Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Diğer Haberler
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52
20 yıldır ıssız adada çıplak yaşıyor

Japonya’da insanlardan uzak yaşamak isteyen 76 yaşındaki Masafumi Nagasaki ıssız bir adaya yerleşti. 20 yıldır orada yaşayan adam adada çıplak dolaşıyor.
Japonya’da yaşayan 76 yaşındaki Masafumi Nagasaki emeklilik yıllarını geçirmek için ıssız bir ada olan Sotobanari’ye yerleşti.

İçme suyu olmayan ve balıkçıların bile nadiren uğradığı adada çıplak dolaşan Nagasaki son 20 yılını insanlardan uzakta geçirdi.

Nagasaki şöyle konuştu: “Toplumun bana dayattığı kurallara gore yaşamıyorum. Ben doğanın kanunlarına gore yaşıyorum. Doğayla başa çıkamazsınız dolayısıyla ona boyun eğmek zorundasınız.”

Geçmişte kıyıya yanaşan bir tekne olduğu zaman üzerine bir şeyler giydiğini fakat şimdi çıplaklığa çok alışık olduğu için sürekli böyle dolaştığını söyleyen Nagazaki ayda bir kaç kez yemek ve içme suyu almak için adadan ayrıldığını söyledi.

www. ntvmsnbc.com alıntıdır.
Ne güzel valla adam hayatını yaşıyor. Big Grin
5 bin km uzaklıkta bulundu.

[Resim: wyQOY.jpg]

Japonya'da geçen yıl tsunamide evleri yıkılan bir çocuğa ait futbol topu bir yılı aşkın süre sonra Alaska sahillerinde ortaya çıktı. Evlerini kaybeden genç şimdi kendisine ait bir eşyanın varlığından haberdar.

Karısı ile Alaska'da yürüyüşe çıkan topu bulan kişi, topun sahibi 16 yaşındaki Misaki Murakami adındaki gençle telefonda görüştüğünü ve topu ona göndereceğini söyledi. Murakami ise futbol topunun bulunmasına biraz şaşırırken, topunun 5 bin kilometre uzaklıkta bulunmasınının kendisi için süpriz olduğunu, hiç bir zaman topunun Alaska'ya gideceğini hayal etmediğini söyledi. NHK Televizyonuna konuşan Murakami, ' Tsunami'de herşeyimi kaybettim.Topumu bulduğunuz için size çok teşekkür etmek istiyorum' diyerek.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ~ 23.04.2012
Konya'ya japon gelin

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Japon gelin konya'da dünya evine girdi. Geçtiğimiz günlerde İslam dininden etkilenerek Müslüman olan japon al miki, Japonya’da tanıştığı erhan özbay ile nikâh masasına oturdu.
Erhan özbay, öğrendiği Japoncayı geliştirmek için 3 ay önce japonya’ya gitti. Özbay, burada al miki’yle tanıştı ve onunla müslüman olmasının ardından evlenme kararı aldı.

Türkiye’ye gelen al miki, özbay ailesinden etkilendi ve Müslüman olmak için müftülüğe başvurdu.

Müftü şükrü özbuğday ile birlikte kelime-i şehadet getiren 31 yaşındaki al miki geçtiğimiz hafta Müslüman oldu. Erhan özbay miki’nin Müslüman olmasının ardından Selçuklu belediyesine evlenmek istediğini belirterek başvuruda bulundu.
Çift, tanıştıktan 3 ay sonra konya’da nikâh masasına oturdu. Belediye’ye ait nikâh salonunda gerçekleştirilen törende çifti sevenleri de yalnız bırakmadı. Tercümanla birlikte kıyılan nikâhta japon gelin nikâh memurunun sorusuna türkçe “evet” dedi.Japon gelin, Türkiye’yi ve Konya’yı çok sevdiğini söyledi

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. dan alıntıdır
ABD, Japonya’daki 9 Bin Askeri Çekti

Pasifik’teki askeri varlığını yeniden yapılandıran Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Japonya’nın Okinava adasında bulunan 9 bin askerini çekerek bölgedeki diğer üslere konuşlandırıyor.

