Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Hiromu Arakawa (荒川弘)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[Resim: Hiromu-Arakawa-by-Greedo-kun.jpg]

Hiromu Arakawa (荒川弘 Arakawa Hiromu), (8 Mayıs 1973) Hokkaidōlu Japon manga sanatçısıdır. Gerçek ismi Hiromi Arakawa (荒川弘美 Arakawa Hiromi)’dır. Nam salmış mangası Hagane no Renkinjutsushi büyük bir başarı kazanmıştır ve daha sonra anime’ye de uyarlanmıştır.
Kendi portresini genellikle gözlüklü bir inek şeklinde çizer çünkü beş kız kardeşiyle birlikte bir mandıra çiftliğinde doğmuş ve büyümüştür.
Arakawa, Etō Hiroyuki’nin Mahōjin Guru Guru için yardımcı yazarı olarak yola çıkmıştır ve Shakugan no Shana’nın yazarı Yashichiro Takahashi’nın da arkadaşıdır.
Arakawa’nın kariyeri Stray Dog başlıklı çalışmasıyla başladı fakat en iyi Hagane no Renkinjutsushi dünyasının ve mangasının yaratıcısı olarak tanınır. Animenin yapımı esnasında, TV dizisinin yazımında herhangi bir aktif katkıda bulunmamasına rağmen, BONES çalışanlarının toplantılarında, Fullmetal Alchemist’in dünyasındaki anlayışı vermek için bulunmuştur.

Çalışmaları
-Stray Dog 1999
-Totsugeki Tonari no Enikkusu 2000
-Shanghai Yōmakikai 2000
-Hagane no Renkinjutsushi (Metal Simyacı) 2001 – 2010
-Raiden 18 2005
-Souten no Koumori 2006
-Juushin Enbu 2006 – devam ediyor

Ödülleri
-Stray Dog - 21. Yüzyıl "Shōnen Gangan" 9th Ödülleri’nde 1. ödül
-Fullmetal Alchemist - 49th (2004) Shogakukan Manga Ödülleri, Shōnen Kategorisi
Şu anda yazıp çizdiği mangası Gin no Saji bu yaz animeleri içerisinde.^^ FMA'den çok farklı bir teması var, nasıl olacak merak ediyorum. Big Grin Bu ayın 20'lerinde çıkacak sanırım.
Teşekkürler.^^
Gozluklu bir inek.. Big Grin tesekkurler smile