Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Diğer Haberler
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
Blog'ları En Çok Seven Ülke Japonya

İnternet istatistikleri, ilginç gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor. Özgür içeriklerle internetin en önemli bölümünü oluşturan blog'lar, ülkemizde de ön planda olmaya devam ediyor. İşte rakamlar.Japonya'da yapılan araştırma, internet kullanıcılarının blog'lara olan ilgisini gözler önüne seriyor. Haziran ayının verilerine göre; ülkedeki internet ziyaretçilerinin %80'i blog'ları mutlaka ziyaret ediyor. Ay boyunca bir kullanıcı 62,6 dakikasını blog içeriklerini okuyarak geçiriyor.

Blog'larda kişi başına en çok zaman geçiren ülkelerle ilgili comScore'un yaptığı araştırmaya göre Japonya'nın hemen ardından 49,6 dakika ile Güney Kore gelirken, üçüncü sırayı 47.7 dakika ile Polonya alıyor.

Türkiye de Blog'ları Seviyor!

İstatistiklerde Türkiye hakkında güzel sonuçlar da var. Online nüfusunun %85,5'inin blog'ları ziyaret ettiği Tayvan, listede ile ilk sırada yer alırken, Brezilya ve Güney Kore'nin hemen ardından Türkiye, %81,9 ile online nüfusun blog'lara girme oranı en yüksek olan ülkeler listesinde 4. sıraya yerleşiyor.

Firmanın araştırmasına, internet kafe ziyaretçileri ve akıllı telefon kullanıcılarının dahil olmadığını ve bu rakamların Haziran 2011 için geçerli olduğunu söyleyelim.

ShiftDelete.Net - 26/08/2011
Japonya sanal saldırıya maruz kaldı

Japonya savunma sanayisinin önde gelen şirketlerinden MHI geçtiğimiz ay büyük çapta bir sanal saldırıya maruz kaldığını açıkladı.

Saldırıda şirketin füze, denizaltı ve nükleer santral üretimine ilişkin verilerinin hedef alındığı belirtildi.

Şirket seksenden fazla sunucusuna yerleştirilmiş bilgisayar virüsünün tespit edildiğini, ancak herhangi bir hassas verinin sızdırılmış olduğuna dair bir bulguya rastlanmadığını açıkladı.

Japon savunma bakanlığı MHI şirketinden olayla ilgili kapsamlı bir inceleme başlatılmasını istedi.

Şirketten yapılan açıklamada Tokyo polisiyle birlikte yürütülen araştırmanın sonuçlarının en geç ay sonunda tamamlanacağı belirtildi.

Bu arada Japon savunma bakanlığı ile çalışan IHI firması da benzer saldırılara maruz kalmış olduğunu, ancak güvenlik sistemlerinin herhangi bir zarar yaşanmasını önlediğini açıkladı.

Yaşanan sanal saldırıların Japon savunma endüstrisine yönelik ilk saldırı olduğu tahmin ediliyor.

Şirketin bilgisayar sistemi dışından kaynaklandığı tespit edilen saldırı sonrasında en az sekiz şirket bilgisayarında virüs bulunduğu açıklandı.

Japon televizyon kanalı NHK, MHI şirketini hedef alan sanal saldırıda Nagazaki'deki bir gemi inşa birimi; Kobe'deki deniz altı ve nükleer santral parçası üreten bir fabrika ve Nagoya'daki bir diğer üretim üssüne dair verilere ulaşılmaya çalışıldığını belirtti.

Öte yandan gelişmelerden olayın yerel medya organları tarafından haberleştirilmesi sonrasında haberdar olan bakanlık yetkililerinin bu duruma öfkelendikleri belirtildi.

Reuters haber ajansının bildirdiğine göre savunma bakanlığından yapılan açıklamada MHI şirketinin yaşanmakta olanları bakanlığa rapor etmiş olması gerektiği söylendi.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir./ 20.09.2011
Daha önce bahsettiğim Japonca konuşma yarışmasını merak edenler bu linkten 20 KASIM 2011(Pazar)12:30 - 16:30 arasında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. canlı olarak izleyebilirlermiş smile
Japonya'da tayfun 4 can aldı.

Japonya'nın başkenti Tokyo'ya doğru ilerleyen Roke tayfununda 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin kaybolduğu bildirildi.

[Resim: 2011-09-20T102920Z_422229671_GM1E79K1FEK...hlarge.jpg]

Japon devlet televizyonun verdiği bilgiye göre, Roke tayfununun beraberinde getirdiği şiddetli yağmur ve rüzgarlar ülkedeki ulaşım sistemini büyük ölçüde sekteye uğrattı, ülke çapında 278 uçuş iptal edildi.

Japon otomotiv devi Toyota da tayfun nedeniyle Japonya'nın orta kesimlerindeki 11 fabrikasında üretimi durdurmaya hazırlandığını duyurdu.