Güvenlik riskleri nedeniyle bölgede yaşayan halk üssün varlığını sık sık protesto ediyor. Amerika ile Japonya arasında 2006 yılında varılan anlaşmaya göre 5 bin Amerikan askeri Guam Adası’na diğerleri ise Hawaii ve Avustralya’ya çekiliyor.

Japonya hükümeti, iki ülke arasında zaman zaman tıkanma noktasına gelen anlaşmanın yürürlüğe girmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi:

“Olumlu bir gelişme. Burada sadece caydırıcı özelliği olan bir askeri gücü tutmakla kalmayıp aynı zamanda Okinava adası halkının acılarını da bir nebze olsun azaltmış bulunuyoruz.”

1995’te 12 yaşındaki bir kız çocuğunun üç Amerikan askerinin tecavüzüne uğraması büyük tepkilere neden olmuştu. Bu olaydan sonra iki ülke arasında Amerikan askerlerinin sayısını azaltma konusunda görüşmelere başlamıştı.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 27.04.2012
Japonya'da Otobüs Duvara Çarptı: 7 Ölü

[Resim: 840020081212083334930.jpg]

Japonya'nın başkenti Tokyo'da turistleri Disneyland eğlence parkına götüren otobüsün yol kenarındaki duvara çarptığı, kazada 7 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Yetkililer, Tokyo'nun kuzeyindeki Gunma bölgesinde meydana gelen kazada duvarın üzerindeki çelik kaplamanın otobüsü ikiye biçtiğini söyledi.

Otobüsün 43 yaşındaki sürücüsü ile 38 yolcunun yaralandığını belirten yetkililer, yaralılardan 13'ünün durumunun ağır olduğu kaydetti.

Ölenlerden 6'sının 20'li yaşlarda genç kadınlar olduğu belirtildi.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 29.04.2012
Japonlardan 2 Milyar Dolarlık Proje

[Resim: 120501082513_fukushima_reactor_304x171_a_nocredit.jpg]

Japonya'nın Mitsubishi Corporation ve Mitsui & Co firmaları, Avustralya'daki Woodside Petrol'ün sıvılaştırılmış doğalgaz projesinin yüzde 14,7'lik hissesini iki milyar dolara satın alma konusunda anlaştı.

Anlaşma gereğince Japon şirketleri Avustralya'dan her yıl 1,5 milyon ton gaz da alacak.

Geçen yılki deprem ve tsunami felaketlerinin ardından yaşanan nükleer enerji açığını gidermek amacıyla Japon firmaları sıvılaştırılmış doğalgaz kaynaklarını artırmaya çalışıyordu.

Bu felaketlerde Fukushima Daiichi nükleer santralinin hasar görmesi nedeniyle Japonya 54 nükleer reaktörünün 53'ünü kapatmıştı.

En son reaktör de bu Mayıs ayında kapatılacak.

Talep artıyor

Nükleer enerji Japonya'nın temel enerji kaynağı durumundaydı.

Bu santraller kapanınca ülkenin elektrik ihtiyacını karşılamak için termik santrallere yüklenildi.

Termik santralleri işletmek içinse kömür, petrol ve sıvılaştırılmış doğal gaz gibi yakıtlar gerekiyor.

Japonya dünyanın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz ithalatçısı ve talep giderek artıyor.

Geçen ayın verilerine göre, Japonya'nın ithalatı bir önceki yıla oranla yüzde 18 arttı.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 01.05.2012
ABD ve Japonya, Kuzey Kore’ye Karşı

[Resim: Abd-ve-japonya-kuzey-koreye-karsi.jpg]

Obama: Kuzey Kore’nin düşmanlığı güçlülük değil zayıflıktır.

