Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Diğer Haberler
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Japonya'nın Seks Kölesi Yaptığı Koreli Kadınların Toplu Mezar Görüntüleri Yayımlandı

[Resim: 1032454686.jpg]

Japonya'nın üstünün örtülmesini istediği 2. Dünya Savaşı'nın seks köleleri hakkında önemli bir kanıt ortaya çıktı. Güney Koreli araştırmacılar, Amerikan arşivlerinden buldukları Japon ordusunun seks kölesi yaptığı Koreli kadınların toplu mezarına dair bir video yayımladı.

Japonya'nın 2. Dünya Savaşı'nda Güney Koreli kadınları 'rahatlama kadınları' adı altında seks kölesi yapması konusunda iki ülke arasındaki gerilim bitmezken çok önemli bir kanıt ortaya çıkarıldı.

Güney Koreli bir araştırma ekibi, ABD Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi'nde 'rahatlama kadınlarının' toplu mezarına dair görüntülere ulaştı.

Bunun, Japon askerlerinin seks kölesi olarak kullandığı, çoğu Koreli olan kadınların içlerinde bulundukları şartlar altında öldükleri ve katlediklerine dair video niteliğinde ilk kanıtı oluşturduğu belirtildi.

ESİR ALINIP TECAVÜZ VE İŞKENCE EDİLEN KADINLARLA 'RAHATLAMA'

2. Dünya Savaşı'nda Çin, Kore ve Güneydoğu Asya'yı işgal eden Japon ordusu zorla seks kölesi yaptığı çeşitli milliyet ve etnisiteden binlerce genç kadın ve kıza 'askerleri rahatlatıyorlar' gözüyle bakıp 'rahatlama kadınları' diyordu.

Yaşları 16-21 arasında değişen ve seks kölesi olarak tutuldukları genelevlerden çıkmalarına izin verilmeyen kadınlar, askerleri memnun edememeleri durumunda acımasızca cezalandırılıyordu. Sayılarının 400 bin olabileceği bile iddia ediliyor.

19 SANİYELİK VİDEO

Salı günü Seul'de düzenlenen savaş dönemlerinde seks köleliğiyle ilgili konferansta Sungkonghoe Üniversitesi profesörü Kang Sung-hyun 19 saniyelik bir video sundu. Videoda yerde yatan bir grup çıplak kadın bedeni görülüyor. Cesetleri denetleyen Çinli bir asker bir kadının ayağından bir çorabı çekip aldıktan sonra kadrajdan çıkıyor.'DİĞER BELGELERLE UYUMLU'

Araştırmacılara göre çekimi, 15 Eylül 1944'te Çin'in Myanmar sınırı yakınındaki Yunnan eyaletinin Tengçong kentinde ABD ordusunun muhabere alayının fotoğraf biriminden er Baldwin yaptı.

Geçen yıl arşivde bulunan video aylarca araştırmacılar tarafından incelendi ve başka kayıtlarla da karşılaştırıldı. Videonun yine Amerikan arşivlerinde bulunan Japon ordusunun 30 Koreli kadın ve kızı katletmesiyle ilgili belge ve fotoğraflarla uyumlu olduğu sonucuna varıldı.

Kang arşivlerdeki belgelerin hemen hepsinin savaştaki olayları failinden söz etmeden aktardığını, sadece 14 Eylül 1944 tarihli bir belgede Japon askerlerin infaz ettiğinin belirtildiğini aktararak ''Sorumlu tarafı tanımlayan tek cümle bu'' dedi.

Japon ordusunun 70-80 Koreli kadını seks kölesi olarak tuttuğu Tengçong'u Eylül 1944'te kurtaran ABD-Çin müttefik güçleri sadece 23 kadına sağ salim ulaşabilmişti.

Yine 1944'te Yunnan eyaletinde çekilmiş bir başka videoda Çin askerlerinin konuştuğu yüzleri korku içindeki çıplak ayaklı kadınların Tengçong yakınlarındaki Longling'in genelevinde tutulan seks köleleri olduğu sanılıyor.