Öte yandan Meteoroloji Kurumu, saatteki hızı 216 kilometreye ulaşan ve Büyük Okyanus kıyılarında kuzeydoğu yönünde ilerleyen tayfunun, ülkenin orta kesimlerinde ve başkent Tokyo yakınlarında toprak kaymalarına neden olmasının beklendiğini açıkladı.
Tayfunun, Tokyo'nun ardından, 11 Mart'taki deprem ve tsunami felaketinde ağır kayba uğrayan Tohoku bölgesine ilerlemesi bekleniyor.

Yetkililer, tayfunun yol açtığı şiddetli yağmurların, tsunaminin vurduğu Fukuşima-Daiçi nükleer santralinin reaktör ve tribünlerine zarar vermemesi için önlem alındığını da bildirdi.

Japonya'nın orta kesimlerindeki Nagoya kentinde 1 milyondan fazla kişiye tayfun nedeniyle tahliye tavsiyesinde bulunulmuştu.

Ülkeyi bu ayın başında vuran Talas kasırgasında 100 kişi hayatını kaybetmiş ya da kaybolmuştu.
Bu yıl nerdeyse bütün felaketler Japonya'yı buldu...Küçük kayıplar olsada çok üzücü, tsunamiden sonra yetmezmiş gibi daha fazla depremle karşılaştılar şimdide tayfun çıktı. Umarım durumları çok kötü olmadan üstesinden gelirler.. Sad
Grçmiş olsun dileklerimizi gönderelim, bundan sonra böyle felaketlerin olmaması dileğiyle...
Japonya'ya bedava bilet

Deprem sonrası azalan turist sayısını artırmak isteyen Japonlar, 10 bin bedava uçak bileti verecek. Şanslı turistler başvuru ile seçilecek.

Yaşadığı depremler ve tsunami sebebiyle nükleer santral sızıntısı ile ekonomisi ağır darbe alan Japonya, ülkede turizm sektörünü canlandırmak üzere ilginç bir uygulamayı hayata geçirecek. The Daily News Global'in haberine göre Japon hükümeti, gelecek yıl ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin başvurusuyla, dünyanın dört bir yanından 10 bin turiste bedava uçak bileti sağlayacak. Japonya'ya gelecek turistler, konaklama, ulaşım ve yemek masraflarını kendileri karşılarken gidiş dönüş biletleri hazır olacak. Japonya'nın vereceği bedava biletlerden almak isteyen turistler, internet yoluyla yapılacak başvurular sonrası belirlenecek. Nisan ayında başlaması beklenen kampanya ile 10 bin yabancı, Japon Hava Yolları biletiyle ülkeye bedava seyahat edecek. Başvuru için Japonya'nın yurtdışı temsilcilikleri ile turizm bürolarının internet sitelerinin kullanılması bekleniyor. Açıklama Nisan'da yapılacak Japonya'ya giden yabancı turist sayısı, deprem ve tsunami felaketlerinin ardından yüzde 50 oranında azaldı. Yaz aylarında da devam eden turist sayısındaki düşüş, Haziran ve Temmuz aylarında yüzde 36 oranında gerçekleşti. Japon yetkililer ülkede hiçbir tehlike kalmadığını belirterek, yabancıları davet etti.

VİZE İSTEMİYOR

Türk vatandaşları Japonya'ya çat kapı gidebiliyor. Japonya, Türkler'den vize istemeyen ülkeler arasında.

Turistik, eğlence, dinlence ve benzeri amaçlarla gerçekleştirilecek, 3 aya kadar olan seyahatlerde Japonya'ya vizesiz giriliyor.

FELAKETLER VURDU

Japonya, geçtiğimiz Mart ayında büyük bir deprem ve tsunami felaketi yaşamıştı. Binlerce kişi hayatını kaybetmiş, ülke ekonomisi de ağır darbe almıştı. Hem bu felaket hem de nükleer santral sızıntısı, turizmi de vurmuştu.

(gazeteport)gitmek isteyen arkadaşlar için iyi bi fırsat olabilir.. ^^
Valla başvururuz, başlasın bakalım. Ama haber eski gibi duruyor sanki?
(10-11-2011, Saat:12:27 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Valla başvururuz, başlasın bakalım. Ama haber eski gibi duruyor sanki?

11 Ekim 2011 tarihli bir haber bu smile
buyrun linki isteyen bakabilir: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


radyasyonlu da olsa gideriz dimi Big Grin
ToruCon İstanbul 2012

28 Ocak 2012 tarihinde İstanbul'da cosplay buluşması olacakmış. (Bu yaz Ankara'da gerçekleşmiş bir tanesi. İstanbul'da da ikincisi olacakmış.) Etkinliğe katılmak isteyenler için etkinliğin facebook sayfası Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bu adreste de Ankaradaki buluşmadan fotoğrafları görebilirsiniz smile
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51