Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.33/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Gazette (ガゼット) - Tanıtım
#1
the Gazette (ガゼット)

[Resim: 94sywqr.jpg]

Kurulduğu Yer: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Japonya

Aktif Olduğu Yıllar: 2002 - günümüz

Tür: Alternatif metal, hard rock, nu metal, metalcore

Plak Şirketleri: Matina, King Records, PS Company, CLJ, Sony Music Records, JPU, Youkai

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

The Gazette (the GazettE olarak stilize edilir), bilinen adıyla Gazette (Gazetto), 2002 yılının başlarında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.’da kurulan Japon visual kei rock grubudur. Grup şu anda Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.’la anlaşmalıdır.

Biyografi:

2002: Fikir ve Erken İş

[Resim: xN68Nul.jpg]

Grup, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.’nde Ruki (vokal), Reita (bass) ve Uruha (lider gitar) ile 2002’de kuruldu. Visual kei hareketindeki diğer gruplarla bir araya geldikten sonra üçlü, Gazette’in son grup olacağına karar verdi. Dağılan visual kei grubu Artia’dan Aoi (ritim gitar) ve Yune (bateri) işe alındı ve Gazette, Ocak 2002’de resmen oluşturuldu.

Matina ile anlaşıldı, ilk single’ları ‘Wakaremichi’ ve ilk müzik vidoları 30 Nisan 2002’de yayınlandı.’Wakaremichi' Haziran’da tekrar yayınlandı. Eylül’de ‘Kichiku Kyoushi (32sai Doukushin) no Nousatsu Kouza’ ve ikinci PV yayınlandı. Ekim 2002’de ilk solo konserleri gerçekleştirildi ve “Okuribi” şarkılarıyla birlikte 5 şarkılık derleme 2002 noel de yayınlandı.

2003–2004: Yeni Baterist, Cockayne Soup ve Disorder

[Resim: AY00usq.jpg]

2003 başında, Yune gruptan ayrıldı ve grubun gönüllü lideri Kai (visual grup Mareydi†Creia’dan) yerini aldı. Kısa süre sonra GazettE, PS Company şirketiyle anlaştı ve Mayıs’ta ilk EP, Cockayne Soup yayınlandı. Grup,Hanamuke grubu ile iki şarkıda işbirliği yaparak ilk turlarına başladılar.

Bunu takiben, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. grubu ile ikinci turlarına çıktılar. Gruplar, visual kei gruplarına odaklanan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. dergisi için Kasım’da bir araya geldi.

Aralık 2003’ün başında, Deadman ile ortak bir şov sergilediler. 28 Aralık’ta Fool’s Mate dergisinin Beatui-fool’s Festivali’nde performans sergilediler. Bu performans daha sonra DVD olarak yayınlandı.

Grup, 16 Ocak 2004’te grup, Shibuya-AX’taki solo performansını kaydetti, Tokyo Saihan –Judgment Day- DVD’si 30 Mart 2004’te yayınlandı ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Indie grafiğinde 2 numaraya ulaşan beşinci EP, Madara yayınlandı. Madara’yı, 26 Mayıs’ta stüdyo görüntülerini ve altı müzik videosunu içeren DVD takip etti. Aynı ay, Gazette Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. dergisinin bağımsız visual kei sanatçıları kataloğu Expect Rush III’de yer aldı.

İkinci konser DVD’si, Heisei Banka, 25 Ağustos 2004’te yayınlandı. Eylül ve Ekim’de PS Company grupları Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve BIS ile tura çıktılar. İlk stüdyo albümü, Disorder, 13 Ekim 2004’te yayınlandı ve daha sonra bağımsız Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Günlük Grafikleri’nde top 5’e girdi.

2005-2006: Nil ve Nameless Liberty Six Guns tur

[Resim: SnToPLo.jpg]

2005 başlarında, Gazette Standing Tour 2005 Maximum Royal Disorder adlı Japonya çapındaki bahar turunu başlattı. Turun final performansı, 17 Nisan 2005’te Shibuya Kokaido’da düzenlendi. 9 Mart’ta Gazette yeni single’ı Reila’yı yayınladı.