'ABD, JAPONYA ALEYHİNE KANITLARI SAKLIYOR'

ABD'nin Asya-Pasifik'teki çıkarlarına zarar vermemek için Japaon ordusuyla ilgili kanıtları saklı tutumaya çalışmasından yakınan Kang ''Japonya'nın savaş dönemindeki seks kölesi uygulamasından kaynaklanan ve uzun zamandır devam eden ihtilaftan ötürü kanıt göstermek çok önemli hale geldi. Bu video, savaş dönemindeki seks köleliği olgusunun yadsınamaz hale gelmesini sağlayacak nitelikte bir kanıt'' dedi.

'TOKYO İLE SEUL ARASINDA SEKS KÖLESİ MESELESİ HALLOLMADI'

Nitekim iki ülkenin bu konudaki kavgası yeniden tırmanışa geçti. Güney Kore Cinsiyet Eşitliği ve Aile Bakanı Çung Hyun-back BM'de yaptığı konuşmada ''Japon ordusunun seks kölelerinin anılarını ve tecrübelerini korumamız önemli'' dediğinde Japon hükümeti ''Seks kölesi ifadesi tarihi olgularla çeliştiğinden kullanılmamalı'' diye protesto etti.

Ocak ayında Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in'in, Koreli seks köleleri hakkında Japonya ile 2015'te varılan anlaşmadan ötürü mağdurlara özürlerini iletmesini de Tokyo hazmedemedi. Son olarak Moon Tokyo'nun seks kölesi meselesinin halledildiğini ilan edecek pozisyonda olmadığını söyleyince Japon hükümet sözcüsü Yoşihide Suga ''Son derece esef verici bir açıklama'' tepkisini gösterdi.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 01.03.2018
Japonya: Sigara İçmeyenler Yaşadı!

Japonya’nın başkenti Tokyo’da bir şirket, sigara içmeyen çalışanlarına 6 gün fazla izin veriyor.

Piala adındaki internet şirketi, Eylül ayında başlattığı programla, sigara arası vermeyen çalışanların masa başında geçirdikleri fazla saatleri telafi etmek için yıllık 6 gün izin fazladan vermeye karar verdi.

Her sigara arasının en az 10 dakika sürdüğünü açıklayan şirket sözcüsü Hirotaka Matsushima, sigara içenleri cezalandırmaktansa, içmeyenleri ödüllendirmek istediklerini belirtti.

Program başladığından beri 42 sigara içen çalışandan 4’ünün bu alışkanlığını bıraktığı söyleyen Matsuhima, bırakanların, sözlerini sene boyunca tutabilirlerse, 6 gün fazla izinden yararlanabileceklerinin altını çizdi.

Sigara’ya karşı alınan tedbirler açısından geride kalan Japonya’da, kapalı alanların hepsinde sigara içme yasağı bulunmuyor. Buna rağmen birçok şirket bu yasağı uyguluyor ve sigara içmek isteyenlere özel mekanlar hazırlanıyor.

Japon Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre ülkede erkeklerin %28’i, kadınlarınsa %8’i sigara içiyor.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 01.11.2017
Keşke bizim ülkede de böyle olsaydı. Kafadan fazladan 6 izin günüm olurdu. Shy 
Ayrıca sigarayı bırakmak için gerçekten teşvik de olabilirdi çoğu insan için.
Japonya’da sapkın lider idam edildi

Tokyo metrosunda 1995’te sarin gazlı saldırıyla 13 kişinin ölümüne neden olan sapkın tarikatın lideri ile birlikte 6 üyesi asılarak idam edildi

[Resim: japonyada-sapkin-lider-idam-edildi-1530911949641.jpeg]

