Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!

Tam Versiyon: Ganguro
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Ganguro, Koyu renk ten üzerine açık renk makyaj ve sarı ve renkli saçlar yapılarak Japonya sokaklarını etkisi altına alan yeni bir moda akımıdır. Bu tarz insanlara, yada bu modaya ‘Ganguro’ deniyor. Bu modaya uyan kızlara ganguro girls deniyor.


[Resim: ganguro-girl-phone.jpg]

[Resim: 366553017_6132ca1fcb.jpg]

[Resim: ganguru015%255B1%255D.jpg]

[Resim: sexy-japanese-girl-revealing-short-skirt...ashion.jpg]

[Resim: mountain+hag.bmp]


*****

Şahsi fikrimi belirtmem gerekirse; çok kötü görünüyorlar.. Big GrinÇok ilginç ve hakikaten de çok kötü görünüyorlar. Görsem kaçarım o derece korkunç. smile
Özendikleri şeye bakar mısınız ? Big Grin Demek ki onlara güzel gözüküyor koyu ten ve sarı saç Big Grin Kendileri beyaz ve siyah saçlı olduklarından dolayı olabilir Big Grin
Evet bence de. Big Grin

Hiç ama hiç beğenmedim. Big Grin
Pandaları model alıyorlarmış.....
Başka şey mi kalmadı acaba.. Big Grin
Hiç beğenmedim ama yine de konu için teşekkürler. Big GrinBig Grin
Hiç beğenmiyorum şunları. Şu Japonların bir tek Ganguro olayını sevmiyorum zaten. Big Grin
Konu için teşekkürler. ^^
Gereğinden fazla bronzlaşmış kızlar topluluğu >.<

İşte bunu tesadüfen ^^' Facebookta bir grupta buldum xD Yani benim çevirim falan değildir ^^ Ayrıca yeni konu açma arasında kalmış olsam da vazgeçtim buraya göndereyim dedim ^^ Bu ilk mesaja eklenebilir mi? Ya da eklenmese de önemli değil yahu neyse gsdfghsdfh xD

Ganguro modası nedir?, Bu modaya uymak için neler yapmak gerekir?

Eğer sizde ganguro modasına katılmak istiyorsanız, öncelikle aşağıda ki saç stillerine sahip olmanız gerekmektedir.

Ganguro modasında, saç renkleri şu şekilde oluşmakta:

Saçı açık sarıya boyadıktan sonra, saç diplerine turuncu boya kullanarak gölgelendirme yaptırmak gerekiyor ve bunu gümüş grisi diye tabir edilen boya ile desteklemek gerekmekte.
Ganguro makyajı nasıl yapılır?
Ganguro makyajı için yüzünüzü plastik bir yüz görünümüne çevirmeniz gerekmektedir. Bunu yapmak içinde, toz pudra ve çeşitli kolay çıkan boylar kullanmanız yeterli olacaktır. Göz altına sürülen metalik renklendiriciler ve dudak çevresine süreceğiniz beyaz dudak kalemi ile makyajınızı tamamlamış olacaksınız. Bu makale ganguro.org tarafından yazılmıştır.
Ganguro akımını bir grup asi genç kız başlatmıştır. Daha sonra bu akım zamanla, Japonya’da bir gelenek halini almıştır. Bu makale ganguro.org tarafından yazılmıştır.
Ganguro Kültürü
Ganguro kültürü, Japonya’da Para Para olarak adlandırılan bir japon dansı ile bağlantılı olarak gelişmiştir. Kültürün altında, Japon kadınlarının güzelliği yatmaktadır. Ganguro, akıma katılanlar tarafından bir yaşam stili olarak benimseniz.

NOT: Bu makale GANGURO.ORG tarafından hazırlanmıştır
1) Kogyaru.
Kogyaru stili Gyaru akımının en eski ve ilk stilidir. Bu stil okul üniformaları ile tanınmaktadır ve en çok tutan Gyaru stili Kogyaru’dur. Bu stile uymak için mutlaka okul üniformasına sahip olmanız gerekmektedir. Okul saatleri dışında da bu üniformalar ile gezmek Japon kızlarına bir seksilik katıyor, daha çok lise ve kolej öğrencileri bu akıma öncülük ediyor. Kareli mini etekler bu stilin vaz geçilmezi. Eteğin altına giyilen çorap ve ayakkabılar ile stil tamamen bir bütünlük sağlıyor.
Kogyaru’nun saç stili ise, sarı ve gri tonlardan oluşuyor.

2. Ganguro
Ganguro bu akımın 2. stilidir ve giderek tüm dünyada hızla kendini hissettirmektedir. Ganguro akımı diğer stillere göre daha karanlık ve koyu makyajlara ve daha renkli saçlara sahiptir.
Bu makale ganguro.org tarafından hazırlanmıştır. Bu akıma katılan genç kızlar genellikle J-Pop müzik dinlerler. En sevdikleri dans Para Para dansıdır,
3) Yamanba
Ganguro stilini daha da uç noktalara sürüklemek isteyen kızlar, Yamanba stiline öncülük etmişlerdir. Yamanba, Japon kültüründe simge bir dağ olan, Yama-uba dağından esinlerek oluşturulmuştur. Bu makale ganguro.org tarafından hazırlanmıştır. Diğer stillerin aksine yamanba stilinde makyaj daha koyu ve daha renklidir.
4) O-Gyaru
4.stil O-Gyaru’dur. Gyaru modasının en genç akımı da diyebiliriz. O-Gyaru’da temizlik arkaplanda kalmaktadır. Prensip gerektiğinden de kirli olabilmektir. O-Gyaru’da makyajı sürekli tazelemek çok zordur çünkü gerçekten çok pahalı bir makyajı söz konusudur. Bu yüzden bu akıma katılan kızlar yüzlerini çoğu zaman yıkamamaktadır o yüzden akım kirli akım olarak adlandırılır.
5) Himegyaru
Gyaru modasının en son akımı Himegyaru’dur. Diğer 4 stilden çok farklıdır. Bu stilde, sadelik, güzellik ve pembe ve beyaz ağır basmaktadır. Bu stilde saçlar sürekli kıvırcık ve elbiseler pembe ve beyaz olmalıdır.
Bu makale ganguro.org tarafından hazırlanmıştır.

---

Bir şey söylemek istiyorum. Bir dramada yada bir filmde veyahut bir animede görmüştüm. Ganguro kızları vardı. Abi O.o Taşralı gibiler... Yani taşralı derken, sert kızlar falan ^^ hani ... anlatamadım neyse... Hahah o zamandan beri ben ganguro kızlarını öyle görüyorum gdgsgsd xD Neden sevdiklerini anlayabiliyorum aslında ^^
Para Para dansıyla alakalı mı? Üzüldüm ya.. Eğlenceli bir şeydi o. Soğudum birden sanki.. Big Grin Big Grin
Sayfalar: 1 2 3