6 Temmuz 2005’te yayınlanan konser DVD’sinden sonra altıncı EP, Gama, yayınlandı ve Standing Tour 2005 (Gama) the Underground Red Cockroach’a giriştiler. Gazette’in, ‘Kare Uta’ şarkısını içeren özel bir CD’de bulunan ilk fotoğraf kitabı Verwelktes Gedicht yayınlandı. Büyük etiket altındaki ilk single’ı ‘Cassis’, 7 Aralık 2005’te yayınlandı. Cassis’in tanıtım videosu Avustralya’da çekildi. PS Company’nin beşinci yıldönümü kutlaması Peace and Smile Carnival 2005 Tour’unda diğer gruplarla birlikte performans sergiledi.

2006 yılında Japonca karakterlerden romanji karakterlerle değiştirilen isimle Gazette’nin, ikinci stüdyo albümü, Nil, 8 Şubat 2006’da yayınlandı. Kısa süre sonra bir diğer Japonya turu Standing Tour 2006 Nameless Liberty Six Guns’a giriştiler. Final performansı, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.’da gerçekleştirildi. Mayıs 2006’da, 2002’den 2004’e kadar yayınlanan şarkıları içeren ilk derleme albüm, ‘Dainihon Itangeishateki Noumiso Gyaku Kaiten Zekkyou Ongenshuu’ yayınlandı. Sonraki ay, ikinci müzik video derleme DVD’si Film Bug I yayınlandı. 29 Temmuz 2006’da Almanya, Bonn, Beethovenhalle’de ilk Asya dışı performanslarını gerçekleştirdiler. Konserler, anime ve manga konvansiyonu AnimagiC ile birlikte düzenlendi.

6 Ağustos 2006’da Gazette, Tokyo Big Sight West Hall’da Gazerock Festival in Summer 06 (Burst into a Blaze) adlı bir festival düzenledi. Sonraki ay grup, iki yeni single’ı, 25 Ekim’de ‘Regret’ ve 1 Kasım’da ‘Filth in the Beauty’, yayınladı. Single’lara destek için bir başka tur, Tour 2006-2007 Decomposition Beauty’i, başlattılar. Turun ortasında, finalin Yokohama Arena’da gerçekleşeceğini duyurdular.

2007-2009: Stacked Rubbish ve DIM

[Resim: ZyhgUIp.jpg]

2007 başlarında single ‘Hyena’ yayınlandı. Hyena single’da bulunan ‘Chizuru’ şarkısı, Kore korku filmi Apartment için bitiş müziği olarak kullanıldı. Grubun üçüncü stüdyo albümü, Stacked Rubbish, 4 Temmuz 2007’de yayınlandı. Albüm yayınlandığı günde Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. listelerinde 2 numaraya ulaştı. Albümü, Temmuz 2007’den Nisan 2008’e kadar süren Tour 2007-2008 Stacked Rubbish (Pulse Wriggling to Black) adlı uzun tanıtım turu takip etti. Ekim’de tur ortasında Gazette; İngiltere, Finlandiya, Fransa ve Almanya’da performans sergileyeceği ilk Avrupa turuna girişti. Tur finali, 19 ve 20 Nisan 2008’de Yoyogi Ulusal Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

2008 başında Gazette, mücevherleri için GemCerey ile işbirliği yaptı. 13 Şubat 2008’da Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. listelerinde 3 numaraya yükselen ‘Guren’ single’ı yayınlandı. Stacked Rubbish Grand Finale (Repeated Countless Error) at Yoyogi National Gymnasium DVD’si 6 Ağustos 2008’de yayınlandı. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. listelerinde 2 numaraya yer edinen single ‘Leech’, 15 Kasım 2008’de yayınlandı. 14 Temmuz 2008’de grup Music Japan 2008 (NHK TV programı) yarışmasında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. gibi diğer gruplarla birlikte performans sergiledi.

