Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: an an
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
an an

[Resim: 5gk5vl.jpg]

(Şubat 2016 sayısından Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.)

Kategori: Kadın dergisi
Yayınlanma Sıklığı: Haftalık
Yayımcı: Magazine House Ltd.
İlk Sayısı: 20 Mart, 1970
Ülke: Japonya
Dil: Japonca

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

an an, haftalık olarak yayınlanan Japon kadın yaşam dergisidir. Japonya'nın ilk ve en popüler kadın dergilerinden biridir. 2009'da, Japan Today tarafından Japonya'nın mega-popüler dergisi olarak tanımlandı. Ayrıca ülkedeki en iyi satan kadın dergilerinden biridir.

Tarihi:

Dergi, yayın hayatına Fransız dergisi Elle'nin kardeş dergisi olarak Elle Japon adıyla başladı. İlk sayısı 20 Mart, 1970'te yayınlandı. Derginin adı 1982'de bir dev pandanın adı olan an an olarak değiştirildi. İçeriği de ayrıca Japon kadının trendlerini ve benliklerini yansıtacak şekilde değiştirildi.

1990'ların sonunda an an iki haftada bir yayınlanmaya başladı. Derginin Tokyo'da kendi merkezleri bulunmaktaydı ve haftalık olarak salı günleri yayınlanıyordu. Yayımcısı Magazine House Ltd., Tokyo merkezli bir yayıncılık şirketidir. Şirket, aynı zamanda derginin kurucusu, daha önceden "Heibun Shuppan" olarak adlandırılıyordu. Derginin hedef kitlesi 20-24 yaş aralığındaki kadınlardır. İki sürümü bulunmaktadır; düzenli baskısı ve daha ucuz olanı.

Japonya'daki diğer kadın dergileri gibi, an an sık sık moda, kozmetik ve ilişkiler üzerine makaleler içeriyor. Diğer bir yandan, dergi yazılardan ziyade görsellik ve reklamlar üzerinde duruyor. Ünlüler, Jang Geun Suk da dahil, kapaklarında yer almaktadır. Ancak, dedikodular üzerine odaklanmak dışında, an an ve diğer bir kadın dergisi Non-no okuyucularının benliklerini geliştirmeyi amaçlayan içerikler de sağlıyor. an an başlangıcından beri Japon kadınlarının tutumlarını değiştirmek, yeni ve yıkıcı kimlikleri güçlendirmek için bir aletti. 1984'ten beri yıllık özel seks sayısı yayınlamaya başladı. 1989'daki kapak yazısı "Seks Sayesinde Güzel Olun" (sekkusu de kirei ni naru) şeklindeydi.

1976'da, an an'ın erkek versiyonu Popeye dergisi yayınlanmaya başladı.

Dergi, 11 Nisan - 17 Nisan, 2016'da 2.000 sayısını Tokyo Metro'daki bir sergiyle kutladı.

Dolaşım:

an an'ın dolaşımı, 1970 - 2009 yılları arasında 540.000 ve 720.000 kopya arasındaydı. 1990'ların ortasında dergi 650.000 kopya sattı. 2006'da 280.683 kopya sattı.

Kaynak: Wikipedia
Çeviri: ~Haruna~