ABD Başkanı Barack Obama, Kuzey Kore’nin düşmanlığının güçlülük değil zayıflık olduğunu bildirdi.

Beyaz Saray’da Japonya Başbakanı Yoşihiko Noda’yı ağırlayan Obama, konuk başbakanla birlikte Pyongyang yönetiminin başarısız olan son füze fırlatma girişimi dahil Kuzey Kore’nin saldırgan hareketlerini eleştirdi.

Barack Obama, Pyongyang’ın faaliyetlerini güçlülüğün değil zayıflığın göstergesi olarak değerlendirirken Noda ise Kuzey Kore’nin füze fırlatma girişiminin Pyongyang’ın nükleer programıyla ilgili diplomatik çabaları baltaladığını ifade etti.

Obama, Noda’yla düzenlediği ortak basın toplantısında, ABD ve Japonya’nın diğer bölge ülkeleriyle birlikte Kuzey Kore’nin uluslararası sorumluluklarına uyması konusunda ısrarlı olduklarını belirtti.

Barack Obama, Kuzey Kore’nin uyguladığı eski tip provokasyonların artık geçerliliği kalmadığını söylerken Noda ise Pyongyang yönetiminin geçmişteki uygulamalarının yeni bir nükleer deneme yapma olasılığını gösterdiğini kaydetti.

Noda, Çin’in, Kuzey Kore’nin nükleer programını dizginlemede önemli bir oyuncu olarak durmaya devam ettiğini söyledi.

Bu arada, Obama, Çin’de ev hapsinden kaçan önde gelen muhaliflerden Çen Guançeng’in ABD’nin Pekin Büyükelçiliği’nde olduğu iddiasını teyit etmedi.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 30.04.2012
Kaybolan papağan polise adresini "tarif etti"

[Resim: tx9si.jpg]

Japonya'da yolunu şaşıran papağan sahibinin adresini "tarif ederek evine ulaşmayı" başardı

Tokyo'nun batısındaki Sagamihara kentinde bulunan evinden önceki gün sabah kaçan papağanın, yakınlardaki bir otelin müşterisinin omzuna konduğunu, bu kişinin papağanı polise götürdüğü belirtildi.

Adının "Piko-çan" olduğunu "söyleyen" papağan, polislere 3 kez arka arkaya yaşadığı kenti ve evinin bulunduğu bölgeyi, evin numarasını tekrarladı ve bu sayede sahibine kavuştu.

Piko-çan'ın sahibinin başka bir papağınını daha önce kaybettiği, bu nedenle 2 yıl önce aldığı papağana adresini öğrettiği kaydedildi.(aa)

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. 02/05/2012
Japonya'da Banyo Ölümleri Arttı

[Resim: 1335883841_42_japonya_banyo_olum.jpg]

Japonya'da yıl boyunca banyoda ölen kişilerin sayısı, trafik kazalarında ölenlerin sayısının 3 katını buldu.

İngiliz Telegraph Gazetesi’nin haberine göre, Japonya’da geçen yıl trafik kazalarında 4 bin 612 kişi ölürken, banyoda her yıl 14 bin kişinin öldüğü belirlendi.

ÜLKE ÇAPINDA ARAŞTIRILDI

İstatistiklere göre banyoda ölümlerin, trafik kazalarındaki ölümlerin yaklaşık 3 katını bulması üzerine sağlık bakanlığı, banyo ölümleriyle ilgili ülke çapında araştırma yapılmasına karar verdi. Yine istatistiklere göre, banyoda ölümlerin çoğunun boğulma, kalp çarpıntısı, kalp krizi ve araknoit kanaması nedeniyle olduğu belirtildi.

Özellikle yaşlıların, sıcak banyolarından çıkarak “termal şok’’ yaşadığı kış aylarında, ölüm vakalarının daha arttığı belirlendi.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 01.05.2012
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52