23 Ağustos 2008’de Fuji-Q Conifer Forest’ta Gazerock Festival in Summer 08 (Burst into a Blaze) adlı festivalini gerçekleştirdi. Japonya üzerinde hızla yayılan toplumsal ve siyasal krizler açısından “çarpık şehir” Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.’nun tasvir edildiği ‘Leech’ single’ındaki “Distorted Daytime” şarkısı referans alınan, Standing Live Tour 08 (From the Distorted City) adlı Ekim boyunca süren bir fan kulüp turuna gidildi.  

15 Kasım 2008’de Gazette, Shinjuku İstasyonu’nda ilk gizli bir gösteriye ev sahipliği yaptı. 2050 civarında insanın katılacağı umuldu fakat bunun yerine yedi binin üzerinde -grubun o zaman ki tarihinde en fazla katılım- kişi katıldı. Sokaktaki kişi sayısı nedeniyle polis, iki şarkıdan sonrasında performansı bitirmeye zorladı.

3 Ocak 2009’da, 25 Mart’ta Distress and Coma adlı yeni single’larını yayınlayacaklarını duyurdukları PS Company’nin 10 yıldönümü kutlaması Peace and Smile Carnival 2009 Tour’da diğer gruplarla birlikte performans sergilediler. Single yayınlanmadan önce 7. Yıldönümü için Makuhari Messe’de Live 09 (7-Seven-) adlı bir performans sergilediler.

Grup, dördüncü stüdyo albümü DIM’ı 15 Temmuz 2009’da yayınladı. Temmuz’da 5 Eylül 2009’da Saitama Super Arena’da final performansını gerçekleştirecekleri Japonya çapındaki yaz turunu başlattılar. 7 Ekim 2009’da ‘Before I Decay’ single’ı yayınlandı. Daha sonra Gazette, 24 Ekim’de Makuhari Messe’deki V Rock Festival 2009’da performans sergiledi.

Aralık ayında Gazette, Tokyo Big Sight’ta Live 09 (A Hymn of the Crucifixion) adlı yıl sonu Noel Arifesi konserine girişti.

2010-2011: Şirket Değişimi ve Toxic

[Resim: BjFlbtr.jpg]

17 Mart 2010’da grup, Zepp Tokyo’da Standing Live Tour 10 (The End of Stillness)’i başlattı. Fan kulüp turundan sonra grup, yeni single ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.’da Temmuz ayında ardışık iki gecede başlayacak olan Nameless Liberty Six Bullets adlı yeni turunu açıkladı. Tüm bu olayların arasında grup, King Records’dan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. transfer oldu. Gazette, Sony Music Records etiketi altında ilk single’ı ‘Shiver’ı yayınladı. Single, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. anime serisinin açılış tema şarkısı olarak seçildi. 4 Ağustos 2010’da, Regret’ten Befor I Decay’a kadar on PV’yi içeren Film Bug II adlı üçüncü müzik video DVD’sini yayınlandı.

‘Shiver’in yayınlanmasından sonra grup, Tokyo Dome’ın, Tour 10 Nameless Liberty Six Bullets’in final durağı olacağını ve iki yeni single ‘Red’ ve ‘Pledge’in yayınlacağını duyurdu. 

Grup, 10 Mart 2011’de Live Tour 11 (Two Comcept Eight Nights –Abyss/Lucy-) ve 9th Birth (Day 9 –Nine-) adlı sadece fan kulüp turuna Zepp Tokyo’da girişti. 23 Mart 2011’de Traces Best of 2005-5009 adlı derleme albümünü ve The Nameless Liberty at 10.12.26 Tokyo Dome adlı konser DVD’sini yayınladı.

Mart 2011’de Japonya da deprem felaketi nedeniyle Toyko Dome final konserindeki görüntüleri içeren The Nameless Liberty at 10.12.26 Tokyo Dome DVD’sini ve Traces Best of 2005-2009 best albümünü yayınlamayı erteledi. Her ikisi de 6 Nisan 2011’de yayınlandı.

