Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Fushimi Inari Tapınağı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Fushimi Inari Kyuto'nun güney bölgesinde çok değerli bir tapınaktır. Her zaman açık olan ve tatil günlerinde dahi kapanmayan bu tapınak ücretsiz giriş hakkı da vermektedir..


[Resim: 9d7ec1a6.gif]
Nasıl ulaşabilirsiniz: Bu tapınağa sadece JR Inari istasyonundan kalkan Kyuto'nun 2. bölgesinden geçen JR Nara hattıyla gidebilirsiniz. Maaliyeti 140 yendir ( Yani yaklaşık 2 TL 80 kuruştur ) ve normal tren ile gidilmektedir. Keihan hattında yapılan kısa bir yürüyüşten sonra Fushimi Inari tapınağına ulaşmabilirsiniz.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Türbenin Torii kapısı 233 metre uzunlukta odundan yaılmıştır. Ayrıca dağlık bölgeden bu kapıya ulaşılabilir, Uzun bir yürüyüşü tercih edenler bu kapıdan tapınağa girebilirler.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Romon kapısını genelde turistler tercih eder, dağlık bölgeden gitmek yerine bu kapı onlara daha rahat ve cazip geliyor.
Kapı 1589'da Toyotomi Hideyoshi tarafından yapılmıştır.


Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ayrıca tapınağa Senbon Torii yani çok kapılı tapınakta deniliyor. Bu kapılar ismi verilmeyen bir şirketin yaptığı 400.000 yen ( Yaklaşık 800 Milyar) bağışla inşa edilmiştir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Dağın zirvesine çıkabilmek için yaklaşık 2-3 saat yürümek gerekir. Yapılan bu yürüyüşün ardından 30-48 dk'lık bir tırmanıştan sonra dağın zirvesine yani Yotsutsuji'ye varabilirsiniz.Yapılan yoğun yolculuktan sonra zirvedeki harika manzara ve dağın üzerinde özenle hazırlanmış mekanda dinlenme fırsatı yakalayabilirsiniz.
Ayrıca gelen ziyaretçilere yemek sunabilmek için bu tapıkağın 2 tane lokantası var Inari Sushi ve Kitsune Udon. Favori yiyecekleri Aburaage(Kızartılmış tofu)dur.Çeviri: mako_chan

Not: Japon Yeni'ni az da olsa öğrendiğim için yaptığım çeviride parayı Türk Lirasına yaklaşık ne kadar tutabileceğini tahminen yazdım. Umarım bu bir sorun teşkil etmez..
Tanıtım ve bilgi için teşekkürler Mako_chansmile
Teşekkürler mako_chan, gidip görmek isterdim.
Teşekkürler smile