchi (小渕 恵三)
#1
Keizō Obuchi (小渕 恵三)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Doğum Tarihi: 25 Haziran 1937
Doğum yeri: Nakanojō-machi, Agatsuma-gun, Gunma-ken, Japon İmparatorluğu
Ölüm Tarihi: 14 Mayıs 2000
Ölüm yeri:Tokyo, Japonya
Partisi: Liberal Demokrat Parti

____________________________________

Görev Süresi
30 Temmuz 1998 – 5 Nisan 2000
Yerine geldiği: Ryūtarō Hashimoto
Yerine gelen: Yoshirō Mori

____________________________________

30 Temmuz 1998 - 5 Nisan 2000 tarihleri arasında Japonya'nın 84. başbakan olarak görevini yapmıştır. Eski milletvekililerden Mitsuhei Obuchi'nin oğludur.

____________________________________

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • hayat oyunu
Ara
Cevapla
#2
bilgiler için teşekkürler
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi