Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Koakuma Ageha (小悪魔ageha)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Koakuma Ageha (小悪魔ageha)

[Resim: Koakuma_Ageha,_October_2010.jpg]

Ülke: Japonya

Dil: Japonca

Kategori: Moda, yaşam tarzı

Yayınlanma Sıklığı: Aylık

İlk Yayınlandığı Tarih: Ekim 2005

Şef Editör: Hisako Nakajo (2005-2011)

Yayımcı: Neko Publishing (2015-günümüz)
Inforest (2005-2014)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Koakuma Ageha, Japonya'da aylık yayınlanan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. modası ve yaşam stili dergisidir. Genç ve 20'li yaşlarındaki kadınlara yönelik olan Koakuma Ageha, agejo ('genç kız' anlamına gelen ageha ve ojousama'nın birleşimi) ya da hime-gyaru stillerine hitap eder. Ayrıca agejo stiline farklı stilleri de karıştırır.

Koakuma Ageha; hostes kulüplerinde hostes olarak çalışan kadınları esas hedef olarak alarak, hostes kulübü kültürüne ilişkin benzersiz niteliği ve büyük ölçüde sirkülasyonu ile tanınmıştır ve modellerin çoğu aslında hostes kulübünde çalışan hosteslerdir.

Sosyolog Shinji Miyadai, bu dergiyi "hostesler için ders kitabı" olarak nitelendirdi. Bazıları bu dergiyi "hostesler için İncil" olarak tanımlıyor.

Koakuma Ageha, ana şirketi Inforest Publishing'in iflasından sonra Nisan 2014'te yayınına son verdi. Nisan 2015'te başka bir yayın şirketi Neko Publishing'de yeniden başlatıldı.

Tarih

Koakuma Ageha ilk olarak 2005 yılının Ekim ayında "Koakuma & Nuts" adı altında, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. sahnesini iyi tanıyan 27 yaşındaki Hisako Nakajo'nun editörlüğünde yayınlandı. Koakuma & Nuts, dark-skin odaklı Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. moda dergisi Happie Nuts'ın özel bir basımıydı ancak ikinci sayının yayınlanmasından sonra adı 'Koakuma Ageha' olarak değiştirildi ve Ekim 2006'da aylık oldu. Sirkülasyon daha sonra 220.000 civarında dolaştı ancak 2008 sonunda 350.000'e yükseldi. Hisako Nakajo, 2011 yılı Kasım ayında Koakuma Ageha ve ana şirket Inforest Publishing'den ayrıldı. 

Model ve Stil

Koakuma Ageha'nın özel modelleri "Age-mo", düzensiz görülen modelleri ise "Age-jo" olarak bilinir. Çoğu, Japonya'nın her yerinde 'gecenin' çeşitli şehirlerinden gelen aktif hosteslerdir. Happie Nuts'dakilerin aksine Koakuma Ageha modellerinin koyu tenli olması gerekmez. Benzersiz moda stillerine, genç ve 20'li yaşlarındaki kadınlar arasında popüler olan, "Ageha-kei (aydınlanmış Ageha stili)" adı verilir. Bazıları tipik Ageha-kei stilini 'yanki'nin özü ile, hostes kulübünün beşiğinde yetişen, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. stilinin evrimleşmiş hali' olarak açıklıyor. Yaşam tarzı olan Ageha tarzı, Tokyo merkezli olma eğilimi gösteren çoğu moda yaşam tarzının aksine yerel yönelimli olma eğilimi ile dikkat çekiyor.

Ageha modelleri genellikle kült gibi popülerlik kazanır ve büyük miktarda medya ilgisini çeker. "Momoeri" olarak bilinen Eri Momoka erken bir örnektir ve tıpkı kendi markası 'Moery' olan Momoko gibi bazı Ageha modelleri kendi moda markalarını tek tek başlatıyor. 

Kardeş Dergiler

Ane Ageha

Ane Ageha ilk kez, Koakuma Ageha'nın özel baskısı "Oneh-san Ageha" adı altında Kasım 2010'da yayınlandı ve Mart 2011'de bağımsız oldu. Ane Ageha, iki ayda br yayınlanan moda ve kozmetik dergisidir ve hedef kitle, yirmili yaşlarının sonundaki kadınlardır.

Kimono Ageha

Kimono Ageha ilk, Koakuma Ageha'nın özel baskısı olarak Aralık 2010'da yayınlandı. Kimono konusunda uzmanlaşmış ve Koakuma Ageha modelleri ile modellenen düzensiz yayınlanmış bir dergidir.

I Love Mama

I Love Mama ilk, Happie Nuts ve Koakuma Ageha'nın özel baskısı olarak 'Mama Nuts × Ageha' adı altında Eylül 2008'de yayınlandı. Mama Nuts × Ageha adını 'I Love Mama' olarak değiştirdi ve Mart 2009'da aylık dergi oldu. Gyaru-mama'ya özel ilk dergidir.

Çeviri: Reikon
Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.