Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.8/5 - 5 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diğer Haberler
ONTAKE YANARDAĞI CAN ALDI


[Resim: 190497_ceset_1.jpg]

Japonya'nın orta kesiminde yer alan Ontake Yanardağı'nın iki gün önce faaliyete geçmesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 36'ya çıktı.

Kurtarma ekiplerinin, yanardağın zirvesine yakın bir bölgede beş kişinin daha cesetlerini bulduğu, felakette hayatını kaybedenlerin sayısının 36'ya yükseldiği bildirildi.

Koşulların tehlikeli olması nedeniyle cumartesi gününden bu yana bulunan cesetlerden sadece 12'si hava yoluyla bölgeden çıkarıldı.

Bu arada 200'den fazla kişiden oluşan kurtarma ekibi, Ontake'nin hala kül ve zehirli gaz püskürtmesi nedeniyle çalışmalarını askıya aldı. Bölgede yoğun bir sülfür kokusunun hissedildiği belirtildi.

Japonya Afet Yönetim Dairesi ise felakette 27'si ağır 59 kişinin yaralandığını, hala kayıp olanların bulunup bulunmadığının saptanmasına çalışıldığını açıkladı.

Felaketten kurtulanlar, Japon basınına yaptıkları açıklamalarda, yanardağın faaliyete geçmesiyle taş yağmuruna maruz kaldıklarını söyledi.

Japonya'nın Honşu Adası'nda Nagano ve Gifu kentleri sınırında yer alan, 3 bin 67 metre yüksekliğindeki Ontake Yanardağı, cumartesi günü faaliyete geçmişti.

Olay günü havanın güzel olmasını fırsat bilen en az 250 kişinin, bölgede yürüyüşe çıktığı biliniyor.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: jIfBZTog.jpeg]
Anime Listem
:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Bul
Cevapla
Japon Sanatçının 7 Bin Kilometre Dolambaçlı Evlilik Teklifi

[Resim: fft81_mf2793065.Jpeg]

Japon bir sanatçı sevgilisine evlilik teklifi için tam 7 bin kilometre dolaştı. Yanlış anlamayın, uzaktaki sevgilisinin yanına gitmedi. Yanına bir GPS cihazı aldı ve epeyce karmaşık bir rota ile Japonya'yı dolaştı ve geçtiği yerleri cihazında işaretledi. Yapmaya çalıştığı şey, bir ada ülkesi olan Japonya'yı yazı tahtası gibi kullanmaktı. Japon sanatçı ülkenin üzerine İngilizce "Benimle evlen" anlamına gelen "Marry me" yazdı. Japon aşık 6 aylık zorlu teklifinin sonunda istediği yanıtı aldı.

Japon bir sanatçı dünyanın en sıradışı evlilik tekliflerinden birine imza atmak için tüm ülkeyi baştan aşağı gezdi. Hikayenin sonu mutlu bitti.

"Yassan" adını kullanan 31 yaşındaki Japon sanatçı Yasushi Takahaşi, kız arkadaşına ilginç bir evlilik teklifi yapabilmek için yanına bir GPS (Küresel Konumlama Sistemi), bir de harita alarak uzun seyahatine çıktı.

Altı aylık gezisini GPS’le kaydeden Yassan, ülkeyi "Marry me" (Benimle evlen) yazacak şekilde dolaştı. Seyahatinin sonunda GPS’le çizdiği teklifi kız arkadaşına sunan sanatçı, "Evet" cevabı alarak mutlu sona ulaştı.

Guinness’e girdi

Tam olarak 7 bin 164 kilometre yol giden Yassan’ın bu çalışması Guinness Rekolar Kitabı’na da "Dünyanın en büyük GPS çizimi" olarak geçti.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 05.12.2014
[Resim: ybUVZM.jpg]
Cevapla
JAPONYA SİBER GÜVENLİK ATAĞINA GEÇTİ

Sony'nin Kuzey Kore tarafından hacklenmesinden sonra gelişen olaylar, Japonya Hükumetini yeni önlemler almaya itti.