Japonya'da 1995'te Tokyo metrosunda 13 kişinin ölümüne ve 6 bin kişinin zehirlenmesine neden olan sarin gazı saldırısını düzenleyen tarikat lideri Şoko Asahara ve 6 tarikat üyesi idam edildi. Gerçek ismi Chizuo Matsumoto olan ve Aum Şinrikyo (Yüce Gerçek) tarikatını kuran 63 yaşındaki Asahara'nın üyeleri, 20 Mart 1995'te plastik çantalarla taşıdıkları sarin gazını Tokyo metrosunda yaymıştı. Aynı yılın mayıs ayında yakalanan ve ölüm cezasına çarptırılan Asahara'nın, 1989 yılında dini bir örgütlenme olarak kurduğu tarikatına dünya genelinden on binlerce kişi katıldı. Hinduizm ve Budizm'i birleştirerek bir öğreti kuran, daha sonra da Hıristiyan inancındaki kıyamet kehanetlerini benimseyen sapkın tarikatın üyelerinin hala Asahara'ya bağlı olduğu ve son olarak Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nın Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve St. Petersburg şehirlerinde de faaliyet gösterirken yakalandıkları öğrenildi.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. | 11.07.2018
Japonya'da Kadın Doktor Adaylarına Ayrımcılık Skandalı

Tokyo Tıp Fakültesinin, aile kurduktan sonra işi bırakmak istedikleri gerekçesiyle kadın doktor adaylarının sınav sonuçlarını değiştirdiği ileri sürüldü.

Japonya'da Tokyo Tıp Fakültesinin, aile kurduktan sonra işi bırakmak istedikleri gerekçesiyle kadın doktor adaylarının sınav sonuçlarını değiştirdiği iddia edildi.

Yomiuri gazetesinin, adları açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberinde, Tokyo Tıp Fakültesi'nin 2011'den bu yana kadın öğrenci sayısını düşük tutmak amacıyla fakülteye giriş sınav sonuçları üzerinde değişiklik yaptığı belirtildi.

Kadın adayların 2010'da sınavda başarılı olanların yüzde 38'ini oluşturmaları üzerine fakültenin bu yönteme başvurmaya başladığı kaydedildi.

Diğer Japon medya kuruluşları Kyodo ajansı ve NHK televizyonu da haberlerinde tıp fakültesi sınavlarında hile yapıldığı iddialarına yer verdi. NHK, kadın adayların sınav sonuçlarının bazı yıllar yaklaşık yüzde 10 düşürüldüğünü bildirdi.

Fakültenin halkla ilişkiler bölümü, yetkililerin Yomiuri gazetesinin haberini hayretle karşıladığını ve iddiaların inceleneceğini açıkladı.

Japonya Eğitim Bakanı Yoşimasa Hayaşi de kadın doktor adaylarına böyle bir ayrımcılık yapılmasının kesinlikle kabul edilmeyeceğini belirterek harekete geçmeden önce fakülte soruşturmasının sonucunu almayı beklediklerini söyledi.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 02.08.2018
Japonya'nın İhtiyar Mahkumları

[Resim: 5c110bcc0f2544311845f806.jpg]

Japonya'da son yıllarda yaşlı bireyler hırsızlıktan yakalanıp hapse girmek istiyorlar, peki ama neden?

Dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi Japonya'da basit hırsızlıktan hapse düşen 65 yaş üzerindeki kişilerin sayısında büyük bir artış yaşanıyor.

Evde yatalak bir eşe bakmaktan bunalan veya yalnız bir hayat yaşayan çok sayıda yaşlı Japon hırsızlık suçunu işliyor ve gönüllü olarak hapse giriyor. Ana sebep ekonomik zorluklar olsa da, gizli bir neden daha var: Umutsuzluk.

Tokyo'nun merkezindeki bir süpermarkette güvenlik görevlisi olarak çalışan Yuu Ito'nun yakaladığı gözleri çökmüş, zor nefes alan cılız yaşlı adam, "Ölmeden önce sevdiğim yiyecekleri doya doya yemek istedim" diye açıklama yaptı.

Ito, günlerdir yıkanmadığı belli olan beyaz bir tişörtün üzerine arkasında bir kahve markasının logosu olan bir mont giymiş adamı arka odaya alıp sorgulamaya başladı. Civardaki ucuz bir konutta yalnız yaşayan 71 yaşındaki adam, kanser hastasıydı. Doktorlar 3 aylık ömrünün kaldığını söylemişlerdi.