25 Mayıs 2011’de Vortex single’ı piyasaya sürüldü. Temmuz 2011’de Ruki ve Aoi, Shibuya’da PS Carnival Tour 2011 Summer 7 Days’e katıldı. Ruki, “Lu/V” adlı grupta ve Aoi’de “Aoi with Bon:cra-z” adlı grupta yer aldı. Gazette, Tokyo ve Osaka’da 13-14 Ağustos 2011’de 2011 Summer Sonic festivalinde performans sergiledi. 18 Eylül 2011’de TM Revolution ile Inazuma Rock Festival 2011’de performans sergiledi.

The Gazette, 31 Ağustos’ta yayınlacak yeni single “Remember the Urge”ın, hem de 5 Ekim’de Toxic albümün yayınlanacağını ve Live Tour11 Venomous Cell’i duyurdu. 10 Ekim’de Tokyo Uluslararası Forum Salonu A’da tur başladı ve 27 şehirle 28 performansdan oluşan tur 2011 sonun kadar sürdü. Final turu, Yokohama Arena’da Tour11-12 Venomous Cell –the Finale- Omega adı ile 14 Ocak 2012’de gerçekleştirildi. 3 Ekim’de, 2011 J-Melo Ödülleri’nden '2010’da en çok istek alan sanatçı' ödülünü kazandı.

2012: Division ve Groan of Diplosomia turu

[Resim: X2FDcxt.jpg]

Venomous Cell turunun final konserinde Gazette, 10. Yıldönümü konserinin Standing Live 2012 10th Anniversary –The Decade-  adıyla Makuhari Messe’de 10 Mart 2012’de gerçekleşeceğini duyurdu. Ayrıca yeni albümün Division adıyla yayınlanacağını da duyurdu. Albüm, Japonya’da 29 Ağustos 2012’de ve İngiltere ve Avrupa’da JPU Records üzerinden 1 Ekim 2012’de yayınlandı. 8 Ekim 2012’de başlayan ve 29 Kasım 2012’de biten Live Tour12 –Division- Groan of Diplosomia 01 adlı ülke çapındaki tur sırasında Division desteklendi.

Ayrıca grup tur öncesinde, sadece fan kulüp için Standing Live Tour12 –Heresy Presents- Heterodoxy adlı bir tura girişti. Tur 4 Temmuz 2012’de başladı ve 29 Ağustos 2012’de sona erdi.

Gazette, 4 Ağustos 2012’de Yoyogi Ulusal Stadyum’da A-Nation Musicweek 2012’de performans sergiledi. Gazette ayrıca 16-17 Eylül’de Chiba’da Kishidan Banpaku’da çaldı. 11 Ekim 2012’de Ezo’da Rising Sun Rock Festival 2012 adlı müzik festivalin katıldı.

Gazette’in yeni DVD’si 10th Anniversary: The Decade, 9 Ocak 2013’te yayınlandı. DVD’de, 10 Mart 2012’deki Makuhari Messe’de yer alan grubun 10. Yıldönümü konseri the Decade’den görüntülerin hepsini içermektedir. Grup ayrıca, 2 Şubat 2013’te başlayan ve Saitama Super Arena’da düzenlenen the Gazette Live Tour12-13 Division Groan of Diplosimia Melt yıldönümü konseriyle 10 Mart 2013’te sonlanan 2013’ün ilk turu Live Tour13 Divison Groan of Diplosomia 02’yu duyurdu.

The Gazette, Black Sea, Anapa’da beş saat süren Rusya rock festivali Kubana’da performans sergiledi. Festival, 1-7 Ağustos 2013’te düzenlendi ve Die Arzte, Scooter, the Guano Apes, Bullet For My Valentine, System of a Down ve daha fazlası gibi uluslararası starlar yer aldı. Gazette, 2007 Avrupa Turu’ndan beri ilk kez yurtdışına çıktı ve Rusya’da performans gerçekleştirdi. 24 Şubat 2013’te The Gazette, ikinci kez 2012 J-Melo Ödülleri’nden “2012’de en çok istek alan sanatçı” ödülünü kazandı.