[Resim: hack.jpg&width=600&quality=100]Japonlar, Kuzey Kore'nin Sony'yi tehdit etmesi nedeniyle rahatsız günler geçiriyorlar. Kuzey Kore'nin Japonya bilişim ağına ve telekomünikasyon sistemlerine saldıracağını düşünen Japonlar, önlem almak üzere harekete geçti.
Tüm Japon şirketlerini güvenliklerini gözden geçirmeleri konusunda uyaran Japonya ayrıca diplomatik girişimlerle de siber müttefikler arıyor. Japonya'daki tüm kamu kurumları, enerji santralleri, nükleer santraller ve stratejik yerleşimler, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.lara karşı daha güvenli olması için tam bir analizden geçiriliyor. Kuzey Kore'nin, Röportaj filminin yayınlanmasını affetmeyeceğini düşünen Japon Hükumeti, Sony'yi cezalandırmak isteyen Kuzey Kore başkanının eninde sonunda Japonya'yı da hedef alacağına inanıyorlar.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir./05.01.2015[Resim: jIfBZTog.jpeg]
Anime Listem
:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Bul
Cevapla
MOCHİ YİYEN ÖLDÜ. ÜÇ GÜNDE DOKUZ KİŞİ!


Japonya'da geleneksel olarak yeni yılda tüketilen ve pirinçten yapılan hamur işi bu yıl 9 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Her yıl Japonlar öldürücü özelliğine rağmen bu yemeği yeni yılda çılgınlar gibi tüketiyor.


[Resim: onu-yiyen-oldu-3-gunde-9-kisi--5158632.Jpeg]


Yetkililer, yeni yılın ilk 3 gününde "mochi" adlı yapışkan hamur işini yerken boğulma tehlikesi geçiren 128 kişinin hastanelere kaldırıldığını açıkladı. Başkent Tokyo'da boğazına mochi takılan 3 kişi ölürken, diğer kentlerde de 6 kişi bu yapışkan hamur işi nedeniyle hayatını kaybetti.


Japonya'da 2013'te 3, 2012'de 2, 2011'de de 8 kişi mochi yerken boğulmuştu. Gluten açısından zengin pirinçten yapılan mochi, Japonların yeni yıl menüsünde önemli bir yere sahip.[Resim: fft16_mf5158517.Jpeg]


YAPIŞKAN ÖZELLİĞİ SOLUNUMU ENGELLİYOR

Pirincin un haline getirilmesi ya da uzun süre kaynatılmasıyla hazırlanan mochi, ızgara yapılarak ya da et suyunda kaynatılarak tüketiliyor. Tatlı soya sosu ya da su yosunu ile servis edilen mochi, yapışkan olduğu için bütün olarak yenildiğinde insanların boğazına kaçıp solunuma engel olabiliyor.

Ülkede, ocak ayının ilk haftasında kişi başı mochi tüketimi 1 kilograma kadar çıkabiliyor. Her yıl yeni yıldan önce yetkililer, insanlara özellikle yaşlılara ve çocuklara mochiyi küçük parçalara bölerek yemeleri uyarısında bulunuyor. Uzmanlar da mochinin asla tek başına tüketilmemesi ve yutmadan önce iyice çiğnenmesi gerektiğine dikkati çekiyor.

Japonya'da yaşlı nüfus arttığı için mochiden ölümlerin gelecek yıllarda artması bekleniyor. Mochiden ölümler, takma dişleri ya da iyice çiğneyememeleri nedeniyle yaşlılar arasında daha sık görülüyor.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir./ 05.01.2015
[Resim: jIfBZTog.jpeg]
Anime Listem
:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Bul
Cevapla
Japonya'da Hostesler Geçinmek İçin Pilotlarla Birlikte Oluyor

[Resim: japonya-da-hostesler-gecinmek-icin-pilot...4765_m.jpg]

Maaşlarındaki kesintiler yüzünden geçinmek için pilotlarla birlikte olduklarını itiraf eden hostesler, Japonya'daki büyük skandalı ortaya çıkardı.

