Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Yoshiki (Hayashi Yoshiki / 林 佳樹)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Yoshiki (Hayashi Yoshiki / 林 佳樹)

[Resim: f2OaTI.jpg]

Gerçek Adı: Yoshiki Hayashi
Diğer Adları: Hitomi Shiratori (白鳥瞳), Rei Shiratori (白鳥麗), Ryū Shiratori (白鳥龍), Miyuki Igarashi (五十嵐美由姫), Tomomi Tachibana (橘朋実), Ruka Tachibana (立花香流)[1]
Doğum Tarihi: 20 Kasım 1965 (52 yaşında)
Doğum Yeri: Tateyama, Chiba, Japonya
Müzik Tarzı: Klasik, rock, pop, heavy metal
Mesleği: Müzisyen, söz yazarı, besteci, kayıt prodüktörü, moda tasarımcısı
Çalabildiği Enstrümanlar: Bateri, piyano
Aktif Olduğu Yıllar: 1977–günümüz
Plak Şirketleri: Extasy, Columbia, Avex, Warner, EMI, Sony, Universal
Bağlantılı Sanatçılar: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Violet UK, S.K.I.N., Globe, V2, Dynamite Noise
Ajans Şirketi: William Morris Endeavor

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Yoshiki Hayashi (林 佳樹), Yoshiki olarak bilinen Japon müzisyen, söz yazarı, besteci ve kayıt prodüktörüdür. Visual kei grubu Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'ın kurucularındandır. Ayrıca grubun bateristi, piyanisti ve baş şarkı yazarıdır. Yoshiki'nin solo kariyerinde George Martin'in prodüktörlüğünü yaptığı Eternal Melody (1993) ve Eternal Melody II (2005) klasik albümleri Yoshiki Classical (2013) adlı klasik toplaması bulunur. Tetsuya Komuro ve Roger Taylor gibi sanatçılarla ortak işler de yapmıştır.

1999'da İmparator Akihito'nun taç giymesinin 10. yıldönümü kutlaması sebebiyle Japon hükümetinin isteği doğrultusunda bir klasik şarkı besteleyip çalmıştır. 69. Golden Globe Ödülleri'nin müziğni de bestelemiştir ve bu beste iTunes üzerinden dijital download'a açıldı, tüm satış gelirleriyse hayır kurumlarına bağışlandı.

Çeviri: Toruga
Kaynak: Wikipedia
[Resim: 8x9GSD.jpg]

[Resim: 8x95J0.jpg]

[Resim: 8x9KhH.jpg]

[Resim: 8eF222.jpg]

[Resim: 8x97C1.jpg]
Yoshiki Hokkaido, Iburi'de yaşanan deprem için 10 milyon yen yardımda bulundu.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.