2013-2014: Beatiful Deformity ve Magnificent Malformed Box turu

[Resim: V1HNytS.jpg]

11. yıldönümleri kutlamaları final turundan sonra the Gazette, 2013 için planlarını duyurdu. Öncelikle, bahsi geçen performansların görüntülerini içeren DVD yayınlandı. Live Tour12-13 Division Final Melt adlı DVD 26 Haziran 2013’te çıktı. Grup ayrıca ‘Fadeless’ başlıklı yeni single’ını Ağustos’ta ve Beatiful Deformity adlı yeni albümünü 23 Ekim’de yayınladı. Ayrıca yeni yayınların promosyon turunu da duyurdu. Live Tour13 Beautiful Deformity Magnificent Malformed Box başlıklı tur 2 Kasım’da başladı ve 28 Aralık’ta sonlandı.

Eylül 2013 dünya turunun bir parçası olarak Gazette, konser için Avrupa’ya döndü.Eylül’de grup, Latin Amerika ülkeleri; Meksika, Şili, Arjantin ve Brezilya’ya gitti. Fransa’da iki, Almanya’da iki ve Finlandiya’da bir gösteri yaptılar.

2014 sırasında The Gazette, geçmiş albümlere adanmış ve sadece Heresy üyeleriyle sınırlı ‘Redefinition’ adlı üçlü tur düzenledi. Mart 2014’te Disorder ve NIL (Nameless Liberty Disorder Heaven), Temmuz’da Stacked Rubbish ve DIM (Pulse Wriggling to Dim Scene) için ikinci tur ve Kasım’da Toxic ve Division şarkılarını barındıran “Groan of Venomous Cell” adlı final turu düzenlediler.  Bu tur, grubun 12. Yıldönümünde başladı ve bu çalışmayı son on yılda elde ettikleri başarılara adadılar. ‘Groan of Venomous Cell’in ilk gösterisi sırasında Ruki, Redefinition turlarının üçününde 11 Mart 2015’te yayınlanacak ‘Standing Live Tour14 Heresy Limited Complete Box’ adlı DVD kutusunda yayınlanacağını duyurdu.

24 Aralık 2014’te Sony, Gazette’nin en yeni müzik videosu To Dazzling Darkness’ı da içeren Film Bug III’yi yayınladı.

2015-2016: 13. Yıldönüm & Proje: Dark Age

[Resim: r6ZMH7w.jpg]

10 Mart’ta the GazettE, 13. Yıldönümünü Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'da düzenledi. Ayrıca üyelerin enstrüman modellerini sergiledikleri, gruba mesaj yazmak isteyen fanlara mesaj tahtası bulunan ve grubun geçmişini gösteren özel bir sergi açtılar. Sergi, konsere katılamayan hayranlar da dahil herkese açıktı.

13. yıldönümden sonra the GazettE, “Project: Dark Age” adlı giriş müziği içeren 13 hareketten oluşan müzikal döngüyü ve büyük finali açıkladı.
1. Hareket, son albüm Dogma.
2. Hareket, son albümün tanıtımı. Turun adı; Dogmatic –Un-‘
3. Hareket, Ugly adlı single. Yayınlanma tarihi 18 Kasım 2015.
4. hareket, ‘Dogmatic –Due-‘ adlı başka bir tur. 1 Aralık 2015’te başladı ve 24 Ocak 2016’da sona erdi.
5. hareket, 28 Şubat 2016’da Yoyogi Ulusal Spor Salonu’nda gerçekleşen DOGMATIC final turu geçen yılın Aralık’ında ortaya çıktı.
6. hareket, aynı gün Undying adlı bir başka single yayınını ortaya çıktı. 27 Nisan 2016’da yayınlandı.
7. hareket olarak Gazette ‘Dogmatic’ turu takiben canlı performans için ilk kez Amerika ve Kanada’ya gitti.
Amerika ve Kanada’dan sonra grup Tayvan ve Çin’de (8. Hareket) ve Fransa, Almanya, Finlandiya ve Rusya’da (9. Hareket) tura çıktı.
10. hareket, "Dogmatic -Finale-"i içeren DVD'nin yayınlanması duyurusunu, 11. Hareket Japonya içerisindeki sabit tur duyurusu takip etti.