Japonya'da son yıllarda maaşlarında kesintiye gidilen hostesler para karşılığı pilotlarla ilişkiye girdiklerini itiraf etti. İsmi gizli tutulan hosteslerin itirafları Japonya'da büyük yankı buldu.

1.5 SAATE BİN 500 TL

Shukan Post gazetesinde yer alan habere göre; hostesler pilotlardan 1.5 saat beraber olma karşılığında 1000-1500 TL civarında bir para alıyor.

NUMARALAR ÖNCE KIDEMLİ HOSTESLERE VERİLİYOR

Hosteslerin anlattıklarına göre, pilotlarla birlikte olmak isteyen kadın görevliler telefon numaralarını kendilerinden daha kıdemli bir hostese veriyor ve numar pilota ulaştırılıyor. Pilotların uçuş öncesinde bazı gizli el hareketleriyle birlikte olmak istedikleri hostesleri seçtikleri ve uçuş sonrası otelde birlikte oldukları ifade edildi. Öte yandan bazı hosteslerin de pilotlarla birlikte olmak yerine Tokyo'da bazı barlarda yarı zamanlı çalıştıkları belirtildi.

GEÇİM SIKINTISI

"Geçim sıkıntısı" yaşayan Japonya 'daki hostes maaşları 2004 yılında yıllık yaklaşık 100 bin TL civarındayken 2013 yılı itibariyle bu gelirin 80 bin TL civarında olduğu söyleniyor.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 23.01.2015
[Resim: ybUVZM.jpg]
Cevapla
Japonya'da Yanardağ Paniği

[Resim: 290520151531057794657_2.jpg]

Japonya’nın güneyinde yer alan Kuchinoerabu Adası’ndaki Shindake adlı bir yanardağ faaliyete geçerek paniğe neden oldu. Adada yaşayan 140 kişi tahliye edildi.

Başkent Tokyo’nun yaklaşık bin kilometre güneyindeki Kuchinoerabu Adası’ndaki Shindake Yanardağı, yerel saatle sabah 10.00 sıralarında patladı. Acil durum seviyesini en üste çeken yetkililer adada yaşayan 140 kişinin tahliye edildiğini açıkladı. Yanardağın patlamasıyla birlikte gökyüzü kara dumanlarla kaplanırken, patlamanın şiddetiyle 9 bin metre yüksekliğe kadar kül ve kaya parçalarının fırladığı tespit edildi.
 
Yaşanan doğal felaketin herhangi birinin ölümüne veya yaralanmasına neden olmadığı, askeri bir helikopterin hasar tespiti yapmak için adaya gönderildiği açıklandı.
 
Shindake Yanardağı en son 1980 yılından beri ilk defa geçen sene Ağustos ayında faaliyete geçmişti. Japonya’da geçtiğimiz Eylül ayında Ontake Yanardağı’nın patlaması nedeniyle ise 57 kişi hayatını kaybetmişti.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 29.05.2015
[Resim: Qxpk4x.jpg]
Cevapla
Yokatta! Yaralanan veya hayatını kaybeden yok!  Relieve Umarım bir daha böyle endişelendirici haberlere rastlamayız!
[Resim: rlvNzM.jpg]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 E.G Family <3 48/46 Family
Bul
Cevapla
Japonya 8.5 Büyüklüğünde Depremle Sarsıldı

[Resim: 22507_390763334444327_536769213970607222...e=55FD7B7C]

Japonya’nın güney doğusundaki Ogasavara Adaları açıklarında 7.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nin 7.8 olarak duyurduğu depremi, Japonya 8.5 olarak belirledi.