Adamın çaldığı üç paket ızgara yılanbalığı, iki bira, bir paket sushi, bir şişe saké, bir paket Çin mantısı toplam 7,420 yen (65 dolar) tutuyordu. Cebinde ise sadece 300 yen (2 dolar) vardı. Her gün buna benzer bir sahne Japonya'nın herhangi bir yerindeki bir dükkanda yaşanıyor.

Kariyeri boyunca 5000'den fazla hırsızı yakalayan güvenlik görevlisi Ito, şu an G1 Security Services adlı bir güvenlik şirketinin sahibi. Son yıllarda o kadar çok sayıda yaşlı hırsızla karşılaşmış ki oturup "Manbiki Rojin (Hırsız İhtiyarlar)" adında bir kitap yazmış.

Ito, süpermarkette güvenlik görevlisi olduğu zamanları hatırlayarak, "Toplumun bu en savunmasız kesiminin suçluya dönüşmesini görmek acı verici. Her yakaladığım yaşlıdan hastalık, boşanma, dolandırılma gibi olumsuzluklardan başka bir şey duymuyordum" diyor.

Sosyologlar, özellikle yaşlı kadınları suça iten çok daha vahim bir nedene işaret ediyorlar: umutsuzluk ve hayatla yalnız başına baş edememe. Eski düzen Japon aile geleneklerinde yaşlılara aile ve mahalleli sahip çıkarken yeni toplum düzeninde artık bu, hiçbir yaşlı için garanti değil.

Japon tutukevleri Japonya'nın tümü gibi temiz, güvenli ve düzenli. Yemekler de oldukça iyi. Ancak artan yaşlı tutuklu sayısı karşısında Japon yönetimi de ne yapacağını şaşırmış durumda. 2015 yılında buralarda cezalarını çeken yaşlıların sağlık harcamaları 10 yıl öncesine göre yüzde 80 artarak 6 milyar yeni (50 milyon dolar) geçti.

Dünyanın en düşük suç oranına ve kanuna en fazla saygılı insanlarına sahip olmakla övünen Japon toplumunda ihtiyar hırsızların artmasının gerisinde ekonomik eşitsizlik ve yoksulluk yatıyor.2008'deki küresel kriz sonrasında resesyona giren Japonya'da ekonomik durum özellikle yaşlılar için hiçbir zaman eskisi gibi olmadı.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 12.12.2018
Japonya'da 268 Gram Doğan Bebek Taburcu Edildi

[Resim: 2387845_810x458.jpg]

Japonya'da, ağustos ayında 268 gram ağırlığında dünyaya gelen erkek çocuğu taburcu edildi.

Acil müdahale gerektirdiği için 24 haftalık iken sezaryenle alınan bebeğin, "dünyada bu kadar küçük doğup da sağlıklı bir şekilde evine gönderilen ilk erkek çocuğu olduğu" düşünülüyor.

AA'nın BBC kaynaklı haberine göre; doğumdan sonra Tokyo'da Keio Üniversite Hastanesinde 5 ay boyunca yoğun bakım ünitesinde tutulan bebeğin, geçen hafta 3,2 kilogram ağırlığında taburcu edildiği ve normal beslenebildiği belirtildi.

Bebeğin annesi, "Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar büyüdüğü için mutluyum. Yaşayıp yaşamayacağından emin değildim" dedi.

Bebeğin doktoru Takeşi Arimitsu ise "küçük doğsalar bile bebeklerin hastaneden sağlıkları yerinde taburcu edilme olasılığını" gözler önüne sermek istediğini belirterek, Iowa Üniversitesinin dünyanın en küçük bebekleri veri tabanına göre, Japon bebeğin "prematüre doğduktan sonra sağlıklı şekilde yuvasına gönderilen en küçük erkek çocuğu" olduğunu söyledi.

Bu veri tabanına göre, dünyanın en küçük doğan erkek çocuğu 274, kız çocuğu da 252 gram ağırlığındaydı.

Keio Üniversite Hastanesi, Japonya'da 1 kilogramdan hafif doğan bebeklerin hayatta kalma olasılığının yüzde 90, 300 gramdan düşük ağırlıkta doğanların yüzde 50 olduğunu bildirdi.

