Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Japonya'ya Gideceğim Yardım..
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar 1 eylülde japonyaya gitmeyi planlıyorum tek yon bilet alacağım Otel rezervasyonu falan,hazir banka hesabında 10 bin TL var hesap dokümanının makbuzu alıp gideceğim sinirdan geçerken sorun yasarmiyim?  Birçok Türkün geri çevirildigini duydum. 1 hafta kalmayi dusunuyorum
Daha yeni Japonya'ya gidip gelmiş birisi olarak ben bir sıkıntı yaşamadım. Tek yön bilet sıkıntı olur mu bilmiyorum. Neden geldiğinizi, ne kadar kalacağınızı, nerede kalacağınızı açıklamanız gerekiyor. Japonya'da tanıdığınız birisi varsa onun telefon numarasını da alıp belirtin derim.
(08-12-2016, Saat:09:58 AM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Daha yeni Japonya'ya gidip gelmiş birisi olarak ben bir sıkıntı yaşamadım. Tek yön bilet sıkıntı olur mu bilmiyorum. Neden geldiğinizi, ne kadar kalacağınızı, nerede kalacağınızı açıklamanız gerekiyor. Japonya'da tanıdığınız birisi varsa onun telefon numarasını da alıp belirtin derim.

Bilgilendirdiginiz için teşekkürler tayland veya guney kore üzerinden gitmeyi düşünüyorum 1 hafta kalacagim tanıdığım yok orada hiç malesef
Bişey olmaz, nerelisin muhabbetine gir görevli ile, hemşerim de çık işin içinden XD
Gittikden sonra yaz tekrar bize ;)
Neden tek yon biletiniz oldugu konusunda sorgulama ihtimalleri olabilir sizi, ozellikle de Turkiye'de gectigimiz ay yasanan durumdan sonra. 1 hafta kalacaginizin "garantisini" vermeniz gerekebilir, Japonya bu konularda biraz hassastir.
Daha önce 2 ülkeden sinir dışı edilmişdim herseyim tam olduğu halde sırf pasaportum Türk pasaportu olduğu icin japonyaya tayland üzerinden gitmeyi planlıyorum hong kong hava yolları ile gidiş donus 1400 tl ülkeye giremedim aldigim bilet yanar diye tek yöne almayi dusunuyorum hesabında ki para miktarının makbuzu nu alıp gidicem kanıt olsun diye yalnız cebimde nekadar bulundurmaliyim ?
(08-15-2016, Saat:12:39 PM)Joniki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Daha önce 2 ülkeden sinir dışı edilmişdim herseyim tam olduğu halde sırf pasaportum Türk pasaportu olduğu icin japonyaya tayland üzerinden gitmeyi planlıyorum hong kong hava yolları ile gidiş donus 1400 tl ülkeye giremedim aldigim bilet yanar diye tek yöne almayi dusunuyorum hesabında ki para miktarının makbuzu nu alıp gidicem kanıt olsun diye yalnız cebimde nekadar bulundurmaliyim ?

Nereden gittiğinizin pek bir önemi yok. Sadece düzgün şekilde açıklamalar yapmanız gerekiyor. Zaten oradakiler insan sarrafı anlıyorlar ne amaçla orada olduğunuzu halinizden. Para konusuna bir şey diyemeyeceğim, üzerinizde ne kadar kalacaksanız o kadarına rahat yetecek kadar bulunsa iyi olur. Çok fazla olursa da sıkıntı çıkarabilirler çünkü dönüş biletiniz yok ve her tür durumu sorguluyorlar.
Soyle soyleyeyim, ablam bundan 5 sene kadar evvel dil okulu icin ogrenci vizesi aldi Japonya'dan, ve dogal olarak gidis-donus degil, tek yon aldi biletini. Buna ragmen sinirda baya sorgulandi neden tek yon diye. Tabiki aciklayinca duzgunce girdi. Ama siz turist vizesi ile gireceginiz durumunuz daha farkli.

Hangi iki ulke sizi iceriye almayan? Genelde sadece Turk pasaportunuz var diye oyle bir sey yapmazlar diye dusunuyorum o nedenle sasirdim acikcasi.
Kesinlikle sorun yaşarsın riske girme. Dönüş bileti ve otel rezervasyonu şart.
(07-22-2016, Saat:09:53 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.İyi forumlar, hoşgeldin. smile

(08-12-2016, Saat:12:49 AM)Joniki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Merhaba arkadaşlar 1 eylülde japonyaya gitmeyi planlıyorum tek yon bilet alacağım Otel rezervasyonu falan,hazir banka hesabında 10 bin TL var hesap dokümanının makbuzu alıp gideceğim sinirdan geçerken sorun yasarmiyim?  Birçok Türkün geri çevirildigini duydum. 1 hafta kalmayi dusunuyorum

(08-16-2016, Saat:11:15 AM)andacchi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Kesinlikle sorun yaşarsın riske girme. Dönüş bileti ve otel rezervasyonu şart.

andacchinin dediği gibi yap bence dürüst olduktan sonra hiç 1 sorun yaşayacağını zannetmiyorum kardeş bence senin endişelenmen gereksiz gideceğim diyorsun ki anlaşılan kimse sana karşı çıkmıyor 1 de benim yerime koy kendini sorun asıl bende yani annem onlar il dışına bile yollamaya karşı beni ama ne yapıp ne edip gideceğim 9 günlüğüne gelecek yıl bu arada bilet pasaport gerekli herşey hazır mı fiyatları korkunç aylar öncesinden alınması gereken uçak biletlerdir bunlar
Sayfalar: 1 2