Proje: Dark Age hakkında daha ayrıntılı bilgi için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..
Proje: Dark Age tanıtım videosu için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..

The GazettE, Kasım 2016’da Knotfest Japan’da performans sergiledi.

Grup Üyeleri:

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Vokal
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Gitar
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Gitar
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Bas
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Bateri

Üyeler hakkında ayrıntılı bilgi için üye ismine tıklayınız.

Diskografi:

Stüdyo Albüm: 8
Derleme Albüm: 2
DVD'ler: 3
EP'ler: 6
Single'lar: 24

Diskografi hakkında ayrıntılı bilgi için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..

Kaynak: Wikipedia
Çeviri - Düzenleme: Reikon
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Bul
Cevapla
#2
Teşekkürler (:
Bul
Cevapla
#3
Çok güzeller..

Ama sanırım grup üyelerinin isimlerini karıştırıyorum Sad
Tanıtımdaki fotoğrafta soldan sağa yazman mümkün mü Mika? Ya da bilen biri. smile
Bul
Cevapla
#4
Soldan sağa "Aoi, Reita, Ruki, Kai, Uruha" smile
[Resim: 7de692c62fbcda94de60e58ea37477d9.jpg]

''gift from God''
Bul
Cevapla
#5
(09-11-2011, Saat:01:48 AM)YJH Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Soldan sağa "Aoi, Reita, Ruki, Kai, Uruha" smile

Evet canım, aynen öyle. Heart
Bul
Cevapla
#6
Teşekkürler smile
O zamanlar Ruki ve Uruha'yı birbirine benzetiyordum Big Grin Kendime inanamıyorum Big Grin
Bul
Cevapla
#7
Bunlar çok tatlı.
Bul
Cevapla
#8
Tesekkurler smile isimlerini ogrenmis oldum
Bul
Cevapla
#9
The Gazette'nin resmi Instagram hesabı tanıtıma eklendi.

*Yeeey!~ Instagram hesabı da açılmış.  Bravo Her yerden Gazette'yi takip edebilmekte ayrı güzel yahu.  Rolleyes
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga
Bul
Cevapla
#10
Tanıtım güncellendi.
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hep Birlikte The GazettE'i Türkiye'ye Getiriyoruz!!! Nameless__Liberty 12 14,009 08-17-2020, Saat:11:15 PM
Son Yorum: atsuidesune
  Şu Anda Hangi The Gazette Şarkısını Dinliyorsunuz? мiкα 74 45,812 09-16-2017, Saat:09:32 PM
Son Yorum: Reikon
  The Gazette (ガゼット) Haberleri мiкα 60 35,494 06-28-2017, Saat:01:52 PM
Son Yorum: Reikon
Lightbulb Proje: The Gazette Hayranları'nı Tanıyorum мiкα 73 41,511 04-25-2017, Saat:06:57 PM
Son Yorum: Dogmatic
  The Gazette (ガゼット) - Sohbet мiкα 72 38,213 04-24-2017, Saat:10:08 PM
Son Yorum: Dogmatic
  The Gazette (ガゼット) - Mp3 Download Başlığı Toruga 11 5,838 04-13-2017, Saat:10:38 PM
Son Yorum: Reikon
  The Gazette (ガゼット) - Diskografi Reikon 4 6,744 03-15-2017, Saat:11:24 AM
Son Yorum: Reikon
  The Gazette Üyelerinden Hangisini Seviyorsunuz? Reikon 32 18,944 08-09-2014, Saat:01:25 PM
Son Yorum: mrs. lovett
Star The Gazette Hakkında Bilinmeyenler мiкα 24 22,633 07-20-2013, Saat:12:33 PM
Son Yorum: Canset
  The Gazette Fontu Miyavi 6 6,591 08-13-2012, Saat:06:21 PM
Son Yorum: Biizu

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi