Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Kaoru Tada (多田かおる)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Kaoru Tada (多田かおる)

[Resim: 5MmO6j.jpg]

Kaoru Tada , 25 Eylül 1960 yılında doğmuş ve 11 Mart 1999 vefat etmiş bir manga-ka'dır. 

Kaoru Tada 1977 yılında hala bir lise öğrencisiyken yazdıklarını Shueisha'nın "Deluxe Margaret" dergisinde yayınlamaya başladı. Kaoru Tada'nın hikayeleri shojo türündedir. Genellikle baş karakterleri kadındır ve hikaye onların aşkları etrafında dönmektedir. Kaoru Tada'nın en bilinen mangaları "Ai Shite Knight" , "Itazura Na Kiss" ve "Kimi no na wa Debora" .

Kaoru Tada'nın en iyi mangası Itazura Na Kiss olarak bilinmektedir. Hikaye Kotoko ve Irie etrafında dönmektedir ve lise yıllarından ikisinin evlilik yıllarına kadar uzanmaktadır. En pöpüler mangası olmasının sebeplerinden biri de bir çok uyarlanması bulunuyor olmasıdır. 
~İlk dizi uyarlanması 1996 yılında yapılmıştır ve başrollerde Sato Aiko ve Kashiwabara Takashi oynamıştır. 
~2005 yılında iki sezonluk Tayvan dizisine uyarlanmıştır.Dizinin ilk sezonun adı It Started With A Kiss ve ikinci sezonun adı da They Kiss Again'dir. Başrollerde Ariel Lin ve Joe Cheng oynamıştır. 
~2008 yılında animesi yapılmıştır.
~ 2010 yılında tek sezonluk G. Kore dizisine uyarlanmıştır.Dizinin adı Playful Kiss'tir. Başrollerde Kim Hyun-joong ve Jung So-min oynamıştır. 
~En son 2013 yılında yine Japon yapımı olan iki sezonluk bir diziye uyarlanmıştır. Dizinin adı Itazura Na Kiss: Love in Tokyo'dur ve başrollerde Miki Honoka ve Furukawa Yuki oynamaktadır. Dizinin ikinci sezonun son bölümü 2015 yılın ilkbahar mevsiminde yayınlandı.

Kaoru Tada 1999'da beyin kanamasından vefat etmiştir. Başını sert bir nesneye çarpmıştır ve üç hafta komada kalmıştır. Sonra da ölmüştür. Öldüğünde 38 yaşındaymış.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
  Çeviri: ~Haruna~