Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!
Japan-Fans 8 Yaşında! - Baskı Önizleme

+- Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey! (http://www.japan-fans.com)
+-- Forum: Forum Hakkında (http://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Forum: Duyurular (http://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Konu Başlığı: Japan-Fans 8 Yaşında! (/showthread.php?tid=16213)Japan-Fans 8 Yaşında! - Toruga - 02-28-2019

[Resim: byB5AB.gif]

Türkiye'nin en büyük Japonya platformu Japan-Fans 8 yaşında!

28 Şubat 2011'de açılışını yaptığımız, Japonya ile ilgili en büyük Türkçe kaynak olmak üzere yola çıkan Japan-Fans bugün 8. yaşgününü kutluyor.

8 yıldır yoluna dolu dizgin devam etmeyi başaran Japan-Fans benim tarafımdan küçük yaşlardan bu yana Japonya'ya oluşturduğum basit bir sevgi ve bağın temeli üzerine kuruldu. Amacım çok sevdiğim Japonya'ya ve kültürüne dair hem insanların bir şeyler öğrenmesini sağlamak hem de kendim yeni bir şeyler öğrenmekti. Geri dönüp baktığımda bu sevgi ve bağın üzerine binlerce yeni üyenin kendi sevgisi ve bağı eklenince ortaya kocaman ve 8 yıldır ayakta durmayı başarabilen bir oluşumun çıktığını sevinçle gözlemliyorum.

Forumların internet ortamında popülerliklerini giderek kaybettikleri, sosyal medya oluşumlarının forumların yerine geçmeye başladığı son bir kaç yılda forumumuz elbette bundan etkilendi. Ama ayakta durmayı başarmaya devam etti. En önemlisi alanında hala en büyük ve tek site olmaya da devam ediyor.

9. yılımızda da yolumuza kaldığımız yerden daha güçlü şekilde devam edeceğiz. Daha da büyüyeceğiz, daha da güçleneceğiz ve yine herkesin Japonya denince aklına getirdiği ilk site olma hedefimizi sürdüreceğiz.

Japan-Fans kurulduğu günden bu yana özellikle Türkiye'de yapılan bir çok Japon kültürü etkinliğine bir şekilde destek verdi. Direk Japonya'dan gelen temsilcilerle görüşülerek bir çok organizasyona da yardımcı oldu. Türkiye'deki Japon severlerin sesini en güçlü şekilde duyurmaya çalıştı. Özellikle radyomuz ve destek verdiğimiz projelerle Türkiye'de Japon pop / rock müziğinin tanıtılmasında önemli bir rol oynadı.

9. yılımızda ve sonrasında da Japon müziği sitemiz için en büyük alanı kaplayan ve en çok ilgilenilen popüler kültür aracı olacak gibi gözüküyor. Bunun sebebi bu konuda en büyük kaynağa ulaşmış olmamız ve hepimizin iyi birer Japon müziği dinleyicisi / takipçisi olmamız. Bunu 2011'den bu yana yayınlarına devam eden Radio Japan-Fans'la da kanıtladık ve o da yayınlarına tüm hızıyla devam ediyor.

Fakat elbette bu site Japonya'nın kendisine adanmış olduğundan Japon müziği dışında da Japonya hakkında her ne varsa burada paylaşılabilecek ve paylaşmaya devam edeceğiz. Bunu da Japon severlerin çok keyif alabilecekleri, sosyal medyanın diğer temsilcilerine olabildiğince yenilmeden, bir forumun sistemsel olarak kullanabileceği tüm imkanlarını kullanarak oluşturacağımız bir ortamda yapacağız.

Ayrıca tabii ki Japonya'yı en iyi şekilde tanıtabilmek için projelerimizi sürdüreceğiz. Projelerimize ve sunacağınız yeni proje tekliflerinize her zaman desteğe açık olduğumuzu tüm Japon severlerin bilmesini isteriz.

Bu 8 yıl boyunca bizi destekleyen tüm üyelerimize ve destekçilerimize sonsuz teşekkürler. İlk günden bu yana Japonya-Türkiye ilişkileri konusunda pozitif bir katkımız olduysa, Japonya'ya dair bir şey öğrenmek isteyenlere doğru şekilde bilgileri ulaştırabilmiş ve bir şeyler öğrenmelerini sağlayabilmişsek, Japonya'yı seven herkes için keyif alabilecekleri bir ortam oluşturabildiysek ne mutlu bize. Sizinle birlikte nice yıllar geçirmek en büyük dileğimiz.

Biliyorsunuz Japonya'da Heisei dönemi bu yıl sona ereceğinden Japan-Fans için de bu son Heisei doğumgünü kutlaması. Yeni dönemin Japonya kadar bize de şans ve uğur getirmesi dileğiyle.

Doğum günün kutlu olsun Japan-Fans! Nice senelere!Cvp: Japan-Fans 8 Yaşında! - diadembaby - 02-28-2019

Japan-Fans 8 yaşındaaaa Rolleyes Rolleyes NİCE SENELEREEE Japan-Fans


Cvp: Japan-Fans 8 Yaşında! - Bessie. - 02-28-2019

Her sene olduğu gibi bu sene de oldukça duygusalım. İlk açıldığı zamandan beri burada olmak benim için çok gurur verici. smile

İlerleyen günlerde kendimize daha fazla şey katarak, gittikçe gelişeceğimize eminim. Nice senelere Japan-Fans! Bravo


Cvp: Japan-Fans 8 Yaşında! - yamazakisushi - 02-28-2019

Sizinle olmak mutluluk verici! ^^ Nice nice senelere!


Cvp: Japan-Fans 8 Yaşında! - sakurai568 - 03-01-2019

Bu site 8 senedir var ve ben 1 sene once katıldım keşke daha önxe katılsaydım nice seneleeeer.


Cvp: Japan-Fans 8 Yaşında! - ~Haruna~ - 03-01-2019

Japan-Fans ile dördüncü senem, zaman çok çabuk geçiyor...
İyi ki Japan-Fans, nice senelere!!^^  Balloon