Prematüre bebeklerin hayatta kalma oranlarının da erkeklerde kızlardan çok daha düşük olduğu ifade ediliyor.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 28.02.2019
Japonya'da Yeni Dönem: Reiwa

[Resim: 2421124_810x458.jpg]

Japonya'da Veliaht Prens Naruhito'nun imparatorluk dönemine düzen ve uyum anlamına gelen "Reiwa" adının verileceği bildirildi.

Japonya kamuoyu tarafından merakla beklenen ve aylarca süren oturumlarda seçkin bir uzmanlar grubu ve kıdemli siyasetçiler tarafından belirlendiği kaydedilen isim için son verilen karar Japonya Baş Kabine Sekreteri Yoshihide Suga tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, hükümeti sözcüsü Yoşihide Suga'nın 30 Nisan'da tahttan çekilecek İmparator Akihito'nun yerine geçecek Naruhito'nun döneminin, "Reiwa" ismiyle anılacağını duyurmasının ardından, seçilen ismin Japonya'nın en eski şiir koleksiyonlarından olan ve zengin Japon kültürünü ve geleneğini sembolize eden 7. yüzyıla ait "Manyoşu"dan geldiğini açıkladı. Yeni dönem için seçilen adın anlamını tam olarak yansıttığını söyleyen Abe, "İnsanlar kalplerini güzel bir şekilde birleştirdiğinde kültür beslenir. "Reiwa"nın böyle bir anlamı vardır" şeklinde konuştu.

Abe, hükümetin bu ismi "sert bir kıştan sonra baharın gelişiyle tomurcuklanan çiçeklerin açması gibi Japonya'yı herkesin rüyalarını gerçekleştirebileceği bir yer haline getirme ümidiyle" seçtiğini söyledi.

Şinzo Abe, "Manyoşu"nun, Japonya'nın zengin kültür ve geleneğini simgeleyen en eski şiir antolojisi olduğunu vurgulayarak "Ulusumuz, bir dönüm noktasında. Japonların unutulmaması gereken çok sayıda değeri var." ifadesini kullandı.

Japonya'da yaklaşık bin 400 yıldır ilk kez bir imparatorluk döneminin adı, Çin klasikleri yerine Japon şiir antolojisinden seçilmiş oldu.

GÜNLÜK HAYATTA ÖNEM TAŞIYOR

İkinci Dünya Savaşı sonrası Japonya'da imparatorun siyasi bir gücü olmamasına rağmen, yeni imparatorla birlikte başlayacak olan dönem, ülkedeki günlük hayat için büyük önem taşıyor. Birçok alanda gerçekleşecek değişime kolay ayak uydurulabilmesi için, yeni dönemin adının bir ay öncesinden kamuoyuna açıklandığı ifade ediliyor. Yeni dönemin adı olacak olan 'Reiwa', ehliyet, sağlık sigortası kartları ve takvimler de dahil olmak üzere pek çok resmi belgede kullanılacak.

İKİ KARAKTERDEN OLUŞUYOR

Çin kökenli olan ve Japonya'da kullanılan 'Kanji' alfabesinden 2 karakterden oluşan 'Reiwa'da yer alan 'Rei' karakteri "iyi-güzel" ya da "düzen-kural" anlamlarına geldiği belirtildi. 'Wa' karakteri ise "uyum-barış" ya da "Japon tarzı" anlamlarında kullanılabiliyor. Öte yandan "Rei" karakterinin bir çağ adında ilk defa kullanıldığı kaydedilirken, "wa" karakterinin ise geçmiş dönem adlarında 19 kez kullanıldığı açıklandı.

HEISEI DÖNEMİ SONA ERECEK

Japonya'da her imparator değişikliğinde yeni bir dönemin başladığı varsayılırken, daha önce sağlık sorunları nedeniyle tahttan inmek istediğini açıklayan mevcut imparator Akihito'nun 64 yıl tahtta kalan babası İmparator Hirohito'nun dönemine, "Parlayan Japonya" anlamına gelen "Shouwa" adı verilmişti. Tahtta 30.yılına giren Akihito'nun dönemi ise "barışın teşviği" anlamına gelen "Heisei" olarak biliniyor.

Heisei Dönemi mevcut İmparator Akihito'nun tahtı 30 Nisan'da kendi isteğiyle veliaht prensi Naruhito’ya devretmesiyle sona erecek. Yeni dönem ise resmi olarak 1 Mayıs'ta başlayacak.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 02.04.2019

Bence iyi bir seçim olmuş, Showa'yı anımsatıyor direk ve umarım Japonya için şans getirir.
Japonya’da Kadınlar Ayaklandı, Bakanın Açıklaması İnfial Yarattı

[Resim: japon1-reuters_16_9_1559796975.jpg]

Japonya'da gündem topuklu ayakkabı... Ülke genelinde zorunlu olan kadınların topuklu ayakkabıyla işe gitme kuralına tepki gösteren Japonlar ortalığı karıştırdı. Kadınlar sosyal medyada bu kurala tepki gösterirken, Japon kabinesinden gelen bir açıklama resmen yangına körükle gitmek deyimini gerçeğe dönüştürdü. Japonya'nın Çalışma ve Sağlık Bakanı Takumi Nemoto, kadınların sosyal medyada topluklu ayakkabı zorunluluğuna karşı başlattığı kampanyaya yanıt verdi ve kadınlar için 'uygun olanın işe topuklu ayakkabılarla gitmeleri olduğunu' söyledi.

Meclis’teki bir oturum sırasında bakan Nemoto’ya, işverenlerin uyguladığı topuklu ayakkabı zorunluluğuna karşı başlatılan kampanya soruldu. Bakan Nemoto topuklu ayakkabı zorunluluğu için “Sosyal açıdan kabul gören bir durum var. Mesleki açıdan gerekli ve uygun olan mevcut uygulamadır” dedi.

[Resim: japon-reuters.jpg]

İşverenlerin kıyafet yönetmeliklerinde topuklu ayakkabı zorunluluğu şart koşmasını engelleyecek bir yasal düzenleme çağrısıyla toplanan imzalar Salı günü Çalışma Bakanlığı’na iletilmişti. Bildiriye 20 bin kadın imza atmıştı.

Fakat bakanın açıklamalarına kadınlar sosyal medyadan büyük tepki gösterdi.

Sosyal medyada #KuToo etiketiyle başlatılan kampanyada da topuklu ayakkabı zorunluluğuna karşı çıkılıyor. Japonca’da ‘Kutsu’ kelimesi ayakkabı anlamına geliyor. ‘Kutsuu’ ise acı demek. Kadın hakları savunucuları, seçtikleri etikette bir yandan bu kelimeleri birleştirirken, diğer yandan da geçen yıl kadına yönelik şiddet ve tacizi protesto etmek üzere başlatılan #MeToo (Ben de) hareketine gönderme yapıyor.

Kampanyayı başlatan ise oyuncu ve yazar Yumi Ishigawa olmuştu. Kampanyaya destek verenler, Japonya’daki şirketlerin neredeyse tümünde kadınlar için topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu olduğunu söylüyor.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 06.06.2019
Japonya’da Garip Bir Otel

[Resim: http%3A%2F%2Fcdn.cnn.com%2Fcnnnext%2Fdam...terior.jpg]

27 yaşındaki Tetsuyo Inoue tarafından yönetilen Fukuoka’da bulunan Asahi Ryokan otelinde 1 dolar karşılığında otelde kalma hakkı veriliyor fakat karşılığında müşterilerin odası Youtube’da “One Dollar Hotel” isimli kanalda canlı olarak yayınlanıyor. 

Babaannesinden kalan bu oteli geçen yıl yönetmeye başlayan Inoue, herkesin konuşacağı özel bir şey yapmak istediğini söyledi. Ayrıca şunları ekledi: “Şimdiki genç insanlar gizliliğe çok önem vermiyor. Bir gün canlı olarak izlenmenin sorun olmayacağını söylüyorlar. 

Her ne kadar müşterilerin yaşamları canlı olarak izletilse de bu otel gizliliğe gayet de önem veriyor. Banyolarda kamera ve telefon vb. görüşmeleri gizli tutmak için videolarda ses yok.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Çeviri: livzyliz 
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53