Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Hibiya Parkı (日比谷公園)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Hibiya Parkı (日比谷公園)

[Resim: OBvMh2s.jpg]

Hibiya Parkı (日比谷公園, Hibiya Kōen), Chiyoda, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'da yer alan halka açık bir parktır. Kuzeyinde Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nın doğu bahçeleri, güneydoğusunda Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. semti ve batısında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. semti bulunmaktadır. Park toplamda 161,636.66m2 alan kaplamaktadır.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nde park Mōri ve Nabeshima klanlarının malikaneleriyle doluydu. Meiji Dönemi'nde ise askeri önem taşımıştır. 1903 yılında ise park haline getirilmiştir.

Park 1929 yılında gotik bir mimaride inşa edilen, içerisinde Dōmei Tsushin, Kyodo News ve Jiji Press haber ajanslarını da bulundurmuş olan Shisei Kaikan (市政会館) binasıyla oldukça ünlenmiştir.

Parkta aynı zamanda açık hava konserleri ve tenis turnuvaları da yapılır. Doraemon animesinde Nobi Nobita'nın ailesinin buluşma yeri burasıdır.

Çeviri: Bessie.
Kaynak: Wikipedia