Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Diğer Haberler
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
Japon doktor depremde öldü

Van'da dün meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli'nin enkazında arama kurtarma çalışması yürüten ekipler, yaklaşık 13 saat sonra, Japon yardım organizasyonundan Atsushi Miyazaki'ye ulaştı.


Depremde yıkılan binanın enkazından çıkarılan Japon yardım organizasyonundan Atsushi Miyazaki, ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Hastanenin bahçesinde kurulan sağlık çadırında da uzun süre kalp masajı yapılan Miyazaki, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bayram Oteli'nin enkazında açılan koridorda Atsushi Miyazaki'ye ekiplerce serum takılmış, burada yaklaşık 15 dakika kalp masajı yapılmıştı.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Çok üzüldüm ya.Çok kötü olmuş.
Çok üzücü gerçekten Sad
Benimde şimdi haberim oldu, çok kötü morelim bozuldu diyebilirm Sad Diğer arkadaşı da sakatlık geçirmiş sanırsam. Şu talihe bak ya...
Bugün nette gördüm ve gerçekten çok üzücü bir haber. Sad Sad
çok üzücü gerçekten.. bu bizim utancımız aslında.. o kadar çürük binalar yapıyoruz ki 5.6 da bile yıkılıyor.

japon kahramanlar diye NTV'de çıkan haberin videosu:

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Gül'den İmparator Akihito'ya "Miyazaki" Mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Van'da önceki akşam meydana gelen depremde Japon doktor Atsushi Miyazaki'nin ölümü, yardım gönüllüsü Miyuki Konnai'nin yaralanması dolayısıyla Japonya İmparatoru Akihito'ya gönderdiği mesajda, "Van'da yürüttükleri üstün çalışmalarla Türk halkının gönlünü bir kez daha fetheden bu fedakar isimleri her zaman şükran ve hürmetle hatırlayacağız" dedi.

Gül, Van'daki 5.6 büyüklüğünde meydana gelen depremde yıkılan Bayram Oteli'nin enkazı altında kalan doktor Miyazaki ile gönüllü Konnai'nin yaralanması dolayısıyla İmparator Akihito'ya dün akşam bir taziye mesajı gönderdi.

Van'da 23 Ekim'de meydana gelen depremin yaralarını sarmak üzere Türkiye'ye gönderilen Japon yardım ekibinden Miyazaki'nin hayatını kaybettiğini, Konnai'nin yaralandığını derin bir teessürle öğrendiğini ifade eden Gül'ün mesajı şöyle:

"Türkiye ile Japonya arasındaki tarihi dostluk ve işbirliği çerçevesinde Van'da yürüttükleri üstün çalışmalarla Türk halkının gönlünü bir kez daha fetheden bu fedakar isimleri her zaman şükran ve hürmetle hatırlayacağız. Deprem nedeniyle Japonya hükümeti ve halkı tarafından sağlanan yardımlar da ülkelerimiz ve halklarımız arasındaki dostluk ve yakınlığın yeni bir tezahürü olarak, en içten duygularla karşılanmıştır.

Bu vesileyle majesteleri ve dost Japon halkına en içten taziyelerimi iletiyor, müteveffanın ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum."
haberler.com
11.11.11
Japon Deprem Gönüllüsü Miyazaki Ülkesine Uğurlandı

Van'da meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli'nin enkazından ölü olarak çıkarılan ve otopsi için Bitlis Devlet Hastanesi morguna getirilen Japon doktor Atsushi Miyazaki'nin cesedi, ülkesine götürülmek üzere Van hava alanına götürüldü.

Bitlis Devlet Hastanesi Başhekimi Tezcan Sezgin, depremde yıkılan otelin enkazından ölü olarak çıkarılan Japon doktor Atsushi Miyazaki'nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Bitlis Devlet Hastanesi'ne getirildiğini söyledi. Hastane morgunda otopsi yapıldığını ve Dr. Miyazaki'nin hastanedeki işlemlerinin tamamlandığını belirten Dr. Sezgin, "Japon meslektaşımız Miyazaki'nin cesedi, dün otopsi yapılması için hastanemize getirildi. Burada otopsi ve işlemler tamamlandı. Miyazaki'yi ülkesine göndermek için, Artvin 112 Acil Servisi'ne ait ambulansla Van hava alanına gönderdik. Miyazaki'nin cesedi Van'dan İstanbul'a gidecek. Oradan da ülkesine gönderilecek. Hastanemizde Miyazaki ile ilgili bütün işlemler yapılarak tamamlandı" dedi.

23 Ekim'de Van ve Erciş'te yaşanan 7.2 büyüklüğündeki deprem sonrası yardım gönüllüsü olarak Van'a gelen Japon doktor Atsushi Miyazaki, Van'da yaşanan 5.6 büyüklüğündeki sarsıntıda kaldığı Bayram Oteli enkazından 13 saat sonra çıkarılmıştı
haberler.com
11.11.11
Miyazaki'nin İsmi Eğitim Parkında Yaşayacak

Van'da 9 Kasım'da meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden yardım gönüllüsü Dr. Atsushi Miyazaki'nin ismi, Bahçelievler'de geçen yıl hizmete giren Deprem Arama Kurtarma, Afet Sivil Savunma ve Trafik Eğitim Parkına verildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 23 Ekim'de Van'da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından, Japonya'dan bir yardım organizasyonuyla arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Erciş'e gelen ve 9 Kasım'da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde kaldıkları otelin çökmesiyle hayatını kaybeden Dr. Atsushi Miyazaki'nin adı Bahçelievler'de yaşatılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Yumeka Ota, Miyuki Konnai ve Atsushi Miyazaki'nin 9 bin kilometre uzaktaki Japonya'dan gelerek Türkiye'deki acıları paylaşmakla kalmayıp, Van'da can kurtarmaya çalıştıklarını ifade ederek, bu isimlerin Türk halkı tarafından asla unutulmayacağını belirtti.

"Dünyaya insanlık dersi veren, yüreğimizi saygılarıyla ve sevgileriyle ısıtan, geleneklerimize bile hassasiyetle yaklaşarak, Van'da kurban keserek halkımıza sunan Dr. Atsushi Miyazaki ve ekibini, yalnız Bahçelievler halkı değil, Türk halkı sonsuza kadar Van'a can katanlar olarak asla unutmayacaktır" ifadelerini kullanan Develioğlu, Dr. Miyazaki'nin isminin, geçen yıl ilçede açılan Deprem Arama Kurtarma, Afet Sivil Savunma ve Trafik Eğitim Parkıyla yaşayacağını kaydetti.
haberler.com
14.11.11
Japonya Gül Bahçelerini İncelemeye Aldı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) her yıl gül çiçeği toplamak için Bulgaristan'a giden 40 bin Japon turistin rotasını Isparta'ya çevirmek için başlattığı çalışma kapsamında Japonya'dan bir heyet, Isparta'ya gelerek incelemelerde bulundu.

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, yaptığı açıklamada, her yıl yaklaşık 40 bin Japon turistin gül çiçeği açma döneminde Bulgaristan'a giderek, bir hafta kaldıklarını ve kültür turlarına katıldıklarını belirtti.

Japon turistlerin gül çiçeği açma döneminde Bulgaristan yerine Isparta'ya gelmelerini sağlamak amacıyla harekete geçtiklerini ve bu doğrultuda Japonya'nın Tokyo kentinde düzenlenen JATA Turizm Fuarı'na katıldıklarını kaydeden Engin, fuarda İstanbul-Pamukkale-Konya ve Kapadokya tur organizasyonuna gül bahçeleriyle Isparta'yı da dahil etmek amacıyla tanıtım yaptıklarını ifade etti.

JATA'da Japonca altyazılı 3 bin gül belgeseli, tanıtım filmleri, kataloglar, gül lokumu, gül şurubu ve gül esansı ile tanıtım yaptıklarını anlatan Tuncay Engin, kurdukları stant ile Japonların ilgisini çekmeyi başardıklarını bildirdi.

Deniz, kum ve güneş turizminin dışında ''gül turizmi'' için fuardan olumlu görüşlerle ayrıldıklarını ifade eden Engin, fuar sonrası Japonya'dan New Millenium Şirketi Satış Müdürü Munenori Osawa ile Yomiuri Travel Service Müdürü Masahiko Matsue'nin Isparta'ya geldiğini bildirdi.

Japon yetkililerin Isparta'da özellikle gül bahçeleri ve gül yağı fabrikalarını gezdiğini belirten Engin, heyetin kentten olumlu görüşlerle ayrıldıklarını vurguladı.

Engin, ilk etapta gelecek yıl, gül çiçeği açma döneminde Japonya'dan tur şirketi yetkilileri ile dergi yazarlarından oluşacak 20 kişilik grubun Isparta'yı ziyaret edeceğini bildirdi.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 14.11.2011
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51