Japonya Meteoroloji Ajansı tarafından büyüklüğü 8.5 olarak açıklanan depremin yerin 590 km altında meydana geldiği belirtildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi ise Tokyo'ya 874 km uzaklıkta, yerel saatle 20:23'te meydana gelen depremin büyüklüğünün 7.8 olduğunu açıkladı.
[Resim: 29652116.jpg] 

Şimdiye dek tsunami alarmı verilmedi.

AFP'nin haberine göre, başkent Tokyo'da binalar yaklaşık bir dakika sallandı.

Henüz ciddi kayıp ya da yıkım olduğuna ilişkin bir haber gelmedi. 

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 30.05.2015

--------

Çok endişelendirici bir haber  Sad Umarım tsunami alarmı hiç olmaz. 
[Resim: rlvNzM.jpg]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 E.G Family <3 48/46 Family
Bul
Cevapla
(05-30-2015, Saat:07:12 PM)~Haruna~ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Japonya 8.5 Büyüklüğünde Depremle Sarsıldı

[Resim: 22507_390763334444327_536769213970607222...e=55FD7B7C]

Japonya’nın güney doğusundaki Ogasavara Adaları açıklarında 7.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nin 7.8 olarak duyurduğu depremi, Japonya 8.5 olarak belirledi.

Japonya Meteoroloji Ajansı tarafından büyüklüğü 8.5 olarak açıklanan depremin yerin 590 km altında meydana geldiği belirtildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi ise Tokyo'ya 874 km uzaklıkta, yerel saatle 20:23'te meydana gelen depremin büyüklüğünün 7.8 olduğunu açıkladı.
[Resim: 29652116.jpg] 

Şimdiye dek tsunami alarmı verilmedi.

AFP'nin haberine göre, başkent Tokyo'da binalar yaklaşık bir dakika sallandı.

Henüz ciddi kayıp ya da yıkım olduğuna ilişkin bir haber gelmedi. 

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 30.05.2015

--------

Çok endişelendirici bir haber  Sad Umarım tsunami alarmı hiç olmaz. 

Depremden kareler ;

Video için -----> Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

( Saitama bölgesindeki bir süpermarkette):

[Resim: saitama-japonya-deprem-custom.jpg]


[Resim: rlvNzM.jpg]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 E.G Family <3 48/46 Family
Bul
Cevapla
Nintendo'nun Patronu Satoru Iwata Yaşamını Yitirdi

[Resim: 30398384.jpg]

Nintendo‘nun resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, Nintendo’nun başkanı Satoru Iwata, 55 yaşında hayata gözlerini yumdu. Yapılan açıklamada, “safra kanalı büyümesi” nedeniyle Iwata’nın 11 Temmuz 2015’de yaşamını yitirdiği belirtildi.

1980 yılında Nintendo’ya katılan Iwata, geliştirici ekipte çalıştı. 2000 yılında direktör olarak görev almaya başlayan Satoru Iwata, Mayıs 2002’de başkanlığa yükseldi ve direktör temsilcisi oldu. Haziran 2013’de ise Nintendo Amerika’nın CEO’su oldu.

[Resim: 30398515.jpg]

Nintendo’nun hayranları ile birebir ve doğrudan etkileşim kurmasıyla öne çıkan Iwata, Nintendo Direct sunumlarıyla şirketin yüzü oldu.

Geçtiğimiz yıllarda da sağlık sorunları yaşayan 55 yaşındaki başkan, E3 2014 öncesi geçirdiği cerrahi operasyon nedeniyle 2014’teki E3 2015 konferansına katılamamıştı.

Kıdemli genel müdürler Shigeru Miyamoto ve Genyo Takeda, yeni bir başkan seçilene kadar geçici olarak başkanlık görevinde bulunacak.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 13.07.2015

Video oyuncuları için üzücü bir haber, rahat uyusun...
[Resim: ybUVZM.